TSITRUSELISED: apelsinid, mandariinid, greibid, laimid jm

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-10-27 17:21:20
Noor_Perenaine:
Tõin ökopoest mõne aplesini. Tahaks sukaadi teha. Siit retsepti ei leidnud. Kas kellegi oleks selle kohta häid mõtteid välja pakkuda? Peaks ema käest ka muidugi uurima, tema on teinud vist... Veel mõtlen, et kas tasub koori neid näiteks külmkapis säilitada ja kogda ja siis korraga ära teha?
Mina hoian riivitud tsitrusekoori jääkapis, kihiti on eraldatud, umbes 1 vilja koor on 1 kiht, siis hea retseptide järgi arvestada. Nii laimi-, sidruni- kui ka apelsinikoort leidub kapis. Ostan ökopoest kohe paar kilo apelsine või sidruneid kui on hooaeg ja kodus riivin kõik kihtidesse ära ning tükk aega võtta. Sukaadi jaoks peab koort natuke paksemalt lõikama. Ehk ka blanšeerima? Seejärel suhkrusiirupis kuumutama kuni muutub kergelt läbikumavaks vms. Siis kurnad ja katad suhkruga. Lased kuivada. Siis võib veel šokolaadiga katta :P Aga võib ka hoida purgi sees, suhkrusiirupis. Oleneb millist tulemust soovid.

Zap*

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-10-27 21:14:07
Mina olen sukaadi jaoks koored lihtsalt jämeda riiviga riivinud, palju lihtsam kui noaga jännata ja hiljem ju niikuinii tükeldad väiksemaks. Apelsinid tuleb koorida ja koori leotada vees üleöö, vahepeal paar korda vett vahetades. Siis vees keeta tunnnike-paar. Valada vesi ära, potti suhkur ja vesi (koguseid ei oska öelda, aga äkki pooleks?), lase keema, et suhkur sulaks, kooreribad sisse ja keeta veel paar tund, kuni siirup on sisse keenud ja koored läbi imbunud. Niimoodi umbes-täpselt olen mina sukaadi teinud. Teine, lihtsam variant - riivin koored ja panen suhkruga kihiti purki ja külmkappi.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-07 14:24:11
Mina nägin täna poes Hispaania mandariine :) Kui septembris ühe ajakirja jõulunumbri jaoks jõululaua katma pidin, siis ei tekkinud jõulutunnet vaatamata jõululõhnadele, kuuseokstele ja Nat King Cole'i jõulualbumile. Aga nüüd, viimase nädala-kahe jooksul, on täitsa nagu kripeldama hakanud. Täna nägime poes siis mandariine ja Kristjaniga mõlemad ütlesime peaaegu samaaegselt, et jõulud! :D Ostsin, täitsa mõnusad. :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Minukiisu
Postitusi: 137
Abikokk
2010-11-23 14:02:40
Pille:
Hapud mandariinid
Leenilii 2.3.2009:
Mida nendega teha? Liiga hapud, et niisama süüa.
Aniitram 2.3.2009:
Näiteks mingit kooki, kus muu mass kompenseerib mandariinide hapususe?
Zapxpxau 2.3.2009:
Jäätist, frappet, curdi (nn. lemon curd asemel mandarin curd), lemon meringue pie (jällegi sidrun asenda mandariiniga). Võtad mingi sidruniga retsepti ja asendad.
Kas muid pakkumisi polegi? Koorisin ära ca10 mandariini ja kavatsen proovida neist siis kisselli teha.Keedan pehmeks ja siis kurnan,või tasuks enne mahl välja pressida?
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-11-23 15:07:24
Soovitaksin fileerida ja siis keeta pehmeks ning jätta nagu on, aga kuna juba kooritud, siis on fileerimine keerukas! Muidu need nahad ei jää jukenad.. seega, keeda, püreesta, kurna?

Zap*

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2010-12-28 18:26:12
Tegin üleeile muretaigna-sidrunikreemitäidisega kooki - maitsev, aga pisut liiga hapu. Teisel korral plaanin sidunimahla kogust vähendada. Kuna sidrunivõide retsepti juures olevates kommentaarides oli mainitud ka selle apelsinidest tegemist, võtsin täna kätte ja proovisin ära. Et apelsinid on vähem hapud, tuli muna maitse liigselt esile - peaks nagu sutike midagi juurde lisama. Likööri? Loodan, et kapis seistes muutub munamaitse vähem tuntavaks.
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-12-29 11:02:14
Vandiste:
Kuna sidrunivõide retsepti juures olevates kommentaarides oli mainitud ka selle apelsinidest tegemist, võtsin täna kätte ja proovisin ära. Et apelsinid on vähem hapud, tuli muna maitse liigselt esile - peaks nagu sutike midagi juurde lisama. Likööri? Loodan, et kapis seistes muutub munamaitse vähem tuntavaks.
mina ka tegin apelsiniga siinsete kommentaaride järgi ja pettusin - ilmetu ja maitsetu. Lisasin ühe sidruni mahla ja kasutasin porgandikoogi peal, mida immutasin enne apelsini mahlaga ja kuhu riivisin veits ka apelsini koort - tulemus sai täitsa tore. Aga kordamisele ei lähe. Sidrunikreem olgu ikka sidrunikreem :).
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-01-02 22:02:53
Triin:
Vandiste:
Kuna sidrunivõide retsepti juures olevates kommentaarides oli mainitud ka selle apelsinidest tegemist, võtsin täna kätte ja proovisin ära. Et apelsinid on vähem hapud, tuli muna maitse liigselt esile - peaks nagu sutike midagi juurde lisama. Likööri? Loodan, et kapis seistes muutub munamaitse vähem tuntavaks.
mina ka tegin apelsiniga siinsete kommentaaride järgi ja pettusin - ilmetu ja maitsetu. Lisasin ühe sidruni mahla ja kasutasin porgandikoogi peal, mida immutasin enne apelsini mahlaga ja kuhu riivisin veits ka apelsini koort - tulemus sai täitsa tore. Aga kordamisele ei lähe. Sidrunikreem olgu ikka sidrunikreem :).
Ma ostsin üle tüki aja BBC Good Foodi (2011. a. jaanuarinumbri) ja kaanefotol on väikesed pirukad, mille täidises on apelsinivõie ja jõhvikad. Kas on eestikeelse retsepti soovi (ingliskeelne on veebis olemas)? Veel retsepte apelsinivõide kasutamiseks: Ginger and Orange Frozen Yogurt (Waitrose) Rhubarb and Orange Semifreddo on Fruity Toast (Waitrose) Ise soovitan sellist lihtsat ja maitsvat desserti: mandariinid/klementiinid jõuluses veinileemes - tegime aastavahetuselauale ja oli väga mõnus!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-01-07 15:30:18
Meie tegime jõululauale apelsini ja greibi ning seesamiseemnetega porgandisalatit. Mulle maitses väga!

Maitse asi

Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2011-04-25 23:07:35
Kus saaks lemon curd´i veel kasutada peale Sidruni-bezee koogi (Lemon Meringue Pie) ja jäätise. Kas see küpsetades vedelaks ei muutu? Muffinite või keeksi sisse saaks panna?

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>