RISOTO (risotto)

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-27 07:58:17
see on tore teema, mul juba nädalakene plaanis artišoki risoto.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-27 08:31:28
Thredahlia:
Nami-namis on ka päris mitu risotolist retsepti:
Käisin nimekirja kriitilise pilguga üle. Paar mõttetut retsepti kustutasin, risoto-laadsetel roogadel võtsin 'risoto' pealkirjast ära. Nüüd peaks kõik need retseptid, mis risoto nime kannavad, originaalrooga vähemalt meenutama :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-05-27 09:20:52
täitsa uskumatu, mul juba risoto riis ja kuivatatud puravikud riiuli peal paar päeva oma aega ootamas, loodame, et täna jõuab selleni! Telepaatia töötab vist :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-05-27 09:35:39
Mann:
see on tore teema, mul juba nädalakene plaanis artišoki risoto.
Artišoki risoto on samuti minu lemmik! Aga tiba kalliks muutunud, kuna korralikke artišokipõhju õlis on viimasel ajal ainult Kaubamaja delikatessiletis röögatu hinnaga. Soolvee-artišokkidel aga pole seda hõrku maitset. Minu viimatised risotod on olnud suitsulõhega, alul selle BBC GF retsepti järgi, hiljem tavapärase retseptiga. Seekordse teema jaoks valin midagi ebatavalisemat, kas nt punase veini risoto vmt, mida pole seni proovinud. Tore teema!
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-05-27 09:40:50
Hurraa! :) Midagi ka minu kapsaaeda. Need munavalged ja želatiin on.. noh, minu jaoks kuidagi hirmuäratavad olnud. Aga tänu teie..meie.. gängile siin olen ka ikka ära teinud. Üksi poleks. Aitäh! ("Cook with Jamie" raamatus on väga üksikasjalik risoto valmistamise õpetus ja räägitud ka sellest, kuidas seda poolvalmis teha, millest ühes teemas siin ka varem juttu olnud)
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-05-27 09:41:04
Thredahlia:
Leenilii:
Saan ma õigesti aru, et tavalisest pudruriisist saab ka põhimõtteliselt teha?
Põhimõtteliselt saab, aga tulemus on veidi erinev ja pudruks keetmise oht on suurem.
Soovitan ka siiski päris risotoriisi valida, sest kuigi pudruriisiga tehtud risoto maitsel pole ka viga, on minu arvates väga oluline õige kreemja tekstuuri saavutamine, samas kui riisiterad siiski terveks jäävad. Pudruriisiga pole parata, et tulemus on pudrune. Viimasel ajal on Gallo risotoriisi saada ka mujal kui Stockmannis (erinevalt situatsioonist paar aastat tagasi). Olen kasutanud ka Ökosahvrist ostetud mahe-risotoriisi, aga ettevaatust - see pehmeneb umbes kaks korda aeglasemalt kui tavaline risotoriis.
Ingrid
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2008-05-27 10:02:08

No meie kodu lemmik-risotto'd on seentega ja spargli-krevettidega. Eile just sõime viimatist, oleks ma teadnud, et kooskokkamine sel teemal, oleks teinud tühjaks kaabitud potistki pilti :P

Soovitan risotto kõrvale vahuveine või kergeid valgeid veine ja ehk järgmise nädala jooksul lisan siia paar head retsepti.

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-05-27 10:35:04

Leidsin ühelt itaaliakeelselt lehelt päris huvitavaid risotto-variante. Esimesena proovin ise küll midagi tavalisemat, aga äkki mõni tõsisem risottoproff või lihtsalt Juhan-julgepüks teeb midagi neist ära:

Risotto rohelise õunaga (soovitatud siin Granny Smithi) - riis 450 gr, õunad 200 gr, roheline paprika 250 gr, aed-harakputk, Grana Padano juust, puljong, oliiviõli, sool, ja mingi "scalogno" - kahtlustan, et äkki šalottsibul, seda 30 gr, valge pipar

Valge ja must risotto - riis 320 gr, kuivatatud mustad ploomid 160 gr, porru 160 gr, peekon 100 gr, või 60 gr, šalotid (scalogno) 2 tk, puljong, sool

Risotto kõrvitsaõitega - 360 gr riisi, 500 gr kõrvitsaõisi, 1 muna, kotike? safranit, 2 lusikatäit semolinajahu, sool, köögiviljapuljongit, sibul, õli, või, Parmigiano juust

Suitsurisotto šampanjaga - 320 gr riisi, klaas šampanjat (võib asendada Spumantega), 200 gr suitsutatud Provola juustu (loodan, et sain õigesti aru), õli, sool, või, sibul, valge pipar, Parmigiano juust

Risotto mustikate ja vorstiga - 480 gr riisi, 300 gr seast tehtud Lonzat (peaks olema kuivatatud liha), 300 gr vorsti, 150 gr mustikaid, salveid, sibulat, Parmigiano juustu, köögivilja puljongit, kuiva valget veini, oliiviõli, sool, pipar (täiesti veider kooslus, ma loodan, et sõnal MIRTILLI ei ole veel mõnda teist tähendust it keeles :) )

Ma ei ole mingi itaaliakeele oskaja, nii et palun apsud juba ette andeks. Seal on igasugu muid risottosid ka, aga panin erilisemad siia kirja. Aadress on http://www.tuttiprimi.it/Risotti.html

http://jucjaco.blogspot.com/

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-27 10:38:22
Nipitiri:
Mann:
see on tore teema, mul juba nädalakene plaanis artišoki risoto.
Artišoki risoto on samuti minu lemmik! Aga tiba kalliks muutunud, kuna korralikke artišokipõhju õlis on viimasel ajal ainult Kaubamaja delikatessiletis röögatu hinnaga. Soolvee-artišokkidel aga pole seda hõrku maitset.
meil hakkas kohalik artišoki hooaeg pihta just eelmisel nädalal ja hind oli miskine 4 euri kilo vist.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2008-05-27 10:53:21
Mann:
meil hakkas kohalik artišoki hooaeg pihta just eelmisel nädalal ja hind oli miskine 4 euri kilo vist.
Kui spargli suhtes saab siin põhjamaisel kodumaal ka midagi ette võtta, siis artišokkide puhul pole muud kui ohata...

Kas risoto jaoks lõikad ise põhjad tervetest artišokkidest? Neil kordadel kui siin olen artišokke ostnud või kuskilt kaasa tassinud, pole raatsinud raisata ja olen tervetena keetnud ja selle kastmega söönud.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>