Seened ja nende kasutamine köögis

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2011-09-04 23:02:22
Eile anti infot et kantarellid on kasvama hakanud metsas st arvati et järgmine nädalavahetus on hea plaani võtta selle aasta viimane seenelkäik :)

kiilikese köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-09-18 17:37:20
Mina käisin eile ühe väga toreda naistekambaga metsas seenel. Saagiks oli suuur seenekorv, peamiselt lehter-kantarellid (ja neid peaks isegi novembrini jätkuma, väidab seeneraamat?) ja timpnarmikud, sekka mõned üksikud tillukesed murumunad, kuuseriisikad (!!!!) ja kaseriisikad. Kantarellidest olen juba 2 risotot teinud, mõlemal korral läks riisi sekka ca 300 g seeni. Lisaks tegin kantarelli-porru-lehttainapiruka. Ühe karbitäie (ca 350 g peale kuumutamist) kantarelle panen külma. Timpnarmikud-murumunad-kuuseriisikad on läbi kuumutatud ja saavad varsti pirukatäidiseks. :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-09-18 21:38:07
Kas kantarell=kukeseen? Kui mitte, siis hea küll. AGA, baklažaani eestikeelsena pommuks kutsumine on kena ja nii võiks kukeseen olla endiselt kukeseen. :)
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-09-18 21:50:36
Seenekas:
Kas kantarell=kukeseen? Kui mitte, siis hea küll. AGA, baklažaani eestikeelsena pommuks kutsumine on kena ja nii võiks kukeseen olla endiselt kukeseen. :)
Tahtsin just sama küsida. :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-09-18 23:36:44
Ei noh, mina käisin ka seenel, saagiks sain ühe (ühe!) kasepuraviku. Mage... Kahju, et see aasta meie juures seeni eriti pole.

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2011-09-19 07:42:42
Käisin ka laupäeval seenel. Saagiks kollakad kukeseened, mustad torbikseened, männiriisikad. Natuke vähem puravikke, kitsemampleid ja kukeseeni + kaks timpnarmikut.

Zoozi tegemised

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2011-09-19 08:55:11
Seenekas:
Kas kantarell=kukeseen? Kui mitte, siis hea küll. AGA, baklažaani eestikeelsena pommuks kutsumine on kena ja nii võiks kukeseen olla endiselt kukeseen. :)
Ma pakun, et on mõeldud mitte neid tavalisi kukeseeni, vaid lehterkantarelle ehk kollakat kukeseent. Ma nimetan neid ka erinevalt, sest siis on lihtsam vahet teha kummast seenest jutt käib..
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-09-19 09:41:02
Pulavik:
Seenekas:
Kas kantarell=kukeseen? Kui mitte, siis hea küll. AGA, baklažaani eestikeelsena pommuks kutsumine on kena ja nii võiks kukeseen olla endiselt kukeseen. :)
Ma pakun, et on mõeldud mitte neid tavalisi kukeseeni, vaid lehterkantarelle ehk kollakat kukeseent. Ma nimetan neid ka erinevalt, sest siis on lihtsam vahet teha kummast seenest jutt käib..
Pulavikul on õigus, ma pidasin lehter-kantarelle silmas (vabandused, lihtsalt 'kantarell' on vale öelda, sest see on tavalise kukeseene sünonüüm)*. Harilikke kukeseeni enam pole (vähemalt ei näinud meie neid Harjumaal ega ämm Raplamaal), korjasime ikka lehterkantarelle ehk kollakaid kukeseeni. Selliseid: Ma olen päris kindel, et kui ma kollakatest kukeseentest räägiksin, kergitaks nii mõnigi lugeja kulmu ja mõtleks, et "no mis värvi need kukeseened siis selle Petersoo arust muidu on" :P * Et segadust lisada, siis nt reisilt kaasa toodud prantsuse ajakirjades on 'chanterelles' justnimelt lehter-kantarellid, tavalised kukekad on 'girolles' :O
Pisi-Pisi:
Ei noh, mina käisin ka seenel, saagiks sain ühe (ühe!) kasepuraviku. Mage... Kahju, et see aasta meie juures seeni eriti pole.
Mu ämm on Lelle kandist ohtralt seeni korjanud ja muudkui õhkab, et nii hea seeneaasta. Kohila-tädi ka pole kurtnud, kuigi ta vist korjab nii Kohila kandis kui ka Kädval. Ja meie laupäevane seenemets oli 19 km KOhilast ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2011-09-19 10:15:16
mulle sõna 'kantarell' nt väga meeldib ja kasutan ja jään kasutama :), aga baklažaan pole nii mõnus sõna, kuigi kodus kui kasutan pommu, siis pean selgituseks ikka ütlema, et baklažaan.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-09-19 14:49:53
Triin:
mulle sõna 'kantarell' nt väga meeldib ja kasutan ja jään kasutama :), aga baklažaan pole nii mõnus sõna, kuigi kodus kui kasutan pommu, siis pean selgituseks ikka ütlema, et baklažaan.
Kantarell on omaette kena sõna minugi meelest, kuid siiski eelistan nime lehterkukeseen või kollakas kukeseen, olenevalt mida just korjatakse. Üsnagi sarnased teised. Samas tekitab segadust kui nüüd järsku muutuvad lehterkukeseened kantarellideks. Või mitte?
<< 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 >>