ERINEVAD SUVIKÕRVITSAD ja KABATŠOKK

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2012-09-17 23:32:13
Minu raamat ka nüüd lõpuks postkontorist ära toodud. Aitäh :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-18 00:49:19
Ma lõikasin suuremat sorti suvikõrvitsa õhukesteks viiludeks, kastsin muna-jahu-piimatainasse (maitseks MEIRA vahemere ürdisegu ja soola) ning praadisin pannil mõlemalt poolt. Tütar kilkas, et emme oskab soolaseid pannkooke teha :) [IMG]http://www.nami-nami.ee/uploads/images/f0948f42-49c4-4369-8d88-04fba446c04c.jpg[/IMG] Retsept SIIN.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2012-09-19 22:44:15
Tegin maitsvaid muffineid suvikõrvitsaga, kaetud siiru-viiruliselt eriti maitsva nutella kattega. Retsept SIIN.

Magusad fotod

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-08-06 20:40:58
Tänavu annavad me kolm suvikõrvitsataime väga head saaki, ma olen juba paarkümmend vilja saanud. Sel aastal on mul vaid rullkõrvitsad - kaks rohelist, üks kollane. Mõned on salamahti ka reiejämeduseks kabatšokiks jälle kasvanud :D Sellel hooajal olen juba teinud: suvikõrvitsasuppi parmesani ja basiilikuga (retsept ilmub ka septembri Kodu&Aias) Suvikõrvitsa-parmesani-lehttainapirukat (kohe mitu korda, retsept ilmus ka augusti Kodu&Aias) Kreeka suvikõrvitsakotlette: Suvikõrvitsatäidisega banitsa-pirukat: Eile õhtul tegin väga mõnusat köögiviljarooga, suvikõrvitsaviilud tilli-koorekastmes (retsept ja foto lisamisel), hetkel podiseb pliidi peal suvikõrvitsakaste.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2013-08-07 01:03:34
Mul samuti 3 suvikõrvitsataime kasvamas, aga olen saanud vaid 2 kõrvitsat. Kõrvitsad lähevad kollaseks ja mädanevad ära. Kas keegi oskab nõua anda, milles asi? Aga nendest kahest suvikõrvitsast tegime salatit, suvikõrvitsapastat ja Pille poolt nimetatud suvikõrvitsa-parmesanipirukat. Kõik said väga maitsvad!

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-08-07 14:03:16
Liisi:
Mul samuti 3 suvikõrvitsataime kasvamas, aga olen saanud vaid 2 kõrvitsat. Kõrvitsad lähevad kollaseks ja mädanevad ära. Kas keegi oskab nõua anda, milles asi?
Liisi, kas kollaseks lähevad viljad (saan aru, et Sul on roheliste viljadega sort?) või taimed ise? Lihtsalt silmailuks, pilt tehtud 29. juunil:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2013-08-07 14:09:59
Segasin grillitud suvikõrvitsaviilud koos muude köögiviljadega pastaga, väga-väga mõnus grillil valmistamise ja õues söömise roog.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2013-08-07 21:15:01
Pille:
Liisi:
Mul samuti 3 suvikõrvitsataime kasvamas, aga olen saanud vaid 2 kõrvitsat. Kõrvitsad lähevad kollaseks ja mädanevad ära. Kas keegi oskab nõua anda, milles asi?
Lisi, kas kollaseks lähevad viljad (saan aru, et Sul on roheliste viljadega sort?) või taimed ise?
Jah, kõige tavalisem roheliste viljadega suvikõrvits ja nagu pildil toodud, täpselt sellises suuruses viljad lähevad õiepoolsest otsast kollaseks. Mõned õied kukuvad ka niisama küljest. Kas asi võib olla liigses kastmises (mul on "agar" abiaednik ;) ?

Liisi Blogi

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-08-08 00:52:46
Liisi:
Pille:
Liisi:
Mul samuti 3 suvikõrvitsataime kasvamas, aga olen saanud vaid 2 kõrvitsat. Kõrvitsad lähevad kollaseks ja mädanevad ära. Kas keegi oskab nõua anda, milles asi?
Lisi, kas kollaseks lähevad viljad (saan aru, et Sul on roheliste viljadega sort?) või taimed ise?
Jah, kõige tavalisem roheliste viljadega suvikõrvits ja nagu pildil toodud, täpselt sellises suuruses viljad lähevad õiepoolsest otsast kollaseks. Mõned õied kukuvad ka niisama küljest. Kas asi võib olla liigses kastmises (mul on "agar" abiaednik ;) ?
Liisi, siin pakutakse muuhulgas, et: * liiga palju kastetud * liiga vähe kastetud * kaltsiumipuudus Aiandus.ee lehel on ka ühtteist.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-08-08 17:28:42
Pille:
Eile õhtul tegin väga mõnusat köögiviljarooga, suvikõrvitsaviilud tilli-koorekastmes (retsept ja foto lisamisel), hetkel podiseb pliidi peal suvikõrvitsakaste.
Suvikõrvitsast pastakaste. Sel korral kasutasin kollast rullkõrvitsat. Soovitan võimalikult noortest viljadest teha, neil on palju parem maitse ja tekstuur (ca 300 g suvikõrvitsad). Kabatšokkidel on liiga palju seemneid ja liiga kõva koor jne.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 >>