Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-25 11:33:00
Ragne:
Zoozi:
Endale ostsin täna peale kohvik Mooni külastust raamatu "Vene köök".
Plaanin ka tõsiselt seda Vene Köögi ostu (ja seda pärast Mooni külastust):)
Mul on Moonis veel käimata, aga eileõhtused päkapikud tõid mulle samuti raamatu "Vene köök" :) Lisaks on raamaturiiulis koha leidnud põhjanaabrite Kodutoit (Varrak) - mulle väga sümpatiseerib põhjamaade köök lihtsalt; ning Virtina kokaraamat (Tänapäev) - mõnus kultuurilooline lugemine. Vaatan, et mu novembrikuine raamatusaak on veel kirja panemata. Inglismaalt külla tulnud rumeenlannast sõbranna tõi mulle kolm toredat raamatut: - Anthony Demetre "Today's Special: a new take on bistro food" - Ian Hemphill "The Spice and Herb Bible"

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-12-25 15:32:27
Mulle toodi ka "Vene köök". Sai päris otse vihjatud ka :) Päris kena on. Võiks paksemgi olla.. magustoidu osa tundus nagu õhuke. Esmasel tutvumisel vähemalt. Aga tore, et on piisavalt fotosid!

Zap*

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2009-12-25 23:38:49
minu uusim raamat on jamie kokakool
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-12-26 13:34:00
Käisin emale jõuluks Nigella ekspressi ostmas ja ei saanud poodi jätta raamatut "Japanese Food and Cooking" Viimasel ajal eriti kokaraamatuid ei osta, sest mulle tundub et ei kasuta neid piisavalt. Aga see maksis Apollos vaid 149 eek ja ostsin selle pigem seetõttu, et raamatus on põhjalik ülevaade Jaapani toidu valmistamisest, nõudest, maiteainetest, toorainetest jne. No ja mingi Maire Suitsu raamat tuli ka kingituseks. Ma ei tea, mul tegelikult ei ole ühtegi isiklikku ebasobivat kogemust selle autoriga, aga millegipärast on "top of mind" märksna temaga seoses "vorstikaste". Raamat ise muidu oli vist õuntest.
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-12-28 22:09:36
Koju tuli Eesti Leivaliidu 20. aastapäevaks välja antud raamat "Eesti leib". Kirjutatakse leivaküpsetamise ajaloost ja leiva valmistamisest kodus. Pool raamatust on täis toredaid leivatoitude retsepte. Tooks mõned välja: pidulik leivaterriin, soolane leivasupp, leiva-kohupiimatort, leivaküpsised ehk leivabeseed, suhkrused leivakommid.

Tullia jutukesed

Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2009-12-29 19:24:42
päkapikk tõi "Koduleivaraamatu". Mulle meeldib.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-12-29 20:39:53
Jõuluvana kingikotis oli mulle kaks Hans Välimäki raamatut. Esiteks "Lusikka soppaan!", mis keskendub leiva-, saia- ja kukliretseptidele ja igaühe juures siis kas supi- või salatiretsept. Väga sümpaatne raamat, minusugusele igasugu soolaste leibade-pirukate küsetajale nagu rusikas silmaauku. Teine on "Mummola".Traditsioonilised Soome toidud ja lapsepõlvemaitsed. Sellel pole küll midagi pistmist Välimäki oma vanaemaga, kes tema sõnul oli vilets kokk, pealkiri on lihtsalt selline iseloomustamaks toitude valikut rabarberikissellist (jah, Fre :) ) makkarakastike-ni. Oma askeetlikkuses (toitude osas ma mõtlen) hästi mõjuv. Mõnikord on ilmselt tõepoolest tarvis Michelini-kokast meeldetuletajat, et taasavastada mõnusad kodused toidud ja lihtsad puhtad maitsed. Fotod on "Mummolas" hästi armsad.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-12-30 10:49:16
Minule tõi päkapikk Jamie's America ja River Cottage Everyday. Jamie America on häid arvustustusi saanud ja ütlen minagi, et ta on leidnud üles ja toonud esile maitsva ja mitmekülgse Ameerika toidu. Teisalt pean nurisema selle raamatu sisukorra üle. Teise mandri elanikuna ei tunne ma huvi Ameerika toitu osariigiti valmistama hakata. Aga võib-olla tahabki Jamie mind mu stampmõtlemisest välja tuua :) River Cottage Everyday on igati praktiline ja mõnusa atmosfääriga raamat. Kohe kutsub käes hoidma ja lugema. Väga minu stiilis raamat.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-30 10:51:24
Maris:
Minule tõi päkapikk Jamie's America ja River Cottage Everyday. Jamie America on häid arvustustusi saanud ja ütlen minagi, et ta on leidnud üles ja toonud esile maitsva ja mitmekülgse Ameerika toidu. Teisalt pean nurisema selle raamatu sisukorra üle. Teise mandri elanikuna ei tunne ma huvi Ameerika toitu osariigiti valmistama hakata. Aga võib-olla tahabki Jamie mind mu stampmõtlemisest välja tuua :) River Cottage Everyday on igati praktiline ja mõnusa atmosfääriga raamat. Kohe kutsub käes hoidma ja lugema. Väga minu stiilis raamat.
Oi, ma tahaks väga mõlemat piiluda ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-12-30 13:42:35
See Jamie America pakub mulle ka hirmsasti huvi, otsustasin selle jaanuaris endale varajaseks sünnipäevakingiks kinkida :)

www.kokkama.ee

<< 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 >>