Kokandussaated-seriaalid televiisoris

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2010-01-18 20:05:25
Tiina:
Kas keegi võiks kirjutada, kuidas seda Clafoutis't siis hääldatakse? :rolleyes:
Pane kõlarid tööle, sel lehel saad häälega vastuse: http://www.howjsay.com/index.php?word=clafoutis :) Teemasse: aga mulle tundub, et hakkab ju paremaks saade minema. Hakkasin uuesti vaatama eelmisel nädalal poole pealt ja mulle ikkagi meeldib. Koerakausid ja "täitsa puhtad" tualettpaberid on kadunud, seltskond huvitavam ja kui need "seda ma ei söö ja toda ma ei tarbi"-kommentaarid välja arvata, siis mulle ikkagi meeldib see pooltund ja olen edaspidigi vaataja. :)
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2010-01-19 08:56:39
Pisi-Pisi:
Silx:
...pasta (eesti keeles tähedas pasta viimati möksi tuubis :P)
Vaat sellega olen ma nõus, minu jaoks oli, on ja jääb makaron. Pasta on ikka möks, mitte makaronid :P
Aga tee? Et kui on jook, siis autotee ei saa olla? Ikka juhtub, et mõni sõna näeb samasugune välja kui mõni teine sõna, aga tähendab hoopis muud.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2010-01-19 10:32:26
Marju:
Pisi-Pisi:
Silx:
...pasta (eesti keeles tähedas pasta viimati möksi tuubis :P)
Vaat sellega olen ma nõus, minu jaoks oli, on ja jääb makaron. Pasta on ikka möks, mitte makaronid :P
Aga tee? Et kui on jook, siis autotee ei saa olla? Ikka juhtub, et mõni sõna näeb samasugune välja kui mõni teine sõna, aga tähendab hoopis muud.
Makaron on makaron ja spagett on spagett ja nuudel on nuudel jne. Aga kuidas neid siis koondnimetusena kutsuda? Spagett ei ole makaron ju. Ja neid kujutüüpe on oi-oi, kui palju. ÕS pakub: makarontoode. Makarontootetoidud? :D Meie söögilaual on neid mitmetähenduslikke ju veel: tee, sool, viil... või peaks siis olema hoopis teepõõsalehejook, maitsemineraal/seedekulglajupp, leivaühik . Need makaronid ja spagettid on ju niisamuti itaallastelt üle võetud, lihtsalt varem, kui meil siin ainult makaron saada oligi (ja seegi mitte "õige"). Miks me oma pimedas uhkuses siis nüüd kõiki pastasorte makaronideks solvata tahame, kui neile ka suupärse koondnimetuse, mida pool maailma edukalt tarvitab, kaasa saaks laenata, kui omakeelset pähe ei torka. Uhkus keelab "pasta" juurde laenata? Olgem ikka mõistlikud. Süsteemi vastu võidelda on tore, meeldib mullegi, aga vahel läheb see absurdiks kätte :D Ja lõpuks, ega see "möks tuubis" ka väga vale pole, sest ma ei jõua praegu otsida, kummast, aga "pasta" paks tulema ladinakeelsest sõnast, mis tähendab tainast, või kreekakeelsest, mis tähendab putru. Kutsun üles pastat rehabiliteerima :D

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-19 10:40:12
Thredahlia:
Marju:
Pisi-Pisi:
Vaat sellega olen ma nõus, minu jaoks oli, on ja jääb makaron. Pasta on ikka möks, mitte makaronid :P
Aga tee? Et kui on jook, siis autotee ei saa olla? Ikka juhtub, et mõni sõna näeb samasugune välja kui mõni teine sõna, aga tähendab hoopis muud.
