Cannelé koogikesed

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-01-14 12:56:35
Zoozi:
Spidur:
Kust neid imeodavaid vorme muidu saab? mul endal on silikoonist minivormid. maksid vist 125-. Kaks vormi oleks ikka ajavõit.
Mina tellisin Farwellist normaalsuurusega vormid, hinnaga 125.-,minu jaoks oli see odav :)
Need vormid Farwellis olid eile täitsa müügis :)

kiilikese köögikatsetused

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-01-14 19:14:12
Neid cannelle vorme Farwelli kataloogis ju ei ole? Või ei oska ma otsida? Kui kohale Farwelli minna, ja sealt küsida, kas mind osatakse õige asja juurde juhendada või pean mööda poodi ise otsima?

www.kokkama.ee

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-01-14 20:49:19
Ragne:
Neid cannelle vorme Farwelli kataloogis ju ei ole? Või ei oska ma otsida? Kui kohale Farwelli minna, ja sealt küsida, kas mind osatakse õige asja juurde juhendada või pean mööda poodi ise otsima?
Kui mina käisin sealt otsimas, siis müüjad ei teadnud nendest midagi, aga lahkelt anti kataloog, kust siis ise otsisin ning tellisin.

Zoozi tegemised

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-01-15 00:54:35
Eva:
Ajakirja Olive oktoobri numbris on toodud järgmine Cannele'de retsept: - Võid vormide määrimiseks - 1 liiter piima - 5 muna, sh 1 terve ja 4 munakollast - 400 g suhkrut - 250 g jahu 2 tbsp rummi 2 tsp (ilma maitseta) õli 1 tsp vanilla ekstrakti Sega piim muna ja munakollastega. Kuumuta peaaegu kuni keemiseni, kogu aeg segades. Ära lase munal tükki minna. Eemalda kuumuselt. Sega kokku suhkur ja jahu ning lisa muna-piima segule, kõige lõpuks lisa rumm, õli ja vanilje. Täida võitatud vormid 3/4 ulatuses, küpseta 45 minutit, kuniks need on kuldsed või pruunikad. Ehk siis ei mingit taina külmkapitamist - valmib tunni ajaga, retsept kuulub EASY ehk kergesti valmistavate roogade gruppi ja sellest kogusest saab 30 tk.
Proovisin ära. Täiesti arvestatav retsept. Taigen on palju-palju paksem, mõtlesin algul, et no neist küll nüüd midagi head ei tule, aga tuli ikka küll. :D Mul pole isegi veel õiget cannele-vormi, aga sain sellise sõltuvuse, et vorbin neid nüüd ülima entusiasmiga muffinipanniga. Homme proovin Farwellist läbi hüpata ja õiged vormid ära tellida.
Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2009-01-18 17:50:22
Täielik läbikukkumine siitpoolt :( Tegin nami-nami retsepti järgi, lasin seista ööpäeva jagu, ja tulemuseks sain plönnid. Mul ei ole spetsvormi, tegin muffinipannis. Küpsetasin 200 kraadi juures 50 minutit ja selle ajaga jäid nad seest tooreks, pärast küpsteasin veel 20 minutit. Vormis nägid nad isegi enam-vähem välja, aga lahkuda nad muffinivormist eriti ei tahtnud ning sundimise peale kaotasid nad oma kaubandusliku välimuse. Kokkuvõttkeks: kui mul millalgi meelest läheb, milline minupoolne tulemus oli, siis võib-olla kunagi teen uuesti.

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-01-18 17:58:44
Minul on seljataga üks huvitav kogemus 2 vormiga küpsetamisest. Tegin hommikul taigna valmis, pealelõunal asusin küpsetama. Mul endal on pruun silikoonist vorm, aga laenasin selleks korraks ühe musta, pisut paksemast silikoonist vormi juurde. Täitsin mõlema vormi augud silma järgi võrdselt ja asetasin korraga ühe ja sama ahjuplaadiga ahju. Umbes veerand tundi hiljem märkasin, et pruunis vormis on kord majas, aga mustast vormist hakkavad canneled välja kerkima. Ja nii jäigi -- 60 minutit hoidsin ahjus, pruuni vormiga tulid ilusad, musta vormiga tulid "seened." Kuna mul oli teine kogus tainast ka tehtud, täitsin vormid uuesti, vahetasin ahjus pruuni ja musta vormi asukohad ära ja asusin ootele. Mis juhtus? Veerand tunni pärast hakkasid seened mustast vormist välja kerkima, pruuni vormi asukad aga käitusid taas eeskujulikult. Te ei usu seda? Ma ka ei usuks, aga nii see oli.
Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2009-01-31 00:14:36
Eile sai minust õnnelik cannele vormide omanik ka otse loomulikult tuli need vormid täna juba sisse õnnistada. Minu 16'st koogikesest 4 tükki otsustas küpsemise lõpuks enam mitte vormidesse tagasi vajuda, ja sain sedasi ka mõned "seenekesed" omale. Enamus käitus aga nii nagu ühele korralikule cannelele kohane ja vajusid nagu uppuvad laevad küpsemise lõpupoole oma aukudesse tagasi :) Huvitaval kombel läks seekord õigete vormidega pisut kaem aega küpsemiseks, esimesel korral muhvini vormidega maitsevuse-testiks valminud koogikesed küpsesid ca 50 minutit, täna läks pisut üle tunni. Nii, aga siin siis minu tänanse katsetuse tulemus ja võrdluseks jaanuari alguses valminud muhvini-cannele-plönnikesed:
Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2009-01-31 16:49:53
Sirliiz, kui palju need vormid maksid?

Magusad fotod

Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2009-01-31 16:51:58
Marit:
Sirliiz, kui palju need vormid maksid?
Kaheksa auguga vorm maksis 125 kr. Ma ise ostsin kaks tükki, et saaks ühe ahjutäiega ära küpsetada.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-01 22:16:58
Üks cannele teemaline postitus (inglise keeles) siin blogis.

http://www.perenaine.ee/

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>