Kokandussaated-seriaalid televiisoris

Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2010-04-07 14:53:35
Homme (08.04.10) näitab telekanal Silver taas dokumentaali Food, Inc. (Toidutööstus). Algus kell 22. Kes ei ole näinud, siis soovitan. Annab õõvastava ülevaate toidutööstuse telgipoolest. Kui mina seda esmakordselt nägin, siis olin parajas hämmingus, et mitte öelda šokeeritud. Film on küll USA keskne, kuid siiski silmaringi väga avardav.
Dinnu
Postitusi: 98
Kokaõpilane
2010-04-07 19:29:00
Marink:
Homme (08.04.10) näitab telekanal Silver taas dokumentaali Food, Inc. (Toidutööstus). Algus kell 22. Kes ei ole näinud, siis soovitan. Annab õõvastava ülevaate toidutööstuse telgipoolest. Kui mina seda esmakordselt nägin, siis olin parajas hämmingus, et mitte öelda šokeeritud. Film on küll USA keskne, kuid siiski silmaringi väga avardav.
oo, tänan vihje eest! vaatan kindlasti, sedasorti dokumentaalid mu suured lemmikud ;). Olen ka üsna mitut Eesti toiduainetööstust külastanud ja saab olema huvitav võrrelda. Olen paaril korral vaadanud Travel&Livingu peale "Cake boss'i" aga no ma ei tea, need ameerika tordid näevad kihvtid välja küll aga ei paista kuigi söödavad olevat. Samuti pole see saade kuigi toidu-keskne, vaid pigem inimsuhetele orienteeritud.
Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2010-04-08 08:38:50
Food Inc minuarust küll hea ei ole. Olen seda olude sunnil kaks korda vaatama pidanud ja kumbki kord ei leidnud ka kaasvaatajad, et see oma eesmärki täidaks. Ei shokeerinud ega saanud midagi uut teada. Cake Bossis on kenad tordid jah, aga süüa tõesti ei tahaks. Kuidagi kuivad ja.. puised tunduvad. :D
Stardust
Postitusi: 121
Abikokk
2010-04-08 13:08:55
Ma vaatasin ka paar päeva tagasi Food Inci. Tõepoolest - igav oli, ei midagi uut ega põnevat.
Dinnu
Postitusi: 98
Kokaõpilane
2010-04-09 14:27:18
Stardust:
Ma vaatasin ka paar päeva tagasi Food Inci. Tõepoolest - igav oli, ei midagi uut ega põnevat.
Mulle meeldis, sest siiani on mu mees mind peast soojaks pidanud, et kodus mingit ökot taga ajan aga nüüd sai ta ise ka aru kui moraalitu olend on kapitalistlik ärimees ja vähemasti tema sai küll silmi avava kogemuse osaks. Nii, et mina olen rahul, et selle filmi eile õhtul menüüsse võtsime :D Õnneks vist päris paralleele ei saa Eesti ja Ameerika toidutööstuse vahel tõmmata, meil on enamus tootmisi nende seisukohtadelt vaadatuna vist mahedad.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-05-29 13:27:58
Esmaspäeval algab taas "Õhtusöök viiele", esimesel nädalal kohe Saaremaalt. Tänases Saarte Hääle lehes on pikk artikkel saate filmimisest Jurna turismitalus, ja sain ise sellest artiklist natuke parema ettekujutuse kuidas see protsess siis käib. Et lastakse inimestel mitmeid duubleid teha, ka näiteks tuppa sisenemisel, ka pidid nad jalgratastel "saabuma" kaks korda jne. Pole ime kui toit jahtub või jää kokteilis sulab etc. Toidutegemist filmitakse vaid pisut, a la koori 2 kartulit ära, näita kuidas sa arbuusi uuristad ja aitab küll ning ülejäänud toidud valmistab perenaine siis omaette. Juttu kerida aitavad ka saate tegijad, esitades tihti küsimusi, mis siis hiljem välja lõigatakse. Teagi nüüd, on need intriigid pigem saatemeeskonna või osalejate vaimusünnitis :)

