TALLINNA TEENINDUSKOOLI kokakursused

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2011-08-19 19:18:31
Zapxpxau:
*kukub pikali* Vabandust, et ma siia vahele segan, aga... mu imestusekoorem on liiga suur!! Lähed kondiitriks õppima ja siis õpetatakse lihtsalt kuidas pakki avada ja pulbrit kasutada? :O
Jah, mul oli sama lugu. Käisin ühel väikesel lisakursusel Tartu kutsehariduskeskuses ja šokolaadikreem tuli pruunist pulbrist, miski moos tekkis lillast pulbrist ja kreem siis kollakast...Pärmisaiu sai kõvasti tehtud ja söödud :) Miskeid tainaga ümber käimise nippe sain küll, aga pisut õõvastav on see masstoodanguõpe ikkagi.
Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2011-08-19 22:44:54
Marju:
Zapxpxau:
*kukub pikali* Vabandust, et ma siia vahele segan, aga... mu imestusekoorem on liiga suur!! Lähed kondiitriks õppima ja siis õpetatakse lihtsalt kuidas pakki avada ja pulbrit kasutada? :O
Jah, mul oli sama lugu. Käisin ühel väikesel lisakursusel Tartu kutsehariduskeskuses ja šokolaadikreem tuli pruunist pulbrist, miski moos tekkis lillast pulbrist ja kreem siis kollakast...Pärmisaiu sai kõvasti tehtud ja söödud :) Miskeid tainaga ümber käimise nippe sain küll, aga pisut õõvastav on see masstoodanguõpe ikkagi.
Just nii. Ainsad nipid, mida saab, ongi seotud tainaga. Ja siis saab veel teada, et tegeilikult tehakse tööstuses kõik tainas ka pulbrist - biskviidist keedutainani välja. Ja koolis teeks ka pulbrist, aga need on nii kallid, et peame ikka munast-jahust-suhkrust kokku segama. Traagiline muidugi. Üht-teist siiski õpib ja kui ise aktiivne olla ning vanakooli asju nõuda, näidatakse need ka ette.

Kätrini kokkamispäevik

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-08-19 23:16:29
Kätrin:
Marju:
Zapxpxau:
*kukub pikali* Vabandust, et ma siia vahele segan, aga... mu imestusekoorem on liiga suur!! Lähed kondiitriks õppima ja siis õpetatakse lihtsalt kuidas pakki avada ja pulbrit kasutada? :O
Jah, mul oli sama lugu. Käisin ühel väikesel lisakursusel Tartu kutsehariduskeskuses ja šokolaadikreem tuli pruunist pulbrist, miski moos tekkis lillast pulbrist ja kreem siis kollakast...Pärmisaiu sai kõvasti tehtud ja söödud :) Miskeid tainaga ümber käimise nippe sain küll, aga pisut õõvastav on see masstoodanguõpe ikkagi.
Just nii. Ainsad nipid, mida saab, ongi seotud tainaga. Ja siis saab veel teada, et tegeilikult tehakse tööstuses kõik tainas ka pulbrist - biskviidist keedutainani välja. Ja koolis teeks ka pulbrist, aga need on nii kallid, et peame ikka munast-jahust-suhkrust kokku segama. Traagiline muidugi. Üht-teist siiski õpib ja kui ise aktiivne olla ning vanakooli asju nõuda, näidatakse need ka ette.
Hea, et istun, muidu kukuks ka ilmselt pikali. See on küll pettumus, et nii palju pulbreid kasutatakse. Eks ma seda aimasin varasema info põhjal, et päris kodusel moel seal asjad ei valmi, aga et nii hull on, sellest on küll kahju. Eeldaks ju, et pagariks/kondiitriks õppinud inimene oskab kõike otsast lõpuni teha, teab traditsioonilisi töövõtteid ja tunneb tooraine hingeelu. Aga kuidas praktikaga oli? Kas koha otsisite ise või aitas kool selles osas? Ja kas praktika möödus samamoodi, et kõik segati pulbrist kokku? Või osutus tegelik elu natuke inimlikumaks kui see suurtööstuste pagaritele suunatud õpe?
Lausperfektne
Postitusi: 19
Kokaõpilane
2011-08-19 23:33:14
Töövõtteid ja tooraineid sai teoorias piisavalt. Praktikakoha otsisid vist enamuses kõik ise, kuigi variant oli, et kool ise otsib. Parim variant praktikaks on mõni väike pagariäri, kus saab kõike teha ja näha, ja kus kasutatakse ka muid aineid peale kunstlike pulbrite.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-20 19:00:59
Lausperfektne:
Töövõtteid ja tooraineid sai teoorias piisavalt. Praktikakoha otsisid vist enamuses kõik ise, kuigi variant oli, et kool ise otsib. Parim variant praktikaks on mõni väike pagariäri, kus saab kõike teha ja näha, ja kus kasutatakse ka muid aineid peale kunstlike pulbrite.
Mina olen küll käinud a la carte ja baaskursusel, lisakse erinevatel ühe-kahepäevastel koolitustel. Kallimatel koolitustel on isegi võid kasutatud :) Aga Lausperfektse märkus väikese pagariäri kohta meenutas mulle seda, et umbes 3 aastat tagasi kutsuti mind (ilmselgelt eksikombel) mingile küpsetussegude koolitusele kesklinnas. Seal oli täpselt see, et tiramisu-pulber on see ja sellest saab veel teha seda ja toda kooki, see on xxx-pulber ja sobib ka siia ja sinna. Mäletan, et olin väga pettunud, et osalejate nimekirjas oli ka paari sellise kohviku esindajat, kus ma tõemeeli (ja sinisilmselt?) uskusin, et kõik tehakse ikka ise võist ja piimast ja jahust (neid kutsuti veel headeks koostööpartneriteks, ma olin vist ainus uustulnuk). Aga ehk on asjad muutunud? (See oli nüüd TEKO koolituste väline teemaarendus, sorri)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-08-20 20:48:30
Pille:
Lausperfektne:
Töövõtteid ja tooraineid sai teoorias piisavalt. Praktikakoha otsisid vist enamuses kõik ise, kuigi variant oli, et kool ise otsib. Parim variant praktikaks on mõni väike pagariäri, kus saab kõike teha ja näha, ja kus kasutatakse ka muid aineid peale kunstlike pulbrite.
Mina olen küll käinud a la carte ja baaskursusel, lisakse erinevatel ühe-kahepäevastel koolitustel. Kallimatel koolitustel on isegi võid kasutatud :) Aga Lausperfektse märkus väikese pagariäri kohta meenutas mulle seda, et umbes 3 aastat tagasi kutsuti mind (ilmselgelt eksikombel) mingile küpsetussegude koolitusele kesklinnas. Seal oli täpselt see, et tiramisu-pulber on see ja sellest saab veel teha seda ja toda kooki, see on xxx-pulber ja sobib ka siia ja sinna. Mäletan, et olin väga pettunud, et osalejate nimekirjas oli ka paari sellise kohviku esindajat, kus ma tõemeeli (ja sinisilmselt?) uskusin, et kõik tehakse ikka ise võist ja piimast ja jahust (neid kutsuti veel headeks koostööpartneriteks, ma olin vist ainus uustulnuk). Aga ehk on asjad muutunud? (See oli nüüd TEKO koolituste väline teemaarendus, sorri)
Minu poolt ka sarnane teemaväline vahemärkus nagu Pillel (vabandust). Käisin kunagi ühes end mahekohvikuna reklaamivas kohas kokkamisüritusel, kus ürituse käigus määriti kodusele leivale Maxima kaubamärgiga võid ja leivateo juures öeldi, et paneme seda ja toda tavalist, kuna öko on kallis... Tegin sellest kohvikupidajate kohta omad järeldused - kui tol kokkamisüritusel oli mahetooteid kasutada kallis, siis miks ma peaks uskuma, et nende köögis müügiks valmivad tooted on nii mahedad kui nad räägivad?! Aga kurb on küll, et erinevate segude kasutamine nii levinud on. Aga kui elu selline on, siis arusaadav, et ka koolis kasutatakse neid üha rohkem, kuna pagareid tuleb reaalseks tööks ette valmistada. Kahju vaid, et seetõttu peab valdav osa koolilõpetajaid seda ilmselt ka täiesti normaalseks.
Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-08-20 22:01:14
Jätkates teemavälise jutuga, tuleb mainida, et minu soov minna pagar-kondiitriks õppima hakkas kergelt murenema...

