Jaanipäev e. suvepüha - 24. juunil

Silja
Postitusi: 324
Abikokk
2013-06-25 13:39:48

Meie jaanid möödusid ema linnaaias, kus ju kahjuks lõket teha ei tohi. Grillida õnneks võib. Menüüs olid mu enda marineeritud (sidrunimahl, sinep, mesi, sool, pipar - oioiii kui hea) grillitud kanakintsuliha, värske kartul, värske salat ürdiste fetakuubikutega ja magustoiduks tohutu suur Pavlova ja Väikse Tomi uued jäätised.

Järgmisel aastal on pisem põnn juba suurem ja siis vaatame kindlasti ühe lõkke ka :)

Lavendlimesi.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-25 14:04:58
Spidur:
Meie ei grillinudki see aasta midagi. Nautisime linnas olevat inimtühjust ja nautisime oma hoovis täielikku rahu ja vaikust :) Kauneim muusika meie kõrvadele.
Sama siin. Olime kodus oma väikese perega, kuskile külla ei läinud ja keegi külla ei tulnud. Suured lapsed panime kella 21ks juba tuttu ja nautisime rahu-vaikust. Vahelduseks täitsa tore :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2013-06-25 15:13:02
Meil oil ebadavaline jaanip?ev oli pisike grill ja cous cous grillitud kanakoibadega Kkartuli,muna rohelise sibulasalat ,pisike silo (rohelise salat mis loosens lent pet,j??salat ,till,koriander,petersell,oliivi ?li.sool,pipar ,balsamico)

PAPRIKA: Karima's Food

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2013-06-25 16:32:40
Olin vanemate juures korteris, panime küünla lõkkeks põlema. Ahju sai suratud lillkapsas-brokkoli-porgand-seened-kanafilee kookospiimaga. Magusaks maasikaid. Kangem pits ka kõrvale. ...

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Iiris
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2013-06-25 18:07:25

Menüü oli lihtne: grillitud sealiha ilma retseptita marinaadis, keedukartul või, küüslaugu ja ohtra tilliga, värske salat, tervitusnaps, mahl, Nami-Nami rabarberikook.

Grill oli Vormsis asuva talu õuel ehk menüüsse kuulusid sellised lisandid nagu võrratu suveilm, ilus loodus, värske õhk, mõnus seltskond ja hea tuju!!!

Kai644
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2013-06-25 20:44:36

Eelroaks olid meil maasikad ja arbuus, lihtsalt ja tervislikult. Toekama poole pealt grilliti kala ja liha. Lisaks läksid grillile veel paprika, suvikõrvits ja juust. Lisandiks kõrvale ei teinud me seekord kartulit vaid salateid: tomati-kurgi-lehtsalati, arbuusi-Fetajuustu. Lisaks veel ehtsat maaleiba, sinki ja soolakurki. Peale väikest puhkust tuli lauale ka kook, minu selle aasta vast viimane rabarberikook, täpsemalt Rabarberi-toscakook. Kook oli hää ja viimaste tükkide peale läks rabelemiseks :-)

Jaa, ja muidugi joogid. Need olid igale erinevad, kes rüüpas õlut, kes siidrit, kes kokteili. Oli ka lipmpsisõpru ning peremees tõi keldrist kasemahlagi välja, mis maitses õige hapu.

Ilm oli suurepärane, seltskond tore (4 põlvkonda), söögid head ja kerged, lõkketuli kõrge.

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-06-25 22:26:02

Pidus oli 7 täiskasvanut ja 3 last.

Maasikaheeringas keedetud värske kartuliga
Põhiroog
šašlõkk õunamahla marinaadis
šašlõkk Kaukaasia moodi (kaelakarbonad mandoliinil viilutatud sibula ja soola pipraga sisse masseeritud)
Liha Kirgiisi moodi
šašlõkk Metsaküla
grillvorstid Metsaküla
kanasüdamed
Salat tomati, kurk, sibu, sidrun, petersell
Värsked hapukurgid
Mürsk (see on mu oma retsepti järgi "ketsup")
Keedetud värske kartul
ciabatta salvevõiga rukola pesto mandlitega, (teengi peale Pille soovitust kõik pestod mandlitega)
Maasikad
Arbuusi feta salat ilse moodi:)
Röstitud paprikad naabrinaise moodi:)

Magus Mojito kook
Brita
Õunakook selle retsepti järgi


joogiks oli värske rabarberijook, arooniamorss. Suurematel oli õlut ja veini ja moijto :)

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-26 00:25:15
Aitäh kõikidele vastajatele! Oma jaaniõhtumenüüd jagas 19 nami-namikat, Research Randomizer palus mul raamatu anda 14. vastajale, kelleks oli SILJA. Palju õnne ja palun saada mulle meilile info@nami-nami.ee oma postiaadress!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silja
Postitusi: 324
Abikokk
2013-06-26 17:16:33
Oi kui lahe! Minu ilus klaasist kokaraamaturiiul täieneb veelgi. Aitäh-aitäh!

Lavendlimesi.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-06-28 09:24:43
Pille[1quote] Maasika-Brita (aga võtsin Perenaiste-Eva uuest raamatust šnitti ja küpsetasin kaks eraldi põhja lahtikäivas ümmarguses vormis) [/quote]
Kas tegid samade kogustega, mis selles retseptis? Ja kui suures vormis ? Ja kas siis pool taina kogusest "ootas" või tegid kaks korda tainast :)
Teeks lapse sünnipäevaks ka ümmarguse aga vot sellised küsimused tekkisid.

Ilse köögis

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>