ERINEVAD SUVIKÕRVITSAD ja KABATŠOKK

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-09-07 02:36:44
Avastasin täna, et patisson maitseb toorelt super hästi. Selline krõmps ja pähkline (natuke maapirni moodi).. Lisasin peenelt viilutatud patissonidele natuke tomateid, Kalamatsi meierei kitsejuustu, värsket tüümiani ning natu-natu külmpress päevalilleseemne õli. Väga mõnus värske salat sai. Aga lisaks sellele tegin veelkord seda ricotta-suvikõrvitsa pirukat. Seekord maitsestasin tüümianiga ning kitsejuustuks oli Kalamatsi meierei oma. Ning ühest eriti suureks paisunud suvikõrvitsas otsustasin teha tšatni. Kuna ma ühtki sellist retsepti ei suutnud leida, mille koostisained mul olemas oleks olnud, siis viskasin potti lihtsalt seda mida mul oli: suvikõrvitsad, äädikas, pruun suhkur, koriandriseemned, pipraterad, kaneelikoor, purustatud tšilli, porrupesto ja astelpajujahu. Selline mõnus magus-vürtsias mögin sai. Vähemalt hektel on külmkapp nüüd suvikõrvitsatest tühi..
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-07 14:19:48
Nii,suur-suur aitäh kõigile 21 kooskokkamisest osavõtjale! Ühtlasi oli nii tore lugeda, et Nami-Nami parmesani-suvikõrvitsapirukas ja sidruni-suvikõrvitsakeeks niiiii populaarsed on (loodan, et kõik, kellele antud retseptid meeldisid, on nüüdseks retsepti juures ka "soovitan teistelegi" nuppu vajutanud?). Auhinnaraamatuteks olid Mikk Mägi ja Loore Emilie Raavi "Toidud ainult taimedest" Raamatud jagunesid minu subjektiivse hinnangu ja loosiõnne koosmõjul järgmiste kasutajate vahel: PÕRNIKAS, SILX ja MANTRAGIRL. Palju-palju õnne võitjaile ning jään kiiresti te postiaadressi meilile ootama (info@nami-nami.ee)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-09-07 17:10:44
Oi kui tore üllatus! :) Saadan kohe aadressi!

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Mantragirl
Postitusi: 93
Kokaõpilane
2012-09-07 21:11:42
Supertore üllatus! Hakkasin siin seda foorumiteemat just algusest peale sirvima, et tänaseks õhtusöögiks ideid saada (tükk aega köögis ootel juba mitmed-setmed suvikõrvitsad ja kaunid väiksed pommud)... üldse ei osanud oodata, et auhinda võiks saada :) AITÄH!!!
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-09-07 23:22:24
Ja mina tänan ka väga. Kuidagi ootamatult produktiivseks kujunes see kooskokkamine.
Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-09-09 20:10:16
Ühine kokkamine on küll läbi, aga lisaksin oma tänase lõuna suvikõrvitsast ka. Tegin penne pastat suvikõrvitsa, peekoni ja toorjuustuga. Ülimalt lihtne, kiire ja maitsev.
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-09-12 17:31:29
Raamat käes. Suur tänu! :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2012-09-12 21:12:17
Tegin hiljaaegu nami-nami suurepärase sidruni-suvikõrvitsakeeksist hoopiski tordi. Jäi nii mõnus mahlane ja maitses väga hea! Juttu blogis.
Mantragirl
Postitusi: 93
Kokaõpilane
2012-09-15 14:50:12
Raamat käes ja juba esimesed retseptidki proovitud! :) Suvikõrvitsateemasse aga... tegin vahepeal suvikõrvitsa-šokolaadi kooki (vahetasin osa kakaost sulašokolaadi vastu välja) ja sai väga hea. Samuti sai korra tehtud Jamie suvikõrvitsa carbonarat (peekoni jätsin küll ära, aga siiski oli väga maitsev). Laupäevahommikuseks hommikusöögiks sobisid aga ideaalselt pannil praetud paneeritud suvikõrvitsaviilud (ühte kaussi jahu, teise muna, kolmandasse riivsaia... üks kord oli riivsai ka otsas, siis tegin kahe kihiga ja lisasin krõbeduse mõttes jahu sisse veidi speltamannat). Pilte paraku ei teinud, kuna pole harjumuseks saanud toite üles võtta :P
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-09-15 15:04:17
[img]http://farm9.staticflickr.com/8182/7985266293_01532ec0e3_n.jpg"> Üks üleküpsenud suvikõrvits leidis lahenduse umbes selle retsepti järgi. Muudatused olid need, et lasin lahti lõigatud kõrvitsal u 10 minutit õli ja soolaga ahjus üksi küpseda. Sisu sai: praetud sibul siis hakkliha pannile,küüslauguküüs, maitsestamine, hakitud mahlakad tomatid ja siis kõige lõpus veel peotäis keedetud riisi, kuum segu kõrvitsasse ja siis nagu retseptis. See krõbedus seal peal ei tulnud hästi välja jäi kõva mitte krõbe aga ma arvan, et oleks pidanud riivsaia natuke niisutama enne juustuga segamist. Retseptis annavad ilmselt ürdid selle niiskuse. Väga maitsev sai ja järgmisel korral panen peale ainult juustu-ilma riivsaiata , või siis värske saiapuru ja juustu segu.

Ilse köögis

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 >>