TSITRUSELISED: apelsinid, mandariinid, greibid, laimid jm

Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2009-05-20 20:00:18
Raamatust 100 kooki 3 sai tehtud sidruni-apelsinikooki, päris maitsev sai!

Magusad fotod

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-07-09 15:05:09
Eile saabus meie majapidamisse umbes 20 liitrit Hispaania sidruneid. Palun soovitage mõnd viisi nende hoidistamiseks! Plaanin teha mingit sidrunimarmelaadi - kas keegi on katsetanud ja kui, siis millise meetodiga? Ilmselt läheb tegemisele sidrunivõie (kuigi see ei käi just päris hoidiste alla) ja kaalun ka Maroko hoidistatud sidruneid.
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-07-09 18:36:46
Boheemi tomatisupp tahab apelsini.

Profa köögipool

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-07-10 11:47:47
Tegin sidrunivõiet WFLH retsepti järgi, tuli erakordselt maitsev ja ilmselt tänu Koka talu munadele ka imekauni värviga, täpselt nagu pildil WFLH blogis.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-10 12:54:03
Nipitiri:
Tegin sidrunivõiet WFLH retsepti järgi, tuli erakordselt maitsev ja ilmselt tänu Koka talu munadele ka imekauni värviga, täpselt nagu pildil WFLH blogis.
Ma vaatasin, et Meeta protsess on praktiliselt sama (ehk siis klassikaline sidrunivõie, kus muna-suhkur-sidrunimahl kuumutatakse paksenemiseni ja lõpus lisatakse toasoe või tükikestena), aga mu kogused on teised. Mul oli muidu ka kena kollane ja väga maitsev (tegin kaks portsu järjest ja lähipäevil tuleb kolmaski):

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-07-10 13:37:04
Pille:
Ma vaatasin, et Meeta protsess on praktiliselt sama (ehk siis klassikaline sidrunivõie, kus muna-suhkur-sidrunimahl kuumutatakse paksenemiseni ja lõpus lisatakse toasoe või tükikestena), aga mu kogused on teised. Mul oli muidu ka kena kollane ja väga maitsev (tegin kaks portsu järjest ja lähipäevil tuleb kolmaski):
Ma langetasingi otsuse Meeta versiooni kasuks kogustest lähtudes (eelkõige suhtarv sidrunid/või). See on tõesti väga maitsev kraam, nii et kui säiliks paremini, teeks kogu 20 liitrist sidrunitest ;) Huvitav, kuidas mõjub sidrunivõidele sügavkülmutamine?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-10 13:50:12
Nipitiri:
Huvitav, kuidas mõjub sidrunivõidele sügavkülmutamine?
Chowhound, Epicurious, eGullet jms väidavad, et sidrunivõiet saab edukat sügavkülmutada.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-07-10 18:50:47
Pille:
Nipitiri:
Huvitav, kuidas mõjub sidrunivõidele sügavkülmutamine?
Chowhound, Epicurious, eGullet jms väidavad, et sidrunivõiet saab edukat sügavkülmutada.
Aitäh :) Nii teengi, sest muidu on küll oht, et sidrunitest saab hea sidrunikompost.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-08-23 16:55:16
Mul on kodus umbes kilo laime. Mis nendega teha? Ei tahaks neid raisku lasta.

le D?ner

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-08-23 17:51:03
Cuba libret sega :) Sisse ohtralt jääd ja laimisektoreid. Mina näiteks sidrunit ei kasuta pea üldse toitudes, kuna laimi maitse on särtsum ja parem. Põhiline asi on aga säilivus, külmkapis seisavad laimid kuu aega vabalt, nii et ega nad kergesti raisku lähegi, ise ostan alati kilo korraga.

Profa köögipool

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>