ERINEVAD SUVIKÕRVITSAD ja KABATŠOKK

Mantragirl
Postitusi: 93
Kokaõpilane
2012-08-23 00:10:31
Võtsin esimest korda elus ette risoto tegemise. Kombineerisin omavahel selle suvikõrvitsarisoto ja selle sidrunirisoto retseptid. Lisaks panin sisse ka veidi kodumaist paprikat. Kokkuvõttes sai väga maitsev ja toitev roog! Ja risototegu ei olnudki nii keeruline - julgen teinekordki teha :)
Mantragirl
Postitusi: 93
Kokaõpilane
2012-08-23 00:14:04
Ahjaa... ja meenus veel üks kokkamine, kuhu küllaga suvikõrvitsat kulus. Nimelt tegin juba teist hooaega talveks sisse sellist letšo-sarnast plöginat, kuhu sisse läks sibul, tomat, paprika, suvikõrvits ja türgioad. Ühesõnaga peaaegu kõik head asjad, mida üldse taolise hoidise sisse saab panna. Sel korral olin turult toonud igasugusi erivärvilisi suvikõrvitsalisi ja paprikaid (alates helekollastest ja lõpetades lilladega!) - nii et said ilusad värvilised purgitäied. Maitsestasin siis pisukese, soola, pipra ja suhkru ning äädikaga. Eelmisel talvel oli see küll üks nii hea asi, et oleksin terve purgi korraga nahka pistnud!
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-08-24 12:51:51
Tegin külaliste tulekuks kergelt juba legendaarseks muutuvat Nami-Nami suvikõrvitsapirukat parmesaniga ja plaanisin pilti ka teha, aga no mida ei ole, on pilt - nii ruttu sai otsa! Tõesti imemaitsev pirukas.
Mantragirl
Postitusi: 93
Kokaõpilane
2012-08-24 17:11:57
Uus laar plöginat purki pandud. Sisse läks sama kraam: lisaks suvikõrvitsale, tomat, paprika, sibul, küüslauk, oad. Seekord sai ainult äädikat vist nats liiga palju pandud (ca poolteist puulusikatäit panin vist) - sellega peab maru ettevaatlik olema, veits kange sai. Kahju ainult sellest, et minu kõige suuremast supipotist saab ainult 4 pooleliitrist purki. Algul on pott hakitud köögivilja täis, aga siis haudub kõik kokku väikseks... oleks suuremat potti... Üks suvikõrvits jäi alles... hmm... Blondie proovitud pirukas kõlab küll hästi! Kui keegi viitsiks vaid poest lehttaigent tuua - kõik muu on isegi olemas. :)
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-08-24 19:04:45
Selliseid tavalises mõõdus suvikõrvitsaid läks mul sinna 2 muide.
Kait
Postitusi: 133
Abikokk
2012-08-24 22:53:06
Mul tuli veel üks roog meelde, milles suvikõrvitsat kasutasin - kiirnuudlid :D Nimelt praadisin pannil hakkliha ja suvikõrvitsakuubikud. Puistasin pannile katki vajutatud kiirnuudlid ja lisasin parasjagu vett, mille kiinuudlid endasse jõuaksid imeda. Lisasin maitseaineid (kas siis nuudlipakis olevaid või muid meelepäraseid) ja kui nuudlid pehmed, siis oligi valmis. Hea toit telkimisel tegemiseks. Kui hakkliha kodus ära enne praadida, siis säilib see metsas ilma korraliku külmkapita ka mingi aja. Pealegi kulub nii gaasipriimuse peal tehes vähem gaasi :) Ja isegi lapsed sõid ja kiitsid :D Veel maitsvam on kui söömise ajal lisada natuke toorjuustu ja läbi segada!

[b][i]Üks hea keretäis kulub alati ära!\nkokkamine.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2012-08-25 01:29:13
Kui tavaliselt kuulub suvikõrvits meil soolaste roogade hulka, siis seekord leidis ta koha kahes magusas küpsetises. Esiteks tegin siinse retsepti järgi sidruni-suvikõrvitsakeeksi, mis on imehea ja läheb kindlasti veel mitmel korral tegemisele. Teiseks tegin paneeritud suvikõrvitsaviile ehk "pannkooke". Mõlemast juttu blogis.
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-08-25 01:29:34
Mina tegin samuti seda legendaarset suvikõrvitsapirukat parmesaniga, samuti olen juba 2 korda teinud sidruni-suvikõrvitsakeeksi. Mõlemad väga-väga head. Eile lõunaks suvikõrvitsapannkoogid. Suvikõrvitsapannkoogid 100 g suvikõrvitsat veidi soola 1 dl jahu 1 tl küpsetuspulbrit pipart soola 1 muna 1 sl hakitud peterselli serveerimiseks hapukoort Riivi suvikõrvits jämeldalt, raputa peale soola ja jäta 10-15 minutiks seisma. Pigista kuivaks. Sega jahu, küpsetuspulber, soola ja pipar. Klopi munad lahti, lisa hakitud petersell ja kuivaks pigistatud suvikõrvits. Sega suvikõrvitsa-munasegu jahu hulka. Tõsta lusikaga pannile ja prae võis madalal kuumusel kuldpruuniks. Serveeri hapukoorega.

Liisi Blogi

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-08-26 01:36:33
Täna tegin lõunaks suvikõrvitsa-hakklihavormi. Iseenesest üsnagi tavaline roog, aga erilisust lisas sellest retseptist pärinev basiiliku-brokolikaste, mille hakkliha ja suvikõrvitsa kihtide vahele lisasin. Lisaks veel ohtralt tomatit ja juustu ka muidugi.
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2012-08-26 13:24:13
Tegin fetajuustuga suvikõrvitsakotlette. Oli suurepärane suupiste hapukoorega.

Tullia jutukesed

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>