Raamatud toidugurmaanidele

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-03 21:48:49
Marju:
Vaatan, et A.Bourdaini "Avameelselt köögist" on täitsa mainimata alles... Huvitav, miks... Arvasin, et see on elementaarne :) Tegelikult ise pole muud toiduteemalist lugenud, sest need Provence´t tüüpi tunduvad minu jaoks liiga... ee...magusad või romantilised ... ja ajaloolised ei meeldi ja... noh, selline pipar siis. Aga Avameelselt köögis oli väga meelolukas, amps ja loetud :) Aga teisest küljest on mu arvamus muidugi täiesti kummutatav.
Mina tutvustan ainult neid raamatuid, mida ise lugenud olen. Ja päris kõiki ei jõua isegi mina lugeda - peale toidu on ju ka muid huvitavaid teemasid (kuigi mõni võib muidugi vastu vaielda :D). Bourdainilt olen ainult Koka rännakuid lugenud. Mul on veel üks tema raamat - Typhoid Mary. Tsiteerin: [2quote]Relates the story of Mary Mallon, an Irish immigrant cook who became known as "Typhoid Mary" when she infected many New Yorkers with the deadly disease, and her isolation from the public until her death thirty years later.[/quote] Aga selle lugemiseni pole jõudnud ja amazonist loetud arvustuste tõttu ei jõua ilmselt niipea. Mispoolest Avameelselt köögist siis nii hea on? :P Nii et jätkake!

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-04-04 16:13:22
Avameelselt köögist... noh, ma ei ole üheski suures köögis töötanud ja võib-olla, et see mis ma tõe pähe võtan, on tegelikult kõik fiktsioon, aga igatahes mulle tundus, et seal kirjeldati nö köögielu päris ilusti. Kuigi "ilus" on vist nüüd nende köökide kohta suhteliselt vale sõna... Ja lisaks sain sealt endale paar head harjumust, näiteks kasutan hulga rohkem võid toidutegemisel. ja otseses mõttes HUVITAV raamat minu jaoks vähemalt.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-04 18:36:24
Tänan Marju! See raamat läheb minu wishlisti! Või siis