Raamatud toidugurmaanidele

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2008-11-26 13:01:58
Pille:
Proua Simpson:
Pille:
* Jussi Talvi "Gastronoomia ajalugu"
Hakkasin seda raamatut suure "isuga" lugema, aga pean ütlema, et ei lähe sugugi nii libedalt. Kas keegi on seda soome keeles lugenud? ehk on parem kui tõlge? Olen praegu poole peal, aga algusosa ei veena mind eriti.
Minul seisab riiulis ja ootab aega. Lihtsalt pole veel jõudnud. Kristjan luges läbi ja oli VÄGA kriitiline, just tõlke (ja osaliselt ka sisu) poole pealt...
Olen läbinud raamatust u esimese kolmandiku ehk algusest kuni Roomani ja leian, et Kristjani kriitika on põhjendatud: tõlge vilets, toimetajatöö tegemata ja sisus on samuti "hõredaid" kohti, eraldi tooks välja veel teksti hüplikkuse.

Tullia jutukesed

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-11-26 21:49:51
Ugo DiFonte "Toidumaitsja" - ajalooline seiklusromaan, kus toidust palju juttu. Tegevus toimub 16. sajandi Itaalias, kus ühest harimata talupojast saab kohaliku hertsogi toidumaitsja. Isiklikult sellest raamatust eriti suures vaimustuses ei ole. Kuigi pean tunnistama, et põnev oli küll. Oma arvamust avaldasin raamatu kohta natuke pikemalt siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2008-11-27 09:45:05
Andreas Staikos "Kulinaarsed armusuhted" - ühtaegu retseptiraamat ja omamoodi armastusromaan. Ei ole kreeka köögi asjatundja, aga retseptid tundusid üsna autentsed. Toite kirjeldatakse väljenditega nagu 'mosaiik kastrulis' ja 'kartulid kui suudlused'. Kas ei pane suud vett jooksma? :P