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Pozataja
Postitusi: 166
Abikokk
2011-08-21 14:39:21
käisin aastasel õppel (kondiiter mitte pagar-kondiiter) ja palju asju tehakse jah pulbrist. kuna seda on odavam sisse osta. ja tasuta haridus mida siis veel tahta. ma ei tea kuidas kursused on aga kondiitri osa jääb väikseks. enamus ikka pagar. praktika koha tasub ikka ise otsida siis vaatadki kuhu tahad minna kas suurtööstusesse või väiksemasse pagariärisse. mina käisin praktikal nii reval kondiitris kus oli ka palju keemiat ja masstoodang ja teine koht oli bonaparte ja seal jäin väga rahule. kõik oli naturaalsest toorainest ja kogused olid mõistlikud. seal õppisin rohkem kui aasdtaga koolis. kool oli pigem pettumus aga praktika oli posiiivne.

Pozataja

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2011-09-01 23:45:00
ma käisin ka 3kuulisel kursusel. ja pärast seda pole ma ühtegi poes müüdavatest kookidest ostnud. kohvikutest ka mitte. nõustun kõigega, mida eelpool kirjutati. praktikakoha võiks ise leida. Ma proovisin kooli kaudu asja ajada aga see ei õnnestunud. Käisin ka suurtööstuses praktikal... Siiamaani nutan, et kuskile väiksesse pagaritöökotta ei sattunud. Arvasin,et suures kohas saab rohkem infot-oskusi... tegelikult pandi mind kohupiimataskuid täitma ja rummipalle voolima. Muid asju sain silmanurgast piiluda. pagari liini peal oli põnevam. Käisin alla nädala, sest tüütas ära ja tuuletõmme tegi haigeks ka. Osad kursusekaaslased ei käinud praktikal, sellest polnud midagi... Tunnistusele kirjutati kõigile ette nähtud praktikatunnid ( et on läbitud).

http://kardemon.blogspot.com

Pozataja
Postitusi: 166
Abikokk
2011-09-02 01:43:49
mina võin öelda et kohati oli praktika kõige harivam osa õppest. aga see oleneb praktikakohast loomulikult.

Pozataja

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 >>