Jaanipäev e. suvepüha - 24. juunil

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-22 16:37:33
Pille:
Meil endal on tänavu plaanis "traditsioonilised" jaanitoidud, aga täpne menüü on veel täpsustamisel. Oleme sõpradega meie pool ja kõik teevad-toovad midagi.

Hetkel on homne menüü umbes-täpselt selline:

Kilost kaelakarbonaadist klassikaline šašlõkk ja teine samapalju maitsestub juba Meira grillmarinaadis.
Varajased keedetud kartulid rohke tilliga
Lihtne roheline salat oma aia lehtedest
Coleslaw-tüüpi kapsasalat (sõbrad toovad)
Omaküpsetatud rukkileib (sõbrad toovad)
Värske soolakurk (sõbrad toovad)
Sõir tilli, aed-piparrohu ja iisopiga (just valmis; esmalt veetsin 10 minutit ürdipeenra kohal ürte valides :))
Kodujuustu-munavõi (sõbrad toovad)
Maasika-brita (sõbrad toovad)
Nutella-stritsel šokolaadiglasuuriga

Joogiks on esialgu planeeritud vesi, siider ja kali.

Ma muidugi ei garanteeri, et homme õhtul laud tegelikult ka selline välja näeb (Triinu mainitud kanamaks tekitas kõiksuguseid ideid - nt see või see veidi mugandatud kujul). Aga see "tüüpiline Eesti jaaniõhtu menüü" on taotluslik :)

PS Külla tulevad kahed sõbrad ja kui tahtsin märgistada, et kes mida toob, siis ilmnes, et kõik peol olevad kolm paari on initsiaalidega P & K (sh meie :))

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiramiiiisu
Postitusi: 69
Kokaõpilane
2010-06-22 17:05:44
Meie läheme külla ning kaasa võtan omaküpsetatud leivad, Loori lihapirukad ja Pille sünnipäevakringli :)
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-06-22 18:39:52

Meil tuleb imselt ribi Jamie Oliveri parimas grillmarinaadis. Vaatasin eelmine nädal pühapäevast saadet ja sealt see mõte. Juurde erinevatest lehtedest salat, kiirhapendatud kurgid (lausa kohustuslik mulle :) ), keedetud värsked kartulid tilliga. Magusaks teen natuke teistmodi maasika-jogurtitordi, see on hetkel kõva sõna meie peres.

Ostsin ka ühe valge veini hoolimata sellest, et sealihaga punast juuakse. Mulle nimelt enamus punaseid ei meeldi ja sellist, mis meeldiks, ei oska ise osta.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-22 18:48:44

Veidi lugemist:

Toitumisekspert [Tagli Pitsi]: jaanilaual olgu rõhk köögiviljadel

Soomlaste Ruokamaailma ajakirja jaanimenüü 2010

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2011-06-05 10:47:18
Meil kuulub jaani menüüsse veel lastel grillitud vahukommid Marie küpsiste vahel. Vahukomme grillivad nad ise vees leotatud grilltikkude otsas.

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-21 15:42:50
Sussukas:
Meil kuulub jaani menüüsse veel lastel grillitud vahukommid Marie küpsiste vahel. Vahukomme grillivad nad ise vees leotatud grilltikkude otsas.
Sussukas, kui sinna šokolaaditükk ka vahele sulatada, siis on peaaegu nagu ameeriklaste S'Mores :)

Mis teistel jaaniõhtul plaanis on? Ma ei suuda siin otsustada, kas minna traditsioonilist teed või mõnda rahvuskööki põigata. Õnneks on homseni aega (siis läheme süüa ostma).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2011-06-22 08:25:55
Ükskõik mida, aga grilli ei taha

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-22 13:41:39
Silx:
Ükskõik mida, aga grilli ei taha
:)

Mul oli kindel plaan seda šašlõkki teha, aga kuna seltskond on väike (4 täiskasvanut + 3 last) ja sõbrad ei ole suuremat sorti lihasööjad, siis tegin nüüd menüü ümber.

Siin aga Ülle (Tiramisust ja Fata Morganast) jaaniõhtusoovitused.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2011-06-24 21:08:50
Me lihtsalt elasime paar aastat tagasi paar kolm suve ilma köögita maakohas.. ja ainus võimalus sooja sööki saada oli grilli kasutada.. Nüüdseks on sellest niiiii kõriauguni kui vähegi saab. :) Eriti mingitest poe-tallanahkadest.

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-11 18:46:24

Tõstsin jaanikuteema aktiivseks. Natuke veel on aega, aga eks juba salamisi peetakse plaani, et kus ja mis. Ma käisin täna just Vikerraadio stuudios väikest jaanilauasoovituste jupikest lindistama, nii et mõtted juba täitsa sellel lainel :)

Kes veel juba tasakesi menüü peale mõtleb :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>