ERINEVAD SUVIKÕRVITSAD ja KABATŠOKK

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2012-08-19 21:27:23
Ma olen mõned korrad teinud üht suvikõrvitsalisandit, mida kunagi külas sain. Õhukesed pikiviilud on praetud õlis ja valatud üle ürtidega maitsestatud õlikastmega.

Tullia jutukesed

Kait
Postitusi: 133
Abikokk
2012-08-20 22:11:43
Täna tuli mul just väga ilus ja hea suvikõrvitsaroog välja kogemata ja tekkis tahtmine taldrikutäiest enne söömist pilti teha. Kahjuks aga ei viitsinud fotokat tooma minna ja sõin selle ilusa ja maitsva roa niisama ära. Ja nüüd siit avastasin selle teema siis... Oleks ikka pidanud pildistama. Aga retsepti lisan ikka. Paar noort porgandit Sibul Küüslauk Varsselleri varsi Suvikõrvits Rukolat Vahukoort Küüslaugupipart Soola Võid+õli Sulata pannil killuke võid ja lisa natuke õli. Lõika pestud porgandid ja kooritud sibulat meelepärasteks tükkideks (nt rattad või tikud) ja prae natuke aega. Lisa tükeldatud varsseller ja prae veel veidi aega. Lisa pannile hakitud küüslauk ja suvikõrvitsa tükid. Prae veel natuke. Maitsesta küüslaugupipra ja soolaga. Sega läbi. Praadimise lõpus lisa pannile kõige peale rukolalehed. Ära sega! Vala kõigest üle veidi vahukoort ja lase korraks keema tõusta. Vala köögiviljad koos kastmega taldrikule (nii, et rukola jääks kõige peale). P.S kõik peab olema parasjagu krõmpsuv, mitte täiesti pehmeks praetud. Kiire ja väga maitsev lõunasöök :)

[b][i]Üks hea keretäis kulub alati ära!\nkokkamine.blogspot.com

Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2012-08-20 23:37:35
Täna õhtuks omlett suvikõrvitsaga.
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-08-21 02:49:02
Täna oli lõunaks selline kiire suvikõrvitsa-panniroog. Kõigepealt praadisin võis liistakateks lõigatud küüslauku, siis lisasin suvikõrvitsa kuubikud. Kui need olid enam-vähem pehmed viskasin pannile ka paar peotäit hakitud paksoi lehti (sellised üsna noored ja pisikesed) ja kaks hakitud tomatit. Soola-pipart ja paar toekamat näpu otsa täit garam masalat ka kõige peale veel.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-08-21 15:39:13
Kaks rooga, mida teen suvel väga tihti: Põhjata suvikõrvitsapirukas ja htra suvikõrvitsaga pada, kuhu peituvad ka muud oma aia saadused

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-08-21 18:08:35
Zuccini-porgandi-juustu pannkoogid basiilikuga

PAPRIKA: Karima's Food

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-08-21 18:09:31
Taidetud zuccini

PAPRIKA: Karima's Food

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2012-08-21 23:54:28
Häh, ja mina unustasin eile maalt suvikõrvitsa kaasa toomata :(

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-08-22 12:39:13
Tegin ka siis seda Sidruni-suvikõrvitsakeeksi Väga maitsev oli, seemneid polnud panin natuke hakitud kreeka pähkleid ja mulle väga meeldis. Sõbranna, kellele ma seda pakkusin, on kaks korda katsetanud sama retsepti ja kurdab, et ei jää nii hea vaid vajub kuidagi ära... eitea kas on võimalik, et ta ei lasknud keeksil korralikult vormis ära jahtuda ja see mõjutas keeksi õhulisust? (tulin nüüd hiljem selle peale)

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-08-22 12:49:39
ILSU:
Sõbranna, kellele ma seda pakkusin, on kaks korda katsetanud sama retsepti ja kurdab, et ei jää nii hea vaid vajub kuidagi ära... eitea kas on võimalik, et ta ei lasknud keeksil korralikult vormis ära jahtuda ja see mõjutas keeksi õhulisust? (tulin nüüd hiljem selle peale)
Ilsu, las küpsetab veidi kauem ja kontrollib keeksi küpsust puutikuga (ahjud ju valetavad temperatuuri osas ja küpsetavad erinevalt) ning loomulikult lasku täielikult ära jahtuda.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>