Seened ja nende kasutamine köögis

Akaatsia
Postitusi: 235
Abikokk
2010-08-29 01:32:11
Käisin korjasin päeval männiriisikaid,homme marineerimine plaanis
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-08-29 07:11:14
Me saime eile ainult pilvikuid ja paar puravikku:)

Zoozi tegemised

Wagner
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2010-08-30 12:15:56
Olen kunagi ammu saanud tomatiga tehtud puravikuhoidist, lisaks meenuvad veel sibul ja porgand. Eile õnnestus kilokene puravikke leida ning kohe tuli see roog meelde, kuid ei leia ühetgi retsepti. Ehk oskab keegi vihjata? Purki tegema ei hakkaks, sööks kohe ära.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-08-30 20:31:39
Wagner:
Olen kunagi ammu saanud tomatiga tehtud puravikuhoidist, lisaks meenuvad veel sibul ja porgand. Eile õnnestus kilokene puravikke leida ning kohe tuli see roog meelde, kuid ei leia ühetgi retsepti. Ehk oskab keegi vihjata? Purki tegema ei hakkaks, sööks kohe ära.
Tee nagu tavalist seenesousti. Kõigepealt porgand pruunistuma, siis sibul, tomat ja seened. Maitseaineid oma suva järgi. Kas keegi onn sellist segu ka säilitanud? Ise olen vist korra aastaid tagasi teinud, aga ei mäleta täpselt kas säilitamiseks ja kuidas ta säilib tavakeldris.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-08-30 21:38:44
Seenekas:
Wagner:
Olen kunagi ammu saanud tomatiga tehtud puravikuhoidist, lisaks meenuvad veel sibul ja porgand. Eile õnnestus kilokene puravikke leida ning kohe tuli see roog meelde, kuid ei leia ühetgi retsepti. Ehk oskab keegi vihjata? Purki tegema ei hakkaks, sööks kohe ära.
Tee nagu tavalist seenesousti. Kõigepealt porgand pruunistuma, siis sibul, tomat ja seened. Maitseaineid oma suva järgi.
No ma tegin täna midagi analoogset: seene-tomati-sibula-paprikahoidist (st paprika porgandi asemel). Aga muidu vastab see seene-tomatihoidis Su kirjeldusele, Wagner.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-09-04 12:40:27
Meie kandis on kuni eilseni üsna vihmavaba olnud. Aga eile sadas terve päeva ja õhtul tegi kaasa ettepaneku metsa minna. Saime imeilusaid kännumampleid, natuke puravikke, mõned pilvikud, kukeseeni, männiliimikuid ja pihkaseid liimikuid. Pihkane liimik on selline küll väga maitsev, kuid vastikult limane seen. Enne kasutamist tuleks kindlasti nahk kübaralt eemaldada ja lima jalalt. Tüütu, aga tulemus on hea. Määrata on ka väga lihtne. Korjates ei tasuks neid teiste seente sekka korvi panna vaid eraldi kilekotti, muidu võivad teisi seeni määrida. Männiliimik on taas seen, mida olen siinkandis enne harva kohanud, aga tänavu on neid palju. Kahjuks ei õnnestunud mul raamatu "400 Eesti seent" teda määrata (seal on üsna kehva pilt neist, kirjeldus on korralik). Aga eile päeval ei andnud see mulle ikka rahu, et seent, mida metsas nii ohtralt, pole seal olemas. Tõin kõik oma eesti- ja muukeelsed seeneraamatud kokku ja määrasin ära. Kirjelduse järgi on hea söögiseen. Proovin ära, jagan muljeid. Täna hommikul tegin veel ühe treti metsa ja sain veidi puravikke, kukeseeni ja lehterkukeseeni. Liimikuid ka. Nüüd peab nuputama, mis neist kõigist teha. Lehterkukeseentest valmib lahtine pirukas siinse kukeseenepiruka ainetel.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2010-09-05 20:30:05
Kuuseriisikad juba olemas, sel aastal huvitaval kombel ka täesti ussivabad. Võiseente jaoks on vara. Kuna ma muid seeni reeglina ei korja, siis ei oska ka suurt muid liike nimetada, aga männiriisikad ja pilvikud olid ka täiesti olemas.

Profa köögipool

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2010-09-05 21:51:55
Mina käisin metsas täna nohusena ja kerges palvikus, aga no koera oli ju vaja jalutada (hea, vabandus, kas pole)... See selleks. Hõõgvein tagasi tulles parandas kõik vead :D Viru raba ja Loksa vahel (otsides vahelduseks tundmatut metsa), koos liialdusteta kümnete teiste tee ääres seisvate seeneliseautodega (hullud inimesed!) korjasime me ilma suurema vaevata klassiõega kahekesi per nase üle 10L kivipuravikke ja liivatatikaid, teist samapalju männi- ja tõmmuriisikaid, veidi vähem pilvikuid (pisikesi, sest suuri poleks jõudnud koju vedada), vast 5L kanti kitsemampleid ja mõned harilikud ning lehterkukeseened. Oeh... Pilvikud sokutasin klassiõele, ei meeldi nad mulle, kui on muud valikut. Riisikad läksid külma veega likku, et homme kupatada ja kergesse soolvette purgistada. Kitsemamplid kukekatega või-sibulaga pannile õhtusöögiks (sest marineerimiseks jäi väheks) ja puravikud said omas mahlas külmutamiseks läbi kuumutatud. Kaks pikka tundi tööd. Küll käiks ja korjaks, kui keegi minu eest puhastada viitsiks :D Üle 10L puravikest tuli omas mahlas produkti vaid 2L - raske töö, ma ütlen.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2010-09-06 10:30:03
Korjasime nädalavahetusel kaks beebivannitäit, pluss kaks kastitäit ja kaks ämbritäit kukeseeni ja puravikke, või-ja lambatatikaid, kitsemapleid ja natuke riisikaid ja pilvikuid. Saaremaal riisikate jaoks vist vara veel, imearmsad nööbisuurused alles veel :) Ja kuuseriisikaid ma isegi ei näidud, mees paari ussitanut oli näinud :( Puravikud olen enam-vähem ära marineerinud, kitsemamplid lähevad soola, kõige muuga hakkan täna tegelema.

Lindude toitmine

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2010-09-08 21:14:26
Kas kellelgi on kogemus kuuseriisikate külmutamisega? Ehk on soovitusi jagada...
<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 >>