Kokandussaated-seriaalid televiisoris

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-09-09 16:34:07
Kodumaised kokandussaated on taas alustanud. Kanal2 on homme hommikul saade "Lusikas", mille uueks saatejuhiks on Nami-Namis tuntud Tuuli ja külaliseks oli eelmisel nädalal Ragne, sel nädalal (ehk siis homme) Marika Blossfeld. TV3 saate "Head isu" saatejuht on juba mitmendat saadet järjest Liina (siin tuntud kui Links).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-09-10 12:04:47
ETVs on tore uus saade "Köögikodanikud", filmivad erinevates rahvusrestoranides. Esimene koht oli India köök, Chakra vist? Olin eile ära, aga täna hommikul nägin kordust. Wend on endale mingid veidrad lenksuvuntsid kasvatanud :D Kui pärast "Sõida maale" saadet pulti klõpsisin, nägin Lusika lõputiitreid ja neil on seal sponsori nimi valesti kirjutatud minu meelest...

Zap*

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-10-12 14:35:56
ETV's järgmine suurepärane söögisaade! Ja sellele ei ole üldse reklaami tehtud :O "Parim päev maitseelamusteks", Norra seeria, kokku 11 osa, esimene oli pühapäeval. Tutvustatakse Skandinaavia kööki ja saatejuht on tore ja lõbus. "Soome, Norra, Rootsi ja Taani parimad kokad kutsuvad oma kodumaa erilisematesse paikadesse uusi maitseelamusi kogema. Nad jagavad vaatajaga kilde kohalikust ajaloost, kommetest, omapärastest toiduainetest ja kokakunstist. Toidud valmivad vabas õhus looduse maalilisel taustal."

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-12 15:42:45
Zapxpxau:
ETVs on tore uus saade "Köögikodanikud", filmivad erinevates rahvusrestoranides. Esimene koht oli India köök, Chakra vist? Olin eile ära, aga täna hommikul nägin kordust. Wend on endale mingid veidrad lenksuvuntsid kasvatanud :D
Ma olen vaid ühte osa näinud, sedagi kordusena - Wend Hanlong'is. Täitsa tore oli, seda eriti lõimumise vaatenurgast :) ETV info)
Zapxpxau:
ETV's järgmine suurepärane söögisaade! Ja sellele ei ole üldse reklaami tehtud :O "Parim päev maitseelamusteks", Norra seeria, kokku 11 osa, esimene oli pühapäeval. Tutvustatakse Skandinaavia kööki ja saatejuht on tore ja lõbus. "Soome, Norra, Rootsi ja Taani parimad kokad kutsuvad oma kodumaa erilisematesse paikadesse uusi maitseelamusi kogema. Nad jagavad vaatajaga kilde kohalikust ajaloost, kommetest, omapärastest toiduainetest ja kokakunstist. Toidud valmivad vabas õhus looduse maalilisel taustal."
Oi, aitäh. Ma polnud näinudki seda, nüüd oskan otsida (Info ETV lehel). Ise vaatan vist juba teist nädalat pea igapäev Sony pealt austraallaste My Kitchen Rules saadet. Minu arust on osalejate tase väga kõva olnud, seda võrreldes näiteks igasugu Masterchef'ide jms.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-10-29 19:46:30
ETV peal käib praegu "Päikseline itaalia köök", Rootsi tv toodang.

