KAMA (eesti rahvustoit) ja selle kasutamine

Inbetween
Postitusi: 35
Kokaõpilane
2009-07-13 14:52:17
Proovisin ka keefiri kama ja murelitega. Mõnus :)
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-07-26 15:41:36
Olin mures, et ei saanud oma kamatoitu tehtud (noh lisaks vahule ja eton messile), aga eile tegin ühe siinse retsepti järgi kohupiima-kirsikooki ja kuna kasutasin hulga suuremat vormi paistis pealmist puru väheks jäävat. Tegin puru juurde - lisasin võid ja kama. Sobis hästi!
Redfox
Postitusi: 532
Abikokk
2009-07-29 22:28:22
Kuna ma alles liitusin (kuigi olen piiluja olnud) siis ma postitan väga hilise vastuse, aga kama ju aasta ringi aktuaalne. Olen kunagi kamapiparkooke teinud, neisse pandi suguvõsa ühe vana või misiganestädi moodi palju nii soola kui maltoosisiirupit, see oli tema põgenikuaegne retsept, kama-rukki minivahvleid (noh nagu küpsiseid) aga kõige lemmikum oli kui vanama tegi mustikasuppi ja pani kama klimbitaignasse, siis oli mustikasupp (mitte kissell, sest tärklist ei pandud) kamaklimpidega, seda pole ise teind aga tuleks vast ellu äratada. Praegu ju mustikaaaeg. mis jahu seal veel oli, ilmselt nisu, aga annaks ka odrajahuga või pool rukist pool nisu. ja siis kama juurde. ja leivataignasse olen pand ja muidugi kõige parem on keefiri-marjatarretis kamaga. Mulle meeldivad soolased asjad rohkem tegelt, nt juustucrispid kama või rukkijahuga
Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2009-07-30 17:24:08
Tegin kamaga Eton Messi. Pilt siin. Mulle väga maitses!

sussi-sussi.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-27 18:46:35
Kõiksugu toredaid kamaretsepte on vahepeal siin-seal liikunud. Siinkohal väike valik: Koopatibi kamanäpud, kamavahvlid ja kamasmuuti Mari-Liisi kamatrühvlid Ragne külm kamasupp mustikate ja halvaaga ja kahekihiline kamajook maasikatega Tuuli kamatort

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-27 18:58:56
Eda:
Pille:
Domori:
Üks lihtne punane vein oli vaja ära kasutada ja nii tegime eile Coq au vin´i. Magusaks sõime kama ja petipiima panna cottat, aga seekord ilma kamata. Reedel ahvatles Pille selle magustoiduga näoraamatus ja nii siis jooksingi poodi vajalikke ainete järgi. Õhtuks oli igatahes siis eestimaine maius olemas. Abikaasa sõi küll ja oli enam-vähem rahul, aga nentis ka fakti, et kamaga ta vist siiski sõbraks ei saa, nii oli siis teine katse ilma kamata.
Mis rahvusest Sul see abikaasa nüüd oligi? Äkki oskan siis soovitada mõnda kavalat kama tutvustamise rooga? ;)
Ootan ka brittidele sobivaid kama tutvustamise viise. Šoti päritolu ameeriklasest abikaasa sööb juba igas vormis, isegi kamapalle krõbistab lapse kõrvalt. Ent Briti sõbrad ikka punnivad, et olen toidu sisse liiva pannud :).
Eda, ütle neile, et oatmeal (kaerajahu) - söövad kindlasti ja arvavad, et mingi eriti peen Šoti dessert ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2013-09-05 14:46:53
Parem hilja kui mitte kunagi :) : Tegin suvel mõnusat kamavahtu metsmaasikatega. Kooslus on imemaitsev!
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2013-09-05 16:44:09
Minu jaoks jääb kama lapsepõlveradadele.. siis kui sai ehtsat hapupiima: naabritädilt toodud piim, mis oli hää ja rammus (oi kus sai alles sealt koort ära võtta pealt) ja mis läks mõnusaks paksuks hapupiimaks. Sinna sisse pisut kama. Vahel suhkrut ja vahel ka kakaod. Nüüd keefiri või poehapupiimaga ei ole ikka enam see. Kahju, et ajad nii ruttu muutuvad. :(

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2014-01-05 12:28:23
paneks omalt poolt ka midagi: Must Notsu ehk Kass Arturi noorem vend.

Da Vahtra Residence

Aaloemahl
Postitusi: 308
Abikokk
2014-01-05 23:46:53
Mina võtsin natuke aega tagasi ahjust kama-kohupiimamuffinid. Blogis on pilt ka.

sussi-sussi.blogspot.com

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>