TSITRUSELISED: apelsinid, mandariinid, greibid, laimid jm

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-11-17 17:52:25
Huvitaval kombel need, mis meil siin müügil on enamasti kärtsrohelised, mitte kollased. Kas võib oletada, et need eksemplarid on lihtsalt toored, mis selgitaks ka magusa maitse puudumist või on asi ikkagi sordis?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-17 17:56:37
Netcat:
Huvitaval kombel need, mis meil siin müügil on enamasti kärtsrohelised, mitte kollased. Kas võib oletada, et need eksemplarid on lihtsalt toored, mis selgitaks ka magusa maitse puudumist või on asi ikkagi sordis?
No ma pildistasin ikka kollast eksemplari ja see täitsa siin ostetud ja fotole jäädvustatud. :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Cashmir
Postitusi: 134
Abikokk
2009-11-17 23:56:54
Jah, minu kogemusel ka maitsetu. Ristamise käigus on õnnestunud vist maitsetest lahti saada :)
Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2009-11-18 08:44:54
Mina olen kusjuures paar väga head sweetit saanud. Küll mitte see sügis. :S Ei tea, kas asukohas ja aastaajas ka asi vast.

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-29 21:26:23
Pille:
Netcat:
Huvitaval kombel need, mis meil siin müügil on enamasti kärtsrohelised, mitte kollased. Kas võib oletada, et need eksemplarid on lihtsalt toored, mis selgitaks ka magusa maitse puudumist või on asi ikkagi sordis?
No ma pildistasin ikka kollast eksemplari ja see täitsa siin ostetud ja fotole jäädvustatud. :)
Kusjuures reedel Stockmannis olid tõesti vaid hirmkärtsrohelised viljad müügil :) :O Ostsin hiljuti kastitäie Maroko mandariine (neid väikeseid, rombikujulise Maroc kleepekaga, nagu vanasti :)) Mõned olen niisama söönud, ca 10 mandariini panin mandli-mandariinikoogi sisse. Hästi huvitav kook - jahu ei sisalda, mandariinid läksid sisse kõige täiega (st keedetud kujul ja tervenisti püreestatult). Tulemuseks oli mahlane ja veidi mõrkjas kook, mis meile väga meeldis. Retsept on Claudia Rodeni sulest, kes tegi kooki küll apelsinidega. Nüüd on plaanis seda keedetud tervete mandariinide ideed kasutada ka ühe jäätise juures. Eks ma raporteerin, kui tehtud saan. Aga ülalnimetatud koogi osas jättis k2q hommikusöögiteemasse sellise kommentaari:
k2q:
Ma ei tea kas ma tegin seda mandli-mandariinikooki valesti aga minu jaoks on see kook üks õudsamaid asju mis ma eales maitsenud olen.
Tohohh?!? Uurin täpsemalt, et mis koogi juures ei meeldinud. Maitse? Konsistents? Detaile teadmata on mul ju väga raske öelda, miks Sulle ei meeldinud ja mis valesti võis minna. Ma retsepti sissejuhatuses hoiatan, et maitse mõrkjas ning jahuvaba kook ei saagi olla nii "koogine", nagu tavaline õunabiskviit, nii et oleks väga abiks lohutamisel, kui teaks natuke rohkem, k2q...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

