Lilly_Munster

Postitusi: 101

Tiitel: Abikokk

Viimased postitused

2015-01-14 13:35:50
Hmm, reklaami eest ikka tasutud ka? :) Tõeline kohvisõber klassifitseerib kõik täisautomaadid juraks. Hea espresso saadakse käpaga masinaga headest ubadest ja heast veest. Täisautomaatide keskmine eluiga kipub olema 5 aasta ümber. Olenemata margist. Ehk ma eales ei soetaks omale kasutatud kodukasutuseks mõeldud täisautomaatset masinat rohkema kui väikese karbi käsitööshokolaadi eest ;). Mu Delonghi ja Saeco Odea käisid mõlemad juba garantii ajal paranduses, kolleegi teine Jura läks sama moodi garantii ajal parandusse. Esimene suri pea vahetult peale garantii lõppu ja lamenti lüües sai soetada uue masina soodushinnaga (hahaa!). Bosch elab 8ndat aastat koos minuga. Aga ma eales ei väida, et Bosch/Siemens keskmiselt paremad on, tasub lugeda statistikaraamatust variatiivsuse peatükki.
2014-02-07 18:54:30
Jean-Pierre:
Soovitus Prantsusmaal olles... Kui tuleb isu koduse köögi järele, siis tuleb külastada niinimetatud "venelaste poode".
No mul jäi kunagi üks vene pood lausa kodutee peale. Piimast ei tea ma suurt midagi, eelistan "piim on vasikatele" alternatiivset tõlget :D Aga pelmeenid mulle täitsa maitsevad ning neid ma sealt venelaste poest vahel ostsin. Kuni ükskord sattusin lugema koostist. Rohkem enam eriti ei taha ;) Peaks ise pelmeeniteo ette võtma. Mu kodutehtud leiba sööb prantslannast kolleeg küll. Aga ta on ka provintsist pärit, soolategijate juurest e rohkem bretoon kui prantslane ;) Kodustatud flaamile läheb igasugune saksajuurtega klassika peale nagu hapukapsad, kapsahautis hakklihaga, pikkpoiss (millest leidub tegelikult ka kohalik versioon) jne.
2012-04-04 14:23:48
KW Majoril ja Chefil on ühesugune lisavalik e valid ennekõike kausi suuruse ja võimsuse järgi. 1500W kulub ära pastataigna segamisel. Tõenäoliselt ka suurema portsu leivataigna tegemisel, aga ühe pätsi ning muffinivormi jagu taignaga saab ka 1200W vabalt hakkama. Suur kauss on hea, kui vaja suuremaid koguseid vahel töödelda a'la 12 muna biskviidi jaoks vahtu lüüa. Osadel on ka taimer peal, aga saab vabalt kronomeetrita hakkama, köögis kell tavaliselt olemas :) Mina vaatan oma vidinaostudel tavaliselt alati Saksamaa netipoode, võib päris märkimisväärselt säästa, aga sõltub muidugi saatekuludest.
2012-04-03 15:59:39
Oliivipuu:
Sooviksin kogu südamest teie suurt kogemusi täis nõuannet. Nimelt soovime muretseda kodumasina, mis teeks kõik asjad, mida me vajaksime. See tähendab: taigna segamine, magustoidu vahustamine, salatite riivimine, hakkimine, mahla pressimine, pasta valmistamine, jäätise valmistamine, kokteilid jne. Oleme vaadanud mitmeid kombaine, kuid, kui kogemus puudub, siis ei soovi peale ostu enam kahetseda. Hetkel on südame lähedane Kenwood Major Cooking Chef KM070. Ainus kõhklus on see, et kas on olemas midagi odavamat, mis teeks sama töö ära. Olen ka igapäevases elus rohkem harrastaja kui meistriklassi perenaine. Kuid eesmärgiks on hetkel osta korralik abiline, mis aitaks minu puudujääke siluda. Ette tänades teid, kellel on võimalus mulle vastata!
Põhimõtteliselt on Cooking Chef teistest Kenwoodi 1500W mikseritest erinev "küpsetamise" funktsiooni poolest. Ehk palju sul on vaja segamist ja kuumutamist koos. Teed iga päev munaga jäätist ja kohupiima taskuid, siis kuluks kindlasti ära. :P Mina täiesti keskpärase köögikatana valiksin ka praegu KW uhkuselt järgmise mudeli, mille saab poole Cooking Chefi hinnaga kätte. Õnneks, kui ma oma KW soetasin, siis veel küpsetamist valikus polnud. :)
2012-02-22 14:07:06
Belglastel on terve kampaania 40 päeva lihata või täpsemalt 40 päeva vähem liha . Argumendid küll pigem ökoloogilised kui katoliiklikud, aga mitmed tuntud inimesed on oma nägu ja häält kampaaniaks laenanud. Kuna ma vegetaarset neljapäeva niigi juba pean, siis teatasin eile sibulaklopsi juures, et söödagu, tänasest tuleb pikem paus. ;) Kurnatuse ennetamiseks ma loodan soojemate ilmade jätkudes veel paastu ajal nõgesesupi tegemiseni jõuda. :P