Zap*

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2010-05-31 00:26:45
mina veetsin pm terve tänase pühapäeva youtube'ist Jamie Oliver'i Ameerika Food Revolution saadet vaadates...ja olen ausalt öeldes shokeeritud. Saade ja idee ise on väga mõnusad ja muhedad, aga ma poleks elus arvanud, et olukord nii hull on :O kuidas on võimalik, et miski riiklik põllumajandusorganisatsioon tuleb välja laste jaoks mõeldud ettekirjutustega, et *lapsed peavad päevas sööma 2 portsjonit saia (pitsapõhi läheb arvesse) *kindel ports köögivilju, mis on ju okei, AGA friikartul käib köögivilja alla :O *lapsed peavad jooma piima, et saada kaltsiumit ja et lapsed ikka oma kaltsiumidoosi kätte saaksid, siis oleks kaval pakkuda seda neile maitsestatult, kus on suhkrut rohkem kui limonaadis, aga vähemalt kaltsiumi saavad kätte! ja lapsevanemad, kes ei olnud sellise revolutsiooniga nõus, hakkasid oma lastele ise lõunat kaasa pakkima-ühel imearmsal tüdrukul oli näiteks 2 eri sorti kartulikrõpse ja pakk komme lõunaks :O :O :O lihtsalt müstika!!!

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Lilly_Munster
Postitusi: 101
Abikokk
2010-05-31 10:46:38
Tziiki:
*kindel ports köögivilju, mis on ju okei, AGA friikartul käib köögivilja alla :O
Umbes kord kuus oleks ma täiesti n?uds liigitama friikartulid köögivilja alla. Tingimuseks on ?ige sort, käsitsi l?igatud, kuivatatud, kaks korda frititud kvaliteetses fritüüri?lis ja omatehtud majoneesiga :P
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-05-31 10:55:46
Kui Ameerikamaast veel rääkida, siis 7-8 aastat tagasi sattusin vaatama doksaadet töötute elust sealpool. Vähe sellest, et nende abiraha oli eriti tolle aja mõistes ja meiega võrreldes röögatu, said nad ka toiduabi. Sellest, et näidatud kodud olid keskmise töötava eestlase omast silmnähtavalt jõukamad, pole mõtet rääkida, küll aga selle toiduabi sabas seisjatest. Seal olid AINULT paksud! Ja mitte lihtsalt paksud, vaid ikka väga paksud. Mitme näidatud pere kogu vahmiil kaalus ikka kõvasti üle tonni - täiskasvanud ja kolm-neli last siis. Kujutan ette, et selle kaalu säilitamiseks just eelpoolnimetatud meetmed sobivadki ja selle kena lapsukese lõunasöök ka. Eks ikka korralikus koguses muidugi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-01 21:58:16
Zapxpxau:
Esmaspäeval algab taas "Õhtusöök viiele", esimesel nädalal kohe Saaremaalt. Tänases Saarte Hääle lehes on pikk artikkel saate filmimisest Jurna turismitalus, ja sain ise sellest artiklist natuke parema ettekujutuse kuidas see protsess siis käib. Et lastakse inimestel mitmeid duubleid teha, ka näiteks tuppa sisenemisel, ka pidid nad jalgratastel "saabuma" kaks korda jne. Pole ime kui toit jahtub või jää kokteilis sulab etc. Toidutegemist filmitakse vaid pisut, a la koori 2 kartulit ära, näita kuidas sa arbuusi uuristad ja aitab küll ning ülejäänud toidud valmistab perenaine siis omaette. Juttu kerida aitavad ka saate tegijad, esitades tihti küsimusi, mis siis hiljem välja lõigatakse. Teagi nüüd, on need intriigid pigem saatemeeskonna või osalejate vaimusünnitis :)
Tänane saade, kus peakangelaseks oli aktiivne politseinik, oli täitsa tore. Eilsest saatest sain aga teada, et on olemas inimesi, kes tõepoolest ei oska makarone keeta :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>