Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2009-01-09 14:14:11
Minule tõi ka jõuluvana kuldse šokolaadiraamatu.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-01-12 12:35:26
Minagi eilsest jamie itaalia omanik. Esimene sirvimismulje näitas, et raamat on huvitav. Loodan, et süvenemisel pettuma ei pea.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-01-12 14:10:25
Nipitiri:
Jee! Tegin endale ise näärikingi ja tellisin Hugh Fearnley-Whittingstalli "The River Cottage Meat Book"-i. Just hetk tagasi eemaldasin ümbrispapi :)
Esimene katsetus tehtud - osso buco koos risotto milanese'ga. Üldiselt tundus raamatut sirvides, et üks levinumaid teguviise on panna kõik asjad suurde potti, lasta keema ja siis nõrgal tulel hautada 2,5-3 tundi :) H.F-W oskab asju ka nii seveerida, et tabasin end mitu korda mõttelt, et ehk tõepoolest peaks ise proovima peekonit teha kodus? vmt.
Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2009-01-12 20:11:49
Laupäeval sain veel kingituseks "Jamie Itaalia". Arvestades minu Itaalia-vaimustust, on raamat nagu rusikas silmaauku ;).
Heeringas
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2009-01-13 15:50:01
Heston Blumenthali "The Big Fat Duck Cookbook". Retseptid on sellised, et 90% neist kodukokk nagu mina täpselt järgi ei suuda teha aga inspiratsiooni saan kohutavalt igakord kui uurin :P Tõesti lemmikraamat hetkel kindlalt!

"I am a fish. Cuisine is my sea." - Rokusaburo Michiba

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-01-14 11:46:38
Heeringas:
Heston Blumenthali "The Big Fat Duck Cookbook". Retseptid on sellised, et 90% neist kodukokk nagu mina täpselt järgi ei suuda teha aga inspiratsiooni saan kohutavalt igakord kui uurin :P Tõesti lemmikraamat hetkel kindlalt!
Kas tõesti on nii keeruline? Nagu Ferran Adria, et vaja lõputult vidinaid ja kemikaale? Või on see rohkem nagu Thomas Keller (French Laundry) või Grant Achatz (Alinea), et keeruline, aga teostatav?

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-01-15 10:02:41
Barbecues and outdoor kitchens. Meil pidevalt väliköögi ja -grilli arendamine käsil ja ideid saab raamatust täitsa mitmeid.
Heeringas
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2009-01-16 13:13:12
Zapxpxau:
Heeringas:
Heston Blumenthali "The Big Fat Duck Cookbook". Retseptid on sellised, et 90% neist kodukokk nagu mina täpselt järgi ei suuda teha aga inspiratsiooni saan kohutavalt igakord kui uurin :P Tõesti lemmikraamat hetkel kindlalt!
Kas tõesti on nii keeruline? Nagu Ferran Adria, et vaja lõputult vidinaid ja kemikaale? Või on see rohkem nagu Thomas Keller (French Laundry) või Grant Achatz (Alinea), et keeruline, aga teostatav?
On suht keeruline ja parajalt kemikaale ja vidinaid on ka kasutuses, vähem kui Ferran Adrial küll õnneks. Kuid põhiraskus on vist selles Nii Blumenthalil, Adrial kui Achatzil, et üks söögikord koosneb väga paljudest väiksematest retseptidest tegelt, tihti vähemalt 10 väiksemat retsepi mis on välja kirjutatud 3 suurel A4 lehel :P Samas on ka lihtsamaid retsepte, näiteks "Apelsini ja peedi tarretised" mis on lihtsalt 2 väikest tarretist, üks veriapelsini ja teine kollase peedi oma (et sööjas värvide ja maitse "ehmatus" tekitada). Sellistest tegelastest muidu rääkides on nii Ferran Adria kui Heston Blumethal lihtsalt äärmiselt inspireerivad tegelased, eelkõige seetõttu kuidas nad toidule lähenevad. Nad seletavad mõnuga, et mismoodi nad mingi idee peale tulid jne. Blumenthali raamatus on tihti iga retsepti juures 3 suurt lehekülge juttu sellest, et miks ta mingid asjad kokku pani jne, see huvitab mind enamasti palju rohkem kui retsept ise :P Alinea raamatus olin aga pettunud, sisuliselt vaid hunnik retsepte, miskipärast pole tekkinud isu neid proovidagi. Samas kasutab ta ikka ka küllalt palju keemiat. Muide Kellerist rääkides soovitan Kelleri "Under Pressure" kindlalt igaühele keda vähegi huvitab sous-vide kokkamine! Kohustuslik kirjandus sel juhul :P

