Jaanipäev e. suvepüha - 24. juunil

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2013-06-28 19:06:26
Ilsu:
Pille[2quote] Maasika-Brita (aga võtsin Perenaiste-Eva uuest raamatust šnitti ja küpsetasin kaks eraldi põhja lahtikäivas ümmarguses vormis)
Kas tegid samade kogustega, mis selles retseptis? Ja kui suures vormis ? Ja kas siis pool taina kogusest "ootas" või tegid kaks korda tainast :) Teeks lapse sünnipäevaks ka ümmarguse aga vot sellised küsimused tekkisid.[/quote] Ilsu, tegin täpselt samad kogused, mis siinses retseptis, ehk 3 munaga kokku! Vorm oli 26 cm - mul neid 2 tükki, aga korraga ahju ei mahu, nii et küpsetasin alguses ühe ja siis teise. (Esimese küpsetamise ajal teine lihtsalt ootas oma aega).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Sandra
Postitusi: 155
Abikokk
2014-06-23 18:10:00
Midagi teistmoodi - taimne jaanipäev: http://www.taimetoit.ee/2014/06/taimne-jaanipaev.html

Taimetoit.ee - 100% taimne

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-24 23:27:47

Meil oli väga ebatraditsiooniline jaaniõhtu, seda just toidu poolest. Väikeste - ja üsna vara magama minevate - laste tõttu oleme viimased aastad oma kodus olnud. Nagu ka mullu, oli meil õhtul mõneks tunniks seltsiks Heidi Park, tänavu koos oma kuuekuuse pojaga.

Kuna õues sadas vihma, siis lõkke tegime kaminasse :)

Eelroaks keerasime meloniviile parma singi sisse:

Liha oli ka laual. Rakvere oli mulle saatnud degusteerimiseks erinevaid lihatooteid, jaaniõhtulaual olid nende Ameerika BBQ ribid. Väga head mahlased ribid olid, meile meeldisid! Pildil on veel Liivimaa Lihaveise eelküpsetatud maheda rohumaaveise ribid "Agnes" (pildil üleval, lühemad; ribide kohta loe siit; ostsin RIMI Talu toidab letist).

Salateid oli kaks. Must Küüslauk oli saatnud mulle proovimiseks nende musta küüslauku, tegin Ottolenghi ainetel röstitud pommu salatit musta küüslaugu ja jogurti kastmega. Väga-väga hea salat oli, soovitame!

Ühe arbuusisalati tegin ka, kuna külmkapis laiutas poolik arbuus. Arbuusisalat oli suvine ja hea, nagu ikka, lihtsalt vahelduseks juustuta :)

Juust oli ka laual:

Magusa eest hoolitses Heidi, kes tõi kaasa ühe marja-toorjuustukoogi ning ühe šokolaadi-beseekoogi.

Joogiks oli meil Jaanihanso uus siider ning värske piparmünditee; lapsed jõid vett ja pihlakamorssi.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-25 00:04:23

Mullu oli meil jaaniõhtulaual maasika-kausitort:

:)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2015-06-25 08:04:55
Meie tegime Eesti traditsioonilise jaanilõuna: ahjusoe karask, sõir, salatid, kohupiimakook. Grill on traditsioonidest kauge asi. ;-)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-25 11:32:09
Silx:
Meie tegime Eesti traditsioonilise jaanilõuna: ahjusoe karask, sõir, salatid, kohupiimakook. Grill on traditsioonidest kauge asi. ;-)
Silx, samas on grill/šašlõkk väga olulisel kohal uuemates jaanikommetes :) Meil oli väga tore laud, aga ma ise tundsin natuke pahasti, et nii ebatraditsiooniline. Mulle muidu väga meeldib vanu kombeid ja toitumistavasid jälgida ja isegi enamasti sõira jms teinud (a la Silvia Kalviku soovitused siin).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-06-25 11:43:16
Loosimine ka :) Kõikide nende vahel, kes oma tänavuse jaaniõhtulaua menüüd (ja võimaluse korral ka pilte!) jagavad, loosin 1. juuli hommikul välja Mari-Liis Iloveri uusima kokaraamatu (ühe eksemplari): Raamatu kohta võid lugeda täpsemalt siit või siis Mari-Liisi blogist.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2015-06-25 11:59:05

Meil oli ka tänavu ebatraditsioonilised jaanid - tegelikult lausa päev varem :).

Käisime nimelt neid pidamas mu õe pool, seal pakuti grillitud suvikõrvitsat ja seeni koos värske rohelisega, natuke tegime ka grillil kana ja siga - rohkem küll lastele. Laual oli veel suitsukalasalatiga täidetud leivakesed, arbuus ja erinevad juustud, joogiks õunamahl. Maiuseks lubasime lastel grillikuumuses veel vahukomme "küpsetada".

Mina titega tule ääres ei käinud, aga järgmisel aastal parandame ka selle "vea".

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2015-06-25 12:39:25

Meie planeeritud küllasõit jäi lapse haigestumise tõttu ära, mistõttu olid plaanid ootamatult sassi löödud ja osad planeeritud kokkamised jäid ära (sõirategu näiteks). Lõpuks kujunes pühapäeval koos meheõega väike "eeljaan" ja päris jaaniõhtul olime oma perega, mõlemal korral tegime pisikese grillimise.

Grillisime keefirmarinaadis olnud kana kintsuliha ja tegin grillitud pommuga salatit. Kõrvale värske salat ja aurutatud värske kartul. Magusaks kamapallidest Kass Arturi kook, murelid, arbuus.

Jaanilaupäeval grillisime klassikalist sealihašašlõkki (nami-nami retsepti järgi). Kõrvale ikka värskest rohelisest salat ja aurutatud värske kartul. Snäkiks kodumaine nuikapsas ja naeris toorelt, väikeste kangidena. Magusat otseselt polnudki, päeval korjasime tsipa metsmaasikaid ja söödava kuslapuu marju.

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2015-06-25 13:17:57
Pille:
Silx, samas on grill/šašlõkk väga olulisel kohal uuemates jaanikommetes :) Meil oli väga tore laud, aga ma ise tundsin natuke pahasti, et nii ebatraditsiooniline. Mulle muidu väga meeldib vanu kombeid ja toitumistavasid jälgida ja isegi enamasti sõira jms teinud (a la Silvia Kalviku soovitused siin).
Seda kindlasti. Aga mul pole grilligi.. :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>