Seened ja nende kasutamine köögis

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-10-30 16:48:40
Eile aias grillides leidsin väliköögi kapist suure kotitäie käbidega. Uurisin Mialt, mis otstarve asjal. Selgus, et olid möödunud nädalal isaga seenel käinud ja "no saad aru mets oli vaibana neid oranze ja kollaseid seeni täis, mida eestlased söövad. me ei hakanud neid korjama. võtsin hoopis käbisid". Täna peale sisseelamist võtsin treti ette ja korv sai täis või- ja porgandriisikaid. Rõõm oli suur.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-10-30 22:23:13
Vastik, vastik, vastik... Ma sain ka üleeile vihje, et Eestis paar nädalat tagasi kuuseriisikaid meie kandis mõnes kohas üsnagi tihedalt olnud. Mann, Mia on lahheee...:D
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-10-31 07:02:33
kusjuures ma eile leidsin aiast tindikuid veel ja külmaseened peaks veel hoo üles saama.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-09 10:13:59
Pärast eilset Jamie Oliveri seentele pühendatud kokasaate vaatamist tegi kaasa ettepaneku seenele minna. Kuna tavaliselt käime pulmaaastapäeva puhul nikkuinii kusagil rabas kolamas, siis hoolimata jubedast palavusest läksimegi, aga seekord metsa. Lootsime muidugi leida kukeseeni, kuid neid saime vaid ühe. Leidsime hulga erinevaid puravikke ja korvitäie kännumampleid. (Korjama pidin mina :D, sest mehel "selg valutas". Tegelikult on nende korjamine tõesti veidi tüütu.) Viimastest sai õhtul soust ja ilmselt tänu suhtelisele kuivale ja palavusele olid nad hulka intensiivsema maitsega kui tavalisel aastal korjatud seened. Puravikest hommikune röstsaiakate.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-08-22 08:48:51
Saime eile Keskturult ilusaid musti torbikseeni: Veidi lisalugemist: Puutarha.net HS.fi Retsepte: Torbikseenesupp Juustune seene-cappuccino Seenesupp Valik retsepte Maku.fi-s LISASIN TORBIKSEENE NÜÜD KA NAMI-NAMI OTSINGUSSE.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-08-22 12:40:18
Kas keegi tahaks jaga ka oma kogemusi seente säilitamise osas. Vaatasin, et lähim teema oli seente konserveerimine, aga seal pole selles osas ka erilist juttu. Mul nimel väike kuklasügamine: sain tavalisest enam - -s.t. enam kui kastmejagu - kukeseeni ja no ei ole halli aimugi, kuidas neid võiks säilitada. Olen kuulnud, et lihtsalt jääse panna ei või - pidid sulatades mõrudaks minema. Jagate äkki kogemusi? Ja samuti - milliste (magusamate/ kangete?) marinaadidega te seeni ka purki panete?

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-08-22 12:45:16
Ullike:
Kas keegi tahaks jaga ka oma kogemusi seente säilitamise osas. Vaatasin, et lähim teema oli seente konserveerimine, aga seal pole selles osas ka erilist juttu. Mul nimel väike kuklasügamine: sain tavalisest enam - -s.t. enam kui kastmejagu - kukeseeni ja no ei ole halli aimugi, kuidas neid võiks säilitada. Olen kuulnud, et lihtsalt jääse panna ei või - pidid sulatades mõrudaks minema. Jagate äkki kogemusi? Ja samuti - milliste (magusamate/ kangete?) marinaadidega te seeni ka purki panete?
kukekaid panen mina sügavküma nii, et seened kuivale (s.t rasvaineta) kuumale pannile ja seni nö praen, kuniks enam vett välja ei tule, siis jahtuma, karpi ja sügavasse...ja kui nüüd ausalt üles tunnistada, siis eelmisel aastal oli üks karp sügisesi seeni külmikusse ununenud ja tegin neist juuli! lõpus pirukaid...maitse oli küll natuke nõrgem kui värsketel seentel, aga ei mingit kibedust-mõrusust..

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-08-22 12:53:15
Ullike:
Kas keegi tahaks jaga ka oma kogemusi seente säilitamise osas. Vaatasin, et lähim teema oli seente konserveerimine, aga seal pole selles osas ka erilist juttu. Mul nimel väike kuklasügamine: sain tavalisest enam - -s.t. enam kui kastmejagu - kukeseeni ja no ei ole halli aimugi, kuidas neid võiks säilitada. Olen kuulnud, et lihtsalt jääse panna ei või - pidid sulatades mõrudaks minema. Jagate äkki kogemusi? Ja samuti - milliste (magusamate/ kangete?) marinaadidega te seeni ka purki panete?
Mina olen viimane aeg seeni sisse teinud selle retsepti järgi. Ka kukeseeni ja kitsemampleid. Säilivad kenasti. Samuti on mugav kasutada. Ei ole vaja sulatada ega leotada. Külmutanud olen ka ja teen samuti nagu Tziiki. Kukekaid marineerisin eelmine aasta Thredahlia retsepti järgi. Sai palju kiidusõnu :)

Zoozi tegemised

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-08-22 17:58:45
No ma ei tea, mina panen kuivad puhastatud töötlemata kukeseened sügavkülma eraldi portsudena ja hiljem kohe külmunud peast pannile, mitte ükski kord ei ole vihad või halva maitsega olnud. Mitte kunagi :O

Zap*

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2010-08-22 18:34:23
Zapxpxau:
No ma ei tea, mina panen kuivad puhastatud töötlemata kukeseened sügavkülma eraldi portsudena ja hiljem kohe külmunud peast pannile, mitte ükski kord ei ole vihad või halva maitsega olnud. Mitte kunagi :O
Ohh - sa oled elupäästja :) Ma juba kujutlesin, mis ma kõik nendega tegema pean :) (äkki see kibeduse jutt tuleb sellest, et seened enne üles sulatatud?)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>