Pozataja

Postitusi: 166

Tiitel: Abikokk

Viimased postitused

2014-08-06 16:46:54
tänan! no selge äkki siis keegi tahtis teada mis koera kõhu all on :D:D liivakastitort oli ka tõesti väga vahva kus hunnik koeri mürasid :)
2014-08-05 22:25:19
Delfist juba piilusin pilte. Kuna minu tordikese 1 koertest oli (ilmselt transpordi käigus) paigalt sõitnud siis jätan siia 2 pilti milline tegelikult tort pidi olema. muidu see paela sikutamise mõte läks natuke kaduma paigalt nihkudes :)
2012-06-27 22:43:36
mina otsin veneaegsele hakklihamasinale uut tera. kas kuskilt on võimalik veel sellist varuosa leida. või tuleb ainult ostas, soovis, ja KB-l silma peal hoida ja vanakraamiturgudel kolada?
2012-06-03 00:16:52
ja seoses sellega tekkis ka küsimus. istutasin maasikataimed praegu kastidesse kuna pole veel peenart aga peenrategija saabub juuli keskel alles. kas keset suve võib needsamad maasikad kastidest peenrasse ümber istutada? või lasen neil see aasta kenasti kastides olla ja istutan järgmine kevad?
2012-06-03 00:13:31
mina ka mõtlesin see aasta maasikapeenra teha. siiani olen hakkama saanud turult või poest toodud mammudega aga natukese uurimustöö tagajärjel otsustasin maasikataimed hoopis tellida bakkerist. taimed tulid siis hollandist. ühe sordi nimi "Elsanta" mis pidi olema euoopas kasvatatuim sort ja teiseks sordiks "gigantella maxim". ehk siis väga suured maasikad. Bakkeri koduleht ütleb toodete kättesaamise kohta et kuni 6 kuud , aga hiljemalt selleks ajaks lubab taimed saata kui nende õige istutusaeg on. niiet minuni jõudsid taimed juba nädalaga, tellisin mais. järgmiseks aastaks ehk näha ole mis neist saanud on. eesti aianduskeskustes selliseid sorte kohanud pole veel. üldse muutsin oma aia natuke eksootilisemaks ja istutasin sinna hapude sügisõunte asemele virsiku ja aprikoosi. haljassaare puukoolis oli neil endal virsik kasvama jäetud ja olid karvased virsikud juba pealgi. aprikoos on ungarist aga virsik lätist. seega suhteliselt külmakindlad, küll aga varakevadel öökülmade eest vaja kaitsta mõlemaid. ja 2 suveõuna ka. ühte sorti- "kasper" otsisin pool harjumaad taga, igalpool otsas- leidsin lõpuks ja "valge klaar" peab olema küll minumeelest igas aias. ootan juba huviga, mis aasta-paari pärast saama hakkab kas taimed jätkuvalt kõik elus ja kas vilju ka näeb.