Zap*

Kodukana
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2011-10-31 11:35:15
Pille:
Zapxpxau:
ETV's järgmine suurepärane söögisaade! Ja sellele ei ole üldse reklaami tehtud :O "Parim päev maitseelamusteks", Norra seeria, kokku 11 osa, esimene oli pühapäeval. Tutvustatakse Skandinaavia kööki ja saatejuht on tore ja lõbus. "Soome, Norra, Rootsi ja Taani parimad kokad kutsuvad oma kodumaa erilisematesse paikadesse uusi maitseelamusi kogema. Nad jagavad vaatajaga kilde kohalikust ajaloost, kommetest, omapärastest toiduainetest ja kokakunstist. Toidud valmivad vabas õhus looduse maalilisel taustal."
Oi, aitäh. Ma polnud näinudki seda, nüüd oskan otsida (Info ETV lehel). Ise vaatan vist juba teist nädalat pea igapäev Sony pealt austraallaste My Kitchen Rules saadet. Minu arust on osalejate tase väga kõva olnud, seda võrreldes näiteks igasugu Masterchef'ide jms.
Olen paar korda isegi sattunud seda "parim päev maitseelamusteks" vaatama. päris lahe oli. a teisi kokasaateid ei suuda miskipärast vaadata. eriti eesti omi. kuidagi väga ühesugused on.
Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-11-13 11:53:37
Eesti keelsete kokasaadete (ja mitte ainult kokasaadete, vaid ka teatud seriaalide) puhul häirib mind kohutavalt heli halb kvaliteet. Kui võrrelda nt Jamie Oliveri saate ja mõne Eesti kokasaate heli, siis Eesti omas hajub heli nii ära, et mul on vahest lausa raskusi räägitavast aru saamisega. Eestlased räägivad niikuinii sõnalõppe neelates, mis teeb asja veel hullemaks. Ja kui korralikult ei kuule, siis kaob huvi räägitava vastu ära. Eestis näidatavate välismaiste kokasaadete puhul häirib mind kohutavalt jälle valesti tõlkimine. Cumin tõlgitakse lolli järjekindlusega köömneteks. Või nt täna hommikuses "Parim päev maiseelamusteks" tõlkis esimene kord ristköömen (on sellised asjad üldse olemas??) ja teine kord juba köömned. Ma olen kunagi aastaid tagasi (siis, kui Soome televisioon oli veel igapäevaselt saadaval) selle "Parim päev maiseelamusteks" kokaga mingit rootsikeelset sarja näinud. Ta ei ole päevagi vananenud ja ikka armastab just valget pipart kasutada :)
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-11-13 19:13:59
Jaa, tõlkimisvigu tuleb ette pea igas saates, ka Oliveri omas. Tõlkijateks vist inimesed, kes toidumaailmast pisut kaugemal kui meie :P Mulle ka too Tina meeldib, ta oli esimeses saates ka ja väga kaasahaaravalt toimetab. Tore vaadata, selline vaba ja rõõmus.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-15 20:20:15
Mis asi on peatselt Kanal2 algav "Köögikubjas"???? Nägin just reklaami, aga ei saanud üldse pihta, et kes ja mis ja kus. Kodumaine uus sari?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2011-11-15 21:41:58
Pille:
Mis asi on peatselt Kanal2 algav "Köögikubjas"???? Nägin just reklaami, aga ei saanud üldse pihta, et kes ja mis ja kus. Kodumaine uus sari?
"Uues särisevalt emotsionaalses tõsielusarjas näeme, kas kiratsevaid Eesti söögikohti, mis ähvardavad klientide nappuses pankrotti minna, on võimalik veel päästa? Appi tuleb karm kuid õiglane ”köögikubjas”, soome tippkokk ja restorani-spetsialist Juha Rantanen, kes on nii Eestis kui Skandinaavias käivitanud loendamatu hulga edukaid söögikohti. Juha üliprofessionaalsele pilgule ei jää miski varjatuks - ehkki iga söögikoha südameks on loomulikult köök ja hingeks maitsev toit, on äärmiselt olulised ka meeldiv teenindus, puhtus, maitsekas interjöör ja veel paljud muud esmapilgul kõrvalised pisiasjad. Köögikubjas Juha ei anna armu ei endale ega ka söögikoha personalile, sest kaalul on ettevõtte tulevik ja inimeste töökohad...”Köögikubjas” põhineb kuulsal saateformaadil ”Kitchen Nightmares”." Selline tekst on kava.ee's kirjas. :)
<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 >>