Makaron on makaron ja spagett on spagett jne. Aga kuidas neid siis koondnimetusena kutsuda? Spagett ei ole makaron ju. Ja neid kujutüüpe on oi-oi, kui palju. ÕS vist pakus mõni aeg tagasi "makarontoode". Makarontootetoidud? :D Meie söögilaual on neid mitmetähenduslikke ju veel: tee, sool, viil... või peaks siis olema hoopis teepuulehejook, maitsemineraal/seedekulglajupp, leivaühik . Need makaronid ja spagettid on ju niisamuti itaallastelt üle võetud, lihtsalt varem, kui meil siin ainult makaron saada oligi (ja seegi mitte "õige"). Miks me oma pimedas uhkuses siis nüüd kõiki pastasorte makaronideks solvata tahame, kui neile ka suupärse koondnimetuse, mida pool maailma edukalt tarvitab, kaasa saaks laenata, kui omakeelset pähe ei torka. Uhkus keelab "pasta" juurde laenata? Olgem ikka mõistlikud. Süsteemi vastu võidelda on tore, meeldib mullegi, aga vahel läheb see absurdiks kätte :D
See teema on kuskilt juba läbi käinud, aga nt Saksamaal on kõik makarontooted-pastatooted uhkelt nuudlid. On penne-nudeln ja on farfalle-nudeln (ja meiegi vanemates kokaraamatutes on ju nuudlitaina retseptid). Mina kasutan vabalt vaheldumisi, viimasel ajal ehk tõesti 'pasta' tihedamini. Samas aeg-ajalt tuleb ikka ette retsept, kus tuleks kirjutada, et "sega pasta pasta hulka" ja see kõlab totralt, pole midagi teha :D Aga jah, jäägem siin teemas kokasaadete juurde ja vaidleme-kakleme terminoloogia osas siin teemas.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-20 15:50:08
Ma vaatasin siin poole silmaga Travel channeli pealt Chef Abroad saadet, kus Michael Smith on Kairos, Egiptuses. Seal oli ääretult lahe stseen: kokk Michael ja kohalik daam jalutasid turul, kus ühe ukse ees olid plastkastid rõõmsalt ringihüppavate karvaste jänkudega. Järgmisel hetkel olid kaks valgekarvalist antiikse kaalu peal, siis näidati, kuidas nuga teritati ja seejärel pakkis rõõmsalt naeratav egiptlane kenasid lihatükke kilekotti :) Poest väljudes õhkas Michael, et "that's really fresh rabbit"... Thredahliale vist poleks meeldinud :O Kuidagi väga selgelt tõmmati seos nende karvapallide ja roosade lihatükkide vahel, ent samas jäädi väga diskreetseks ja viisakaks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Dinnu
Postitusi: 98
Kokaõpilane
2010-01-20 16:44:16
Ma nägin kord Traveli pealt kokandusalast reisisaadet, sihtkoht oli vist Vietnam või Korea. Seal näitas kuidas elus koer pandi kotti ja kari mehi hakkas teda kaigastega peksma. Siis pidavat liha pehmem jääma. :o Ma vahetasin kanalit...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-20 16:50:36
Dinnu:
Ma nägin kord Traveli pealt kokandusalast reisisaadet, sihtkoht oli vist Vietnam või Korea. Seal näitas kuidas elus koer pandi kotti ja kari mehi hakkas teda kaigastega peksma. Siis pidavat liha pehmem jääma. :o Ma vahetasin kanalit...
Prr. See on natuke teine teema...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2010-01-20 19:00:27
Pille:
Ma vaatasin siin poole silmaga Travel channeli pealt Chef Abroad saadet, kus Michael Smith on Kairos, Egiptuses. Seal oli ääretult lahe stseen: kokk Michael ja kohalik daam jalutasid turul, kus ühe ukse ees olid plastkastid rõõmsalt ringihüppavate karvaste jänkudega. Järgmisel hetkel olid kaks valgekarvalist antiikse kaalu peal, siis näidati, kuidas nuga teritati ja seejärel pakkis rõõmsalt naeratav egiptlane kenasid lihatükke kilekotti :) Poest väljudes õhkas Michael, et "that's really fresh rabbit"... Thredahliale vist poleks meeldinud :O Kuidagi väga selgelt tõmmati seos nende karvapallide ja roosade lihatükkide vahel, ent samas jäädi väga diskreetseks ja viisakaks.
