Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2010-01-10 09:13:55
Minu kõige uuem kokaraamat on "Nutika perenaise kokaraamat" sarjast 100 rooga ja autoriteks on Lia Virkus, Pille Enden.

http://kokkamas95.blogspot.com/

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-01-12 18:10:08
Olen Claudia Roden'i " The New Book of Middle Eastern Food" õnnelik omanik. Hankisin selle n-ö "kohapealt"- seega oli võimalus lapata ja uurida ka teisi selle regiooni toitude kokaraamatuid. Lõpuks olid käes see raamat ja sama autori "Arabesque". Kaalukauss langes siiski "The New Book..." kasuks. "Arabesque" keskendub Türgile, Marokole ja Liibanonile. "The New Book..." ampluaa on laiem. Lisaks retseptidele on põhjalik ülevaade toorainetest, araabia köögi ajaloost ja kujunemisest, lisaks ülevaade selle piirkonna poliitilistest ja ühiskondlikest vaadetest. Siis veel seigad Rodeni'i reisidest ja juhtumitest Lähis-Idas. Ja kohalikud lood ja uskumused mingi retsepti või toiduaine kohta. Enamik retsepte (niikaugele kui ma oma lugemisega olen jõudnud) on meil täiesti teostatavad. Paljud isegi väga lihtsad. Mulle meeldib, et pea iga retsepti juures on pakutud mitu võimalust, kuidas seda varieerida mingi toiduaine lisamisega või ärajätmisega.Ja kuidas mingi pisikese nüansiga saab näiteks egiptusepärasest roast marokopärase. Ainuke puudus minu jaoks on piltide vähesus. Ega see raamatut ega retsepte muidugi halvemaks ei tee, aga 491 lehekülge teksti ja ainult 24 lehekülge fotodega- minusugusele silmadega sööjale on seda veidi vähe.:P Soovitan soojalt!

Siit nurgast ja sealt nurgast

Reglisse
Postitusi: 168
Abikokk
2010-01-12 20:04:41
Philippe Conticini -Sensations : 288 recettes de p?tisseries see raamat oli j?ulupuu all. Lisaks avas Conticini oma koogi-poekese ka, La P?tisserie des R?ves. Pariisis Rue du Bac il. Suurep?rane maailma parimad klassikalised koogid uues kuues, shokolaadi eklaarid ja tarte tatin on lihtsalt v?rratult kerged ja m?nusad. Ja retseptid k?ik siin raamatus olemas, v?rratu ;)
Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2010-01-12 20:59:53
Mari-Liis:
Olen Claudia Roden'i " The New Book of Middle Eastern Food" õnnelik omanik. http://farm3.static.flickr.com/2776/4268584274_f66b26181c_m.jpg Hankisin selle n-ö "kohapealt"- seega oli võimalus lapata ja uurida ka teisi selle regiooni toitude kokaraamatuid. Lõpuks olid käes see raamat ja sama autori "Arabesque". Kaalukauss langes siiski "The New Book..." kasuks. "Arabesque" keskendub Türgile, Marokole ja Liibanonile. "The New Book..." ampluaa on laiem. Lisaks retseptidele on põhjalik ülevaade toorainetest, araabia köögi ajaloost ja kujunemisest, lisaks ülevaade selle piirkonna poliitilistest ja ühiskondlikest vaadetest. Siis veel seigad Rodeni'i reisidest ja juhtumitest Lähis-Idas. Ja kohalikud lood ja uskumused mingi retsepti või toiduaine kohta. !
selle raamatu üle olen ma küll veidi kade :) kui saladus ei ole, siis kust riigist sa tõid selle? koduleivaraamatu sain sünnipäevaks. see raamat on mulle eriti armas seetõttu, et vahvate inimeste kingitud ja ise tegin oma esimese koduleiva just ühe raamatule kaasa aidanud inimese juhatusel. vene kööki sirvisin poes. tõesti väga ilus raamat, aga mulle tundus, et retseptide mõttes ei paku kuigi palju uut. tugev klassika, aga ise eelistan uudsemat lähenemist.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-01-12 21:05:53
Kingadraakon:
selle raamatu üle olen ma küll veidi kade :) kui saladus ei ole, siis kust riigist sa tõid selle?
Emiraatidest, Dubaist. Amazonis ka täitsa olemas muidu :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2010-01-14 15:32:27
Nädala alguses lisandus riiulile Decadence, dessert by Philip Johnson ja Saladuslikud E-ained meie igapäevatoidus, Angelika Erin

Zoozi tegemised

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-01-14 21:59:47
Minu riiuli uued ehted on Fergus Hendersoni autogrammiga! "Beyond Nose to Tail. A Kind of British Cooking. Part II". Ja veel Hervé This "Building a Meal. From Molecular Gastronomy to Culinary Constructivism", milles pole ühtegi retsepti, vaid hoopis lähenetakse teaduslikult kuue täitsa "tavalise" toidu (kõvakseedetud muna majoneesiga, consommé, lambakints roheliste ubadega, steik friikartulitega, sidruni-beseekook, šokolaadimousse) anatoomiale. Väga hästi, inspireerivalt ja põnevalt kirjutatud raamat.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Lilly_Munster
Postitusi: 101
Abikokk
2010-01-15 14:37:42
Mulle tõi hiline näärivana õllesomeljee (nii ilus tiitel :) ) Ben Vinkeni Õlu menüüs, mis räägib õlle ja toidu "paaritamisest", ning Mark Bittmani How to cook everything vegetarian tõlkeversiooni nime all Paks vegetaarlane. Viimasest on mul juba hulgi retsepte silma jäänud, just selliseid mõnusaid lihtsaid, mida teha taimetoiduneljapäeval töölt tulles :P
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-15 14:53:04
Mari-Liis:
Minu riiuli uued ehted on Fergus Hendersoni autogrammiga! "Beyond Nose to Tail. A Kind of British Cooking. Part II". Ja veel Hervé This "Building a Meal. From Molecular Gastronomy to Culinary Constructivism", milles pole ühtegi retsepti, vaid hoopis lähenetakse teaduslikult kuue täitsa "tavalise" toidu (kõvakseedetud muna majoneesiga, consommé, lambakints roheliste ubadega, steik friikartulitega, sidruni-beseekook, šokolaadimousse) anatoomiale. Väga hästi, inspireerivalt ja põnevalt kirjutatud raamat.
Mari-Liis, kui Sul kunagi huvi on, siis võime teha ehk ajutist vahetuskaupa. Mul nimelt olemas Hervé This "Molecular Gastronomy: Exploring the Science of Flavor" ning Hendersoni "Nose to Tail Eating: A kind of British cooking" (küll autogrammita :(). ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-01-15 15:36:35
Pille:
Mari-Liis, kui Sul kunagi huvi on, siis võime teha ehk ajutist vahetuskaupa. Mul nimelt olemas Hervé This "Molecular Gastronomy: Exploring the Science of Flavor" ning Hendersoni "Nose to Tail Eating: A kind of British cooking" (küll autogrammita :(). ;)
muidugi vahetame :) Tahaks seda esimest nose-to-taili väga lugeda!

Siit nurgast ja sealt nurgast

<< 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 >>