Cannelé koogikesed

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-12-20 15:15:52
Mina ostsin küll Kiika Kööki poest ja pole häda midagi, tulid välja küll, tugev paks silikoonvorm on. Metallvorme osta netist, aga hind on kallim, 4 euri ühe väikse cannelé vormi kohta? Ei mäleta täpselt hetkel.

Zap*

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-20 15:39:08
Zapxpxau:
Mina ostsin küll Kiika Kööki poest ja pole häda midagi, tulid välja küll, tugev paks silikoonvorm on. Metallvorme osta netist, aga hind on kallim, 4 euri ühe väikse cannelé vormi kohta? Ei mäleta täpselt hetkel.
Mina tellisin Farwellist - oli kolmes suuruses. Kataloogist ise pidin otsima, kuna müüjad ei teadnud asjast tol hetkel midagi. Mul oli kiire ka, polnud aega kataloogi nii põhjalikult uurida, nii et väga võimalik, et sealt saab ka üksikuid metallist vorme tellida.

Zoozi tegemised

Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2008-12-20 18:49:07
Esimese portsu sain valmis ja need on ära ka juba jahtunud. Tegin teise portsu tainast veel juurde, need küsetan homme ära. Aga öelge keegi, kas ma peaksin neid juba valmis canneleid homseni külmkapis hoidma või sobib toatemperatuur ka?

www.gegegerda.blogspot.com

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-20 19:52:15
Mina hoidsin neid paari canneled, mis alles jäi, köögis laual, aga hommikuks olid nad oma krõbeduse kaotanud. Kaldun arvama,et ega nad erilist säilitamist kannata. Ehk on kellelgi hea mõte, kuidas neid säilitada, tunneks ka huvi.

Zoozi tegemised

Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2008-12-20 20:58:34
Ma panin oma canneled õhukindlasse purki. Eks homme näeb, mis neist saanud on. Edit: Canneled läksid ööga ikkagi pehmeks. Aga ma proovin ühega nii, et panen ta korraks ahju tagasi, et äkki läheb natuke krõbedamaks. Ega muidu pehmena neid ka eriti viga ei ole, aga krõbedalt olid ikka paremad...

www.gegegerda.blogspot.com

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-12-29 22:43:00
Õnnestusid! Tegin taigna valmis lõuna paiku, jätsin köögikapile seisma ja õhtul küpsetasin. (Ma ei ole siiani suutnud leida tehnoloogilist põhjust, miks peaks tainas 24 tundi seisma. Mõni tund on piisav, et jahu maksimaalselt endasse vedelikku imaks, muud erilist ei saa aeg antud koostisainete juures oluliselt muuta.) Seekord panin jahu rohkem. Tavaliselt olen pannud 3/4 klaasi, seekord panin terve klaasi 5 dl piima kohta. See oli taas katsetamise eesmärgil, sest mõtlesin, et nii vedela taigna puhul pisut suurem jahukogus ei saa halba teha ja ei teinudki. Lähtusin Eva vihjest, et tainast mitte loksutada ja nii ma segasingi seda kergelt ainult ühe korra. Tulemus oli ilus. Kuueteistkümnest cannelest oli ainult üks veidi viltu vajunud, teised läbiksid välimuse kriitika edukalt :) Esimest pannitäit urgitsesin soojast peast vormidest, teine pannitäis jahtus täielikult ja siis tulid väga hästi välja. Nii et soovitan teistelegi lasta kauem jahtuda, siis pole ohtu, et kättesaamisega plönnid tekivad. Aga see küpsetamise aeg ajab mind hulluks... Kahte pannitäit (16 tk) peaaegu 3 tundi küpsetada on minu kannatlikkusele tõeline väljakutse.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-30 08:27:25
Maris:
Aga see küpsetamise aeg ajab mind hulluks... Kahte pannitäit (16 tk) peaaegu 3 tundi küpsetada on minu kannatlikkusele tõeline väljakutse.
Ma sp ostsingi omale 2 vormi, saan 16 tk korraga teha, olid muidugi imeodavad ka :) Mul plaanis ka lähiajal jälle teha - lubasin sõbrantsile. Ta ei saa muidu mu jutule üldse pihta, millest räägin :)

Zoozi tegemised

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2008-12-31 18:17:16
tegin täna oma esimesed 2 pannitäit. Ütleme nii, et arenemisruumi on. teine pannitäis ronis algul ikka üsna korralikult oma aukudest välja, pärast enamvähem ronisid tagasi ka. Aga esimene pannitäis tuli täitsa ilus, maitse oli päris huvitav jah. Mees mugis üsna pausi pidamata esimese laari kohe ära. Üks suur miinus on ikka see pikk küpsetusaeg. Küpsetasin 200 kraadi juures pisut üle tunni. Kust neid imeodavaid vorme muidu saab? mul endal on silikoonist minivormid. maksid vist 125-. Kaks vormi oleks ikka ajavõit.

Elina tegemised

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-01-01 08:09:17
Spidur:
Kust neid imeodavaid vorme muidu saab? mul endal on silikoonist minivormid. maksid vist 125-. Kaks vormi oleks ikka ajavõit.
Mina tellisin Farwellist normaalsuurusega vormid, hinnaga 125.-,minu jaoks oli see odav :)

Zoozi tegemised

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-01-14 10:36:42
No nii, võtsin kätte, tegingi oma 12-augulise Oetkeri panniga ära. Tegin sõna-sõnalt Nami-Nami retsepti järgi, aga tainas seisis külmkapis vaid 17 tundi (sest ei suutnud rohkem kannatada :D). Oehh, kui head olid! Sain nendega kohe nii suureks sõbraks, et sõin õhtu jooksul suurema osa ära. Üksi. Panin juba uue taigna hakkama ja teen täna õhtul veel muffinipanniga. Seekord valan tainast panniaukudesse veidi üle poole, sest oleks olnud vaja, et nad oleks seest veel veidike rohkem "custard-like" (valasin esimene kord rohkem, sest tahtsin kogu taina ühe korra ära teha). Küpsetan umbes 10-20 kraadi madamal temperatuuril (ikka selleks, et saada krõbe äär ja seest vetruvam sisu, seekord polnud nii vetruv kui tahaksin) Lasen enne söömist tunnikese jahtuda, sest mu arust olid siis parimad. See jutt on nii igaks juhuks, kui keegi tahab proovida muffinipanniga, et mis maitsega on, aga vorme veel pole. Sest ise lähen lähimatelpäevadel vorme ostma. Tasub ära, sest koogid on tõesti head! :D Siin pilt ka, kuidas nad muffinitena välja näevad.
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>