k2q
Postitusi: 17
Kokaõpilane
2009-11-29 21:43:51
Pille:
k2q:
Ma ei tea kas ma tegin seda mandli-mandariinikooki valesti aga minu jaoks on see kook üks õudsamaid asju mis ma eales maitsenud olen.
Tohohh?!? Uurin täpsemalt, et mis koogi juures ei meeldinud. Maitse? Konsistents? Detaile teadmata on mul ju väga raske öelda, miks Sulle ei meeldinud ja mis valesti võis minna. Ma retsepti sissejuhatuses hoiatan, et maitse mõrkjas ning jahuvaba kook ei saagi olla nii "koogine", nagu tavaline õunabiskviit, nii et oleks väga abiks lohutamisel, kui teaks natuke rohkem, k2q...
Kook oli liiga mõru ja magus, maitset oli nagu liiga palju. Siuke tunne nagu oleks mõrudat mandariini tarretist söönud. Tekstuur nagu ei häirinutki. Mul oli sellest kahju, et olin terve nädal sellele koogule mõelnud ja ei tulnud üldse selline välja nagu olin nädal aega lootnud. Mind natuke piinab ka, et see nii õudne tuli, et äkki segaks jahu ka hulka ja tuleks mahedam.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-11-29 21:53:54
k2q:
Pille:
k2q:
Ma ei tea kas ma tegin seda mandli-mandariinikooki valesti aga minu jaoks on see kook üks õudsamaid asju mis ma eales maitsenud olen.
Tohohh?!? Uurin täpsemalt, et mis koogi juures ei meeldinud. Maitse? Konsistents? Detaile teadmata on mul ju väga raske öelda, miks Sulle ei meeldinud ja mis valesti võis minna. Ma retsepti sissejuhatuses hoiatan, et maitse mõrkjas ning jahuvaba kook ei saagi olla nii "koogine", nagu tavaline õunabiskviit, nii et oleks väga abiks lohutamisel, kui teaks natuke rohkem, k2q...
Kook oli liiga mõru ja magus, maitset oli nagu liiga palju. Siuke tunne nagu oleks mõrudat mandariini tarretist söönud. Tekstuur nagu ei häirinutki. Mul oli sellest kahju, et olin terve nädal sellele koogile mõelnud ja ei tulnud üldse selline välja nagu olin nädal aega lootnud. Mind natuke piinab ka, et see nii õudne tuli, et äkki segaks jahu ka hulka ja tuleks mahedam.
K2Q, ma jahu ei lisaks, aga kui Sinu jaoks oli liiga intensiivse mandariinimaitsega ning magus, siis vähendaks pigem suhkru ning mandariinide kogust. Ma alguses mõtlesin ka, et võtaks vähem suhkrut, aga jäin siiski Claudia Rodeni koguste juurde, sest mandariinid on ju tervenisti sees ja suhkur aitab mõrudat maitset tasakaalustada. Mina jäin rahule igatahes. Muidugi on ka võimalik, et Sul olid eriti paksu valge kihiga mandariinid, mis olid sellevõrra siis mõrudamad. Mul olid need Maroc-i omad, neil see valge kiht üsna õhuke.. PS Lisasin selle dialoogi retsepti juurde ka, ehk on teistele julgetele abiks :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

k2q
Postitusi: 17
Kokaõpilane
2009-11-29 22:34:16
Mul olid ka samad mandariinid mis sul.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-12-16 18:10:11
Kõlab nagu see kook võiks mulle meeldida, aga kas pole natuke kõhe tavaliste "mürgitatud" mandariinide koort süüa sellises koguses? Kuigi, viimane kord kui ma kisselli jaoks koorega keetmiseks spetsiaalselt ökosahvrist apelsini tõin, sai mu ema just sellest niisuguse kõhuataki, et oli pool nädalat pikali... enam ei julgegi tsitruseliste koort sisaldavaid asju kellelegi teisele pakkuda, söön üksi :(

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-16 21:12:30
Netcat:
Kõlab nagu see kook võiks mulle meeldida, aga kas pole natuke kõhe tavaliste "mürgitatud" mandariinide koort süüa sellises koguses?
Mõnikord on parem liiga palju mitte mõelda, Netcat ;) Lisaks pesen mandariinid hoolega hästi sooja veega ning loodan ka sellele, et enamus kasutatud mürkkemikaale on sellised, mis tunniajalise keetmise järel enam surmavalt mürgised pole...
k2q:
Ma ei tea kas ma tegin seda mandli-mandariinikooki valesti aga minu jaoks on see kook üks õudsamaid asju mis ma eales maitsenud olen.
Ma teatan kergendunult, et vahepeal on seda kooki teinud ka Zoozi, kellele see väga maitses ja ka Piret, kes samuti kooki oivaliseks pidas. Seega pole asi pahas retseptis vaid lihtsalt maitsemeelte erinevuses...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>