"I am a fish. Cuisine is my sea." - Rokusaburo Michiba

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-01-16 14:12:14
Heeringas:
Alinea raamatus olin aga pettunud, sisuliselt vaid hunnik retsepte, miskipärast pole tekkinud isu neid proovidagi. Samas kasutab ta ikka ka küllalt palju keemiat. Muide Kellerist rääkides soovitan Kelleri "Under Pressure" kindlalt igaühele keda vähegi huvitab sous-vide kokkamine! Kohustuslik kirjandus sel juhul :P
Ise olen hoidnud silma peal sellel blogil Alinea at Home ja eks paar asja paistavad huvitavad, kuid ostma ei ole veel ajendanud. Muuseas Alinea esmatrükk sisaldab nii mõnegi apsaka, paar vale temperatuuri siin-seal ja paar kadunud lauset. Kelleri toidud tunduvad siiski isuäratavamad ja olen neid ka väga edukalt kodus teinud. Aga huvipärast, kas Ducasse' "Grand Livre De Cuisine" ja Alan Murchisoni "Food for Thought" oled ka ehk näppinud/lugenud/sirvinud? Murchison oli minu jaoks suht tundmatu nimi, aga raamat saab ainult häid reviewsid ja kaalun kindlalt selle ostmist.

Zap*

Heeringas
Postitusi: 11
Kokaõpilane
2009-01-16 15:50:44
Zapxpxau:
Heeringas:
Alinea raamatus olin aga pettunud, sisuliselt vaid hunnik retsepte, miskipärast pole tekkinud isu neid proovidagi. Samas kasutab ta ikka ka küllalt palju keemiat. Muide Kellerist rääkides soovitan Kelleri "Under Pressure" kindlalt igaühele keda vähegi huvitab sous-vide kokkamine! Kohustuslik kirjandus sel juhul :P
Ise olen hoidnud silma peal sellel blogil Alinea at Home ja eks paar asja paistavad huvitavad, kuid ostma ei ole veel ajendanud. Muuseas Alinea esmatrükk sisaldab nii mõnegi apsaka, paar vale temperatuuri siin-seal ja paar kadunud lauset. Kelleri toidud tunduvad siiski isuäratavamad ja olen neid ka väga edukalt kodus teinud. Aga huvipärast, kas Ducasse' "Grand Livre De Cuisine" ja Alan Murchisoni "Food for Thought" oled ka ehk näppinud/lugenud/sirvinud? Murchison oli minu jaoks suht tundmatu nimi, aga raamat saab ainult häid reviewsid ja kaalun kindlalt selle ostmist.
Ooo see Alinea at Home tundub küll äärmiselt huvitav, tänud! ;) kui ma ei eksi siis viru keskuse rahva raamatus müüakse seda Ducasse raamatut? Ühte sellist tema raamatut uurisin seal poes, ei leidnud midagi põrutavat siis. Prantsuse köögi kohta on mul niigi liiga palju vist raamatuid, ma ei jõua oma katsetustega järele :P Aga jah Murchisonist pole ma tõesti midagi enne kuulnud. Ok uurisin seda Ducasse raamatut netist ja see ikka midagi muud mida ma poes nägin... tundub huvitav olevat kuid hind on ka ikka paras kirves :S peab rohkem uurima kas asi ka seda väärt, hea asja eest pole mul üldiselt kahju rohkem maksta...

"I am a fish. Cuisine is my sea." - Rokusaburo Michiba

<< 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 >>