Cannelé koogikesed

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-01-31 14:45:31
Zapxpxau:
Frieda:
Mul ka sõrm antud nüüd :P Esimese katsetuse kohta kõige hullem vist polnud, aga arenguruumi on veel küllaga. Tegin nami-nami retsepti järgi, aga ahjus hoidma oleks pidanud kauem. Igatahes külalistele, kellest keegi polnud neid varem saanud, meeldisid väga ja mulle endale samuti, nii et katsetused jätkuvad kindlasti :).
Ega sa väga palju kauem hoida ei saakski, pepud kõrbevad ära ja see rikub ka maitse. Võib proovida nii, et kui pepud pruunid, eemaldad vormist ja küpsetad edasi vaid pealt poolt. See on silikoonvormi omapära, millest ka siin kirjutasin.
See päris nii must-valge pole :) Me tegime eile tütre esimese sünnipäeva puhul cannelesid. Taina tegin üleeile õhtul valmis, topeltportsu. Kasutasime silikoonvorme, midagi ümber ei keeranud ja jäid imehead - pealt kenasti karamellistunud ja seest mõnusalt nätsked. Siin paar pilti ka: Jah, jäävad veidi teistsugused, kui metallvormides tehtud, aga ikkagi imehead. Frieda, pane vormid järgmisel korral metallresti peale (mitte ahjuplaadile!) ja ahjus veidi madalamale siinile -siis küpseb ühtlasemalt!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2010-01-31 16:59:32
Pille:
Frieda, pane vormid järgmisel korral metallresti peale (mitte ahjuplaadile!) ja ahjus veidi madalamale siinile -siis küpseb ühtlasemalt!
Metallrestil nemad olidki. Selle peale tulin mõtiskluste käigus alles tükk maad hiljem, et oleks pidanud ahjus madalamale panema. No pikad juhtmed :P A eks kogemustest õpitaksegi.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2010-04-01 10:15:34
Mul oli ka siin vahepeal üks cannelé'de ühisküpsetamine. Mulle maitsesid väga. Proovisin nii kuumalt, leigelt kui külmalt. Külmalt meeldisid kõige rohkem. Järgmiseks päevaks oli tainas sees lössi vajunud, ehkki küpsetamispäeval oli selline nagu olema peab. Perenaine, kelle juures küpsetasime, tegi taina mahenisjahust ja rafineerimata roosuhkrust- võib olla see jahu just mängiskiski kokkukukkumises rolli. Mul on nüüd vorm olemas ja kindlasti peagi proovin iseseisvalt ka kätt.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Gea
Postitusi: 63
Kokaõpilane
2010-04-02 18:08:15
No nii, mul canellede tainas valmis ja homme hakkan esimest korda neid küpsetama. Hetkel ei ole küll õiget vormi, aga esimesel korral loodan lihtsalt maitseelamust saada :) (Mõni aeg hiljem...) Nagu sai mainitud, et vorm ei ole õige ja välimust taga ei aja, aga maitsesid tõesti uskumatult hästi. Nüüd tuleb õige vorm hankida ja siis uutele katsetustele minna.

Toimetused köögis

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-04-25 19:23:36
Võtan ka sõna, sest katsetasin täna esimest korda cannellesid teha (nami-nami retsepti järgi). Põhjus oli proosaline - kapis oli pakk säilimistähtaega ületama kippuvat piima ja cannelledesse läheb rõõmustavalt tervelt pool liitrit piima :) Tegin silikoonist muffinivormides ja pean tunnistama, et väga maitsvad küpsetised tulid! Ei roninud vormist välja ega midagi. Ilusad läikivad - laps küsis, et mis ma neile ümber panin :) Ja nõudis, et pean teinekordki tegema.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2010-04-25 20:56:31
Minu esimene katsetus ka: Said imehead!

Kätrini kokkamispäevik

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-12-09 22:09:00
Tuli tuhin peale ja küpsetasin kahte sorti cannelésid - apelsini ja šokolaadi. Kokku tuli päris suur ports, aga otsa said ikka sama kiiresti, nagu oleks vaid üks täis olnud.

Zap*

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-12-09 23:50:04
Zapxpxau:
Tuli tuhin peale ja küpsetasin kahte sorti cannelésid - apelsini ja šokolaadi. Kokku tuli päris suur ports, aga otsa said ikka sama kiiresti, nagu oleks vaid üks täis olnud. http://farm6.static.flickr.com/5286/5241081665_72ba4e37cf_m.jpg
Nii kaunis, romantiline pilt.
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2011-01-23 11:23:42
Lõpuks ometi õnnestus mul valmis teha canneléd, millega ma peaaegu rahule jäin. Paraku suutsin ma selle käigus ka ilma jääda oma cannelévormist :( Hea veel, et maja maha ei põletanud... Niimoodi see juhtus.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2014-01-11 21:25:47
Olen minagi nüüd esimsed laarid cannele'd ära küpsetanud ja sellest lähtuvalt neist ka vaimustusse sattunud. Pealt nii toredalt karamellised ja seest pehmed- mulle nii maitsevad :) Kasutan nami-nami retsepti, ainult et rummi tavatsen veidi rohkem panna. Küpsetamiseks kasutan metallist vormi (kolmandal pildil pealmine), mis on küll väga hea, aga koogikesed lähevad tipust veidi kitsamaks. Olen aru saanud, et see nii olla ei tohiks. Samas, koogikesed saavad selles vormis küpsemise ajal ilusti vormist välja ronida ja õigesti tagasi langeda, seega probleemi vist vormi kujust ei ole. Lisaks saan selle vormiga mõnusa tugeva karamellkihi (mulle meeldib koogid ikka kenasti pruuniks lasta), mis ka järgmisel päeval veel krõbe on. Kogemus näitab, et metallvormi tuleb väga hoolega määrida, sest kui koogid kinni jäävad ei tasu lootagi, et nad taldrikule jõudes mingit kuju hoiavad :D Ja seda ka, et isegi kehva kujuga koogid on imehead :) Blogipostitus tegemisest on siin.
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>