Söömine on ainus töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-27 09:52:09
Frieda:
Toite kirjeldatakse väljenditega nagu 'mosaiik kastrulis' ja 'kartulid kui suudlused'. Kas ei pane suud vett jooksma? :P
Ei oska selle suu vesistamise kohta midagi kosta :) Aga olles minevikus kreeklastega veidi lähemalt kokku puutunud, kõlab see muidugi üdini kreekalikult. Küll oli sel eesti piigal raskusi mõistmisega, miks KÕIKE peab läbi ülepaisutatud metafooride rääkima :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-11-28 14:36:48
Loen toidugurmaanide raamatuid vähe, sest olen nõus Tiinaga, et lugeda on ju nii palju :), aga mõned on ikka teele ette jäänud. Siin eespool on neist kõigist juba juttu, aga lisan oma isikliku arvamuse nende kohta, millega olen lähemat tutvust teinud. "Elav gastronoomia" -- Igati intelligentne lugemine. Mind ei ajanud see sööma, aga silmi avas ja inspireeris rohkem toidualast tarkust taga nõutama. Eriti meeldis mulle 6. peatükk "Gastronoomia kunstis". Autor seletas suurepäraselt lahti maalidel kirjeldatud toiduga seotud hetki ja nende rolli toonases igapäevaelus. Frances Mayesi "Toscana päikese all" oli mõnusalt päikesest pakatav. Igati soovitan talviseks lugemiseks, kui Eestimaal päikest vähe. Mõned retseptid (tomatisupp, metsaseenesupp) täiesti teostatavad. Seevastu "Aasta maailmas" ei pakkunud sellist elamust. Hispaania ja Portugali osa oli küll innustav, aga mida edasi, seda lahjemaks raamat minu silmis jäi. "Gastronoomia ajalugu" ma pole küll lugenud, aga sirvisin seda raamatupoes üsna pikalt, aga jättis väga kuiva mulje ja õnneks jätsin ostmata. Ei tundunud selline, et see peaks loetud saama. Ja nagu ma siinsest foorumist lugesin, ei vedanud mu vaist mind alt. Küll aga vedas ta mind alt, kui nägin raamatupoes Marina di Blasi "Tuhat päeva Veneetsias." Ostsin, lugesin ja tundsin kahetsust raisku läinud raha pärast. Minu jaoks oli see igav lugemine ja ükski retsept ei olnud minu perele kohane. Ju ma siis ootasin sel talvisel päeval sellelt raamatult hoopis muud. Tean, et di Blasi on nii mõnelegi meeldinud, aga minu mulje oli siis selline. E.Gilberti raamat "Söö, palveta, armasta" võib küll pealkirja järgi jätta mulje, et kuna tegu on reisikirjeldusega, siis võib sealt toidu kohta ka lugeda, aga tegelikkuses see nii ei ole. Nii et toidugurmaanid jätku oma menüüst see raamat välja :) Lisaks tahan takka kiita Juci mainitud A. Gavalda raamatule "Koos, see on kõik." Väga hästi kirjutatud raamat lihtsatest inimestest. Sain mõnusa tunde. Üks peategelastest on kokk ja kõik kokandushuvilised vaatavad seda "oma" pilguga, teine peategelane on kunstnik ja eks kunstiinimesed panevad omakorda seda rohkem tähele. Igati normaalne!
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-01-15 10:28:26
Ostsin eile Varraku poest (Rocca al Mare) soodusmüügilt kaks Peter Mayle raamatut: PROVENCE. Väike välimääraja hind 75.00 kr ja Elu Provence’is hind 49 krooni. Äkki kedagi huvitab. Välimääraja on ka Varraku kodulehel olemas, Elu on väidetavalt läbi müüdud. üldse üle pika aja leidsin et kirjastuse sooduspakkumiste hulgas on palju väärt raamatuid ja et mitte pilli lõhki ajada piirdusin 5 raamatuga. Igal juhul soovitan vaadata - eelistatuld kusagil poes 8seal teine valik kui veebis) või siis kodulehel http://varrak.ee/page/3155/.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2009-02-24 14:19:05
Pille:
Ajakirja MUUSA Isuärataja lisas* soovitati järgmiseid raamatuid (lähemalt loe Muusast või Delfist): * Leonardo köögimärkmed ehk "Romanovi koodeks" * Banana Yoshimoto "Köök" * Ray Bradbury "Võilillevein" * Vaal-galerii/Eesti Peakokkade Ühendus "Maaliline gurmee" * Laura Esquivel "Nagu šokolaadi keeduvesi" * Anthony Capella "Armu toit" * Peter Mayle "Aasta Provence’is" * Paul Reiser "Kahekesi" * Marlena di Blasi "Palazzo perenaine. Kodu leidmine Umbrias" (järg raamatutele "Tuhat päeva Veneetsias" ja "Tuhat päeva Toskaanas") * Jussi Talvi "Gastronoomia ajalugu" * Inna Põltsam "Söömine-joomine keskaegses Tallinnas" * Mina sain oma koopia Tallinna Kaubamaja kodutarvete osakonnast.
Lugesin vahepeal Paul Reiseri raamatut "Kahekesi". Pole küll kindel, kuidas see raamat "neelud käima paneb", aga täitsa tore lugemine oli. Pisut pikemalt kirjutasin siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-03-22 15:08:58
Lugesin Tom Stone "Suvi Kreeka tavernis", kerge lugemine, samas saab huvitavaid teadmisi Kreeka ja kreeklaste kohta. Samuti on raamatu lõpus igati arvestatavad retseptid ja õpetused kreeka toidu valmistamiseks, niiet võin selle vabalt panna kokaraamatute riiulisse.

Profa köögipool

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-09-17 15:07:59
Õnnestus lõpuks raamatukogust Bourdain'i "Koka rännakud" saada ja lugesin 2 päevaga läbi. Oh kuidas ajas Vietnami toitude isu peale, neid oli minumeelest kõige paremini kirjeldatud. Jaapani osa oli päris naljakas ja Venemaa liigagi tuttavlik. Ostan nüüd kohe mingi Vietnami toitude kokaraamatu. :P

Zap*

Nämmu
Postitusi: 249
Abikokk
2009-11-17 13:49:19
Mullegi meeldis Bourdain´i "Koka rännakud" nagu ka "Avameelselt köögist". Frances Mayesi "Aasta maaimas" jäi minu jaoks igavaks. Hispaania osa oli üsna okei. Viimati sai loetud Simon Majumdar´i "Minu maailma maitsed". Samuti kiidan. Meeldisid eriti selgitused mõnede toitude, roogade juures ( võõrkeelsed nimed). Bourdain´i lugedes natuke häiris suur posu minu jaoks arusaamatuid sõnu. Pole vot kokandusmaailmaga nii hästi kursis ja suur gurmaan ning prantsuse keelt ei valda. Aga sain kõvasti targemaks.:P

Kaie

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>