Thredahlia on paljude loomade lihaks saamist lähedalt näinud või lausa ise toimetanud (lugu sellest, kuidas kanast sai supp), illusioonid liha päritolu ja enda bioloogilise tausta kohta puuduvad ja küülikut söön väga hea meelega, kuni see enda lemmikloom pole :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-01-21 10:28:31
Thredahlia:
Pille:
Ma vaatasin siin poole silmaga Travel channeli pealt Chef Abroad saadet, kus Michael Smith on Kairos, Egiptuses. Seal oli ääretult lahe stseen: kokk Michael ja kohalik daam jalutasid turul, kus ühe ukse ees olid plastkastid rõõmsalt ringihüppavate karvaste jänkudega. Järgmisel hetkel olid kaks valgekarvalist antiikse kaalu peal, siis näidati, kuidas nuga teritati ja seejärel pakkis rõõmsalt naeratav egiptlane kenasid lihatükke kilekotti :) Poest väljudes õhkas Michael, et "that's really fresh rabbit"... Thredahliale vist poleks meeldinud :O Kuidagi väga selgelt tõmmati seos nende karvapallide ja roosade lihatükkide vahel, ent samas jäädi väga diskreetseks ja viisakaks.
Thredahlia on paljude loomade lihaks saamist lähedalt näinud või lausa ise toimetanud (lugu sellest, kuidas kanast sai supp), illusioonid liha päritolu ja enda bioloogilise tausta kohta puuduvad ja küülikut söön väga hea meelega, kuni see enda lemmikloom pole :)
Ohh, see lihaks saamine on meie peres ka parajaks mureks muutunud. Peaksin nii mõndagi lindu-looma veel, kuid pereisa käsitleb neid kõiki kohe lemmikutena ja siis teema nende võtmise kohta lõpebki. Samas anonüümse lihatüki söömine pole mingi probleem, aga mulle jälle on tänu tema lemmikute jutule hakanud olema. Mine siis võta kinni, mis seal inimese peas toimub. Vanasti kasvatati ju maal loomi ikka lihtlabaselt öeldes kasu pärast.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-21 13:19:41
Thredahlia:
Pille:
Ma vaatasin siin poole silmaga Travel channeli pealt Chef Abroad saadet, kus Michael Smith on Kairos, Egiptuses. Seal oli ääretult lahe stseen: kokk Michael ja kohalik daam jalutasid turul, kus ühe ukse ees olid plastkastid rõõmsalt ringihüppavate karvaste jänkudega. Järgmisel hetkel olid kaks valgekarvalist antiikse kaalu peal, siis näidati, kuidas nuga teritati ja seejärel pakkis rõõmsalt naeratav egiptlane kenasid lihatükke kilekotti :) Poest väljudes õhkas Michael, et "that's really fresh rabbit"... Thredahliale vist poleks meeldinud :O Kuidagi väga selgelt tõmmati seos nende karvapallide ja roosade lihatükkide vahel, ent samas jäädi väga diskreetseks ja viisakaks.
Thredahlia on paljude loomade lihaks saamist lähedalt näinud või lausa ise toimetanud (lugu sellest, kuidas kanast sai supp), illusioonid liha päritolu ja enda bioloogilise tausta kohta puuduvad ja küülikut söön väga hea meelega, kuni see enda lemmikloom pole :)
Tean küll. Lihtsalt need jänesed olid seal täpselt lemmikloomajänku nägu ja tegu, mul seepärast tekkis siuke mõte :) Seenekas, mu hommikuse meelelahutuse, Südameasi-sarja põhiteema on see, kuidas veidi totu David kiindub kalkunisse/põrsasse/küülikusse, kes tegelikult praeks või vorstiks on mõeldud ja kuidas David siis jälle hirmõnnetu on :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>