Seened ja nende kasutamine köögis

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2010-09-08 23:11:26
Veronika:
Kas kellelgi on kogemus kuuseriisikate külmutamisega? Ehk on soovitusi jagada...
Tasub pannil läbi kuumutada ja enamus vedelik ära aurustuda lasta või siis ära valada. Päris ilma kuumutamata pannes ei ole see maitse see õige.

kiilikese köögikatsetused

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-09 17:58:16
Kiilike:
Veronika:
Kas kellelgi on kogemus kuuseriisikate külmutamisega? Ehk on soovitusi jagada...
Tasub pannil läbi kuumutada ja enamus vedelik ära aurustuda lasta või siis ära valada. Päris ilma kuumutamata pannes ei ole see maitse see õige.
Säilivad selle "õige" maitsega ka veidi lühemalt kui muud seened. Mitte, et halvemad oleksid, aga meie pere jaoks pole mingist hetkest enam päris see. Samal ajal sõpradel on küll. Ju me siin headel aastatel oleme endid neist nii maitsetäissöönud seenestajad :)
Martina
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2010-09-10 13:02:08
Tere foorumlased! Käisin minagi eile seenel ja suure hasardiga sai peaaegu kõik korvi pandud, nüüd aga ei suuda identifitseerida, mis seentega tegu. Palun selles Teie kiiret abi. Lisaks ootaks nõuandeid, mida teha kaseriisikatega? Pildid siis siin.
Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2010-09-12 15:10:53
Sain täna natuke kaseriisikaid. Kas neile võib ka tavalise marinaadi teha? Või on kellelgi teisi häid ideid :)

sussi-sussi.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-12 21:03:16
Sussi:
Sain täna natuke kaseriisikaid. Kas neile võib ka tavalise marinaadi teha? Või on kellelgi teisi häid ideid :)
Kaseriisikad panna ööseks kuni ööpäevaks rohkesse külma vette jalaosa allpool likku ja pärast kupatada enne kasutamist. Kusagil on ka kohe kupatamise või siis kaks korda kupatamise kohta kirjutatud, ise seda ei tee. Marinaad teha nagu ikka oma maitse järgi. Eile saime taas innustust hommikul koplist leitud kasepuravikest ja mehe mahitusel läksime lähimetsade kaugemaid kohti avastama. Teeääred on loomulikult nii Pärnu kui Haapsalu mnt. ääres parkivaid autosid täis ka neis kohtades, kus igasugu vähegi metsade loogika järgi seeni ei kasva. Noh ja meie asume nende kahe vahel. Mis sest ikka. Täis korvidega puravikest, kuke- ja lehterkukeseentest, liimikutest, vähestest kuuse-kaseriisikatest ja veel mõnest liigist palusin mehel end sõidutada veel ühte kohta, kus ma arvasin, et äkki... Ja oligi. Tatikaid mitut sorti. Korjasime täis kõik kaasas olevad anumad, kilekotid ja eilne õhtu ning enamus tänasest päevast on pühendunud nende, mida eile ei jõudnud, puhastamisele ja sissetegemisele. St minul. Kaasa juba eile vaatas mind üsna kaastundlikult poole öö paiku. Ahnus missugune, kas oleks nii palju vaja olnud? Aga milline hasart tekib, eks. Igatahes mõlgutan mõtteid neist tatikatest koos hapukapsaga miski vene retsepti ainetel, mida olen korra ka proovinud. Täna sõime lihtlabaselt kartulite, koorekastme ja kurgi-tomati-sibulasalatiga.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-09-13 09:46:09
Seenekas:
Ahnus missugune, kas oleks nii palju vaja olnud? Aga milline hasart tekib, eks.
Ausalt öeldes ootan juba seeneaja lõppu. Ei suuda kiusatusele vastu panna igal vabal ja mittevabal hetkel hetkel metsa minna, nagu magnetiga tõmbab. Seeni on juba piisavalt, ei tea, kes need kõik ära sööb. Aga jah, see ahnus ja hasart :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-09-13 10:16:19
Mari-Liis:
Seenekas:
Ahnus missugune, kas oleks nii palju vaja olnud? Aga milline hasart tekib, eks.
Ausalt öeldes ootan juba seeneaja lõppu. Ei suuda kiusatusele vastu panna igal vabal ja mittevabal hetkel hetkel metsa minna, nagu magnetiga tõmbab. Seeni on juba piisavalt, ei tea, kes need kõik ära sööb. Aga jah, see ahnus ja hasart :)
Ah, ärge ajage :( Ma pole kordagi seenemetsa jõudnud, seda reisimise ja erinevate tähtaegade tõttu. Hetkel unistan sellest, et keegi tuleks sel nädalal külla ja käiks enne Keskturult läbi ja tooks mulle kotitäie väikeseid puravikke. NIiiiiiiiiii mitu seenerooga on veel, mida tahaks kindlasti ise veel tänavu järgi teha. Homme hommikul viin tütre esimest korda lastesõime. Kui ühte suurt tähtaega kukkumas poleks, siis võiks ju tegelikult korra ise turule põigata, aga hetkel veel ei tea... Ajate siis ainult kadedaks... :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-09-13 11:12:32
Meie käisime ka nädalavahetusel seenel. Kohe kahel korral ja saime ohtralt kuuseriisikaid. Lõpuks oli meil neid kodus 3 7-liitrist pange. Lisaks kaks korralikku pannitäit puravikke. Terve reede õhtu ja laupäeva päev läks riisikate puhastamisele-sorteerimisele-töötlemisele. Praadisime niisama, panime sügavkülma, tegime seene-letšot ja pisikesed nööbid purki marinaadi. Nüüd loodaks järgmine nädalalõpp võiseenele saada - seeneletso on mu suur lemmik ja sinna on tugeva maitse ja tekstuuriga võiseen ideaalne. Pealegi saab kiiresti ja palju - pöörane seeneahnus ikka lokkab kõikjal :D

Kätrini kokkamispäevik

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-09-13 14:09:53
Martina:
Tere foorumlased! Käisin minagi eile seenel ja suure hasardiga sai peaaegu kõik korvi pandud, nüüd aga ei suuda identifitseerida, mis seentega tegu. Palun selles Teie kiiret abi. Lisaks ootaks nõuandeid, mida teha kaseriisikatega? Pildid siis siin.
Ma leidsin kah neid "tundmatuid puravikke" mis siin esimeses reas on. "400 seent" järgi neid küll tuvastada ei õnnestunud - tatikad nad pole ja ühtki tumedate torukestega ja sametja kübaraga puravikku seal ka polnud.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2010-09-13 14:44:24
Ehk keegi oskab nõu anda, kas üldse või mida nende seentega nüüd teha? Marineerisin nädalavahetusel nii kuuseriisikaid kui ka kaseriisikaid. Mida ma mõtlesin (või kas ma üldse tol hetkel toimingule kaasa mõtlesin), ei tea, kuid suures tuhinas marineerisin kaseriisikaid nagu kuuseriisikaid s.t. et ei kupatanud enne marinaadi panemist! Täna hakkasin purke keldrisse viima ja järsku tabasin ennast mõttelt, et erinevalt kuuseriisikatest vajavad kaseriisikad ju kupatamist! Küsimus siis selline, et kas need kupatamata kuid marineeritud (mainaadis küll keesid ca 10 min) kaseriisikad on täiesti söögikõlbmatud või annaks nendega midagi siiski ette võtta?
<< 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 >>