Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2009-03-04 09:59:00
Raili Mikk "Kotletid" - tellisin, sest ajakirjade kirjastusest helistati ja pakuti. Tundus selline, et minu kokaraamaturiiulilt puudu ja hädasti tarvis. No lugedes oli ikka ilakauss ees, et raamatut täis ei lödistaks :D Veidi õrritavad kirjeldused retseptide juures "mina olen neid juba teinud ja söönud, ahhaa!"-stiilis ajasid mu eile niikaugele, et tegin "Karlssoni lihapalle". Retseptis oli küll vedelikuks koor ette nähtud, aga raamatu sissejuhatuses lubab autor lahkelt, et vedeliku olemus pole tähtis, vaid kogus - kes tahab, paneb vett, puljongit, piima, koort, mis endale rohkem meeldib. Mina paningi koore asemel vett ja täitsa funktsis, tainas püsis kenasti koos. Tomatikastmeks panin päikesekuivatatud tomatitest kastme ja hakklihamaitseaine asemel Tamme talu ürdisegu. Ja kuigi ma elusees ei ole toppinud kotletitaignasse värskeid ürte, siis nüüd panin ikke peotäie peterselli - hämmastavalt hea tulemuse andis. Häbematult head lihapallid! Meenus stseen ETV telelavastusest, kus Karlsson ahastas, kuidas tema ehitatud torn on ära lammutatud ja tema lihapallike nahka pandud. Kui keegi minu käest üritaks neid häid lihapalle pätsata, ma lööks kordades hullemat lamenti :P
Cashmir
Postitusi: 134
Abikokk
2009-03-04 11:49:10
Minu uusim on Tutto il riso del mondo (Paola Bizzarri, Sandra Endrizzi), lisaks retseptidele sisaldab see ka ohtralt põnevat taustalugemist riisi kohta :)
Cashmir
Postitusi: 134
Abikokk
2009-03-10 15:07:45
Apollos on praegu muide järjekordne soodusmüük ja toredaid kokaraamatuid oli ka soodushinnaga.. nt Toidu valmistamine savipotis - 55 EEK, Kodutehtud juustud - 99 EEK, mõned Odamehe rahvusköökide retseptiraamatud - 25 EEK.
Aire1
Postitusi: 837
Abikokk
2009-03-10 19:32:54
Ostsin täna apollost Läti köögi, ei saanud mitte kuidagi mööda minna ainult 25.- ja veel miinus püsikliendi soodus.Täna õhtuks on sirvimist ja lugemist.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-03-11 09:27:47
Mina olen hiljuti kingiks saanud kaks kokaraamatut: Sylvia Danielssoni "Vürtsid toidus" ja kõigile tuntud "Keskaja köök". Siinkohal aitäh kinkijatele! :) Kumbagi pole jõudnud veel katsetada.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-03-11 09:30:29
Minu raamaturiiulisse tekkis Maru raamat Maitsev maailm. Õigemini sai selle küll kingiks vist väike Nora Adeele, aga kuna ta ise veel ei loe, siis läheb see minu riiulisse :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-03-11 11:50:54
Olen täielikult Austraalia lainetel. Kaks viimast raamatut Byron: Cooking and Eating ja Botanical: Inside the Iconic Brasserie. Pikkisilmi ootan ka Becasse: Inspirations and Flavours kohale jõudmist.

Zap*

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-03-11 12:15:21
Apollost rändasid koju kolm 25 kroonist Odamehe raamatut - Saksa, Slaavi ja Läti köök. Olen nende rahvusköökide raamatuid varemgi ostnud, aga inult siis, kui nad 25 krooni maksavad :) Mitte et ma ühestki midagi teinud oleks, aga hea on teada, et kui miskit rahvuskööki tarvis, siis on kusagilt järele vaadata. Ning veel lugesin Kirg. Toit. raamatut, see küll raamatukogu oma ja olen positiivselt üllatunud - hea raamat on.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-03-20 16:07:58
Ei tea, kas just kokaraamatu alla läheb aga koka raamatu alla kindlasti. Sain täna kätte Anthony Bourdain'i "Kitchen Confidential". Olen selle kohta lugenud kiidulaulu, eks vaatan mis mulje mulle jätab.

Kahekesi Kalamaja köögis

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-03-21 15:01:51
Sain täna kätte sel nädalal ilmunud David Everitt-Matthiase teise raamatu - Dessert: Dessert Recipes from Le Champignon Sauvage. Kuna mulle ta eelmine raamat "Essence" väga meeldis, siis sai ka see tellitud nii pea kui välja kuulutati. Retseptid on igatahes väga põnevad. Mõned näited: Pink praline tart with white chocolate sorbet Strawberry and hibiscus jelly with lemon verbena custard and blackcurrant sorbet Baked passion fruit cream with caramelised mango and coconut sorbet Camomile cream with soft meringue, brambles and sugared verbena Elderberry vacherin with elderberry curd Acorn tiramisu Crab apple and walnut crumble with crumble ice cream Swiss chard and confit melon tart Green tea cream with lapsang jelly and milk mousse Elderflower mousse with roasted red gooseberries Meadowsweet cream with meadowsweet & greengage sorbet and breton butter biscuits Gorse flower panna cotta with gorse and coconut sorbet Sorrel ice cream with wood sorrel and compote of brambles ... Meadowsweet on harilik angervaks, wood sorrel on jänesekapsas, sorrel hapuoblikas, aga gorse flower - astelhernes? mis? kus?

Zap*

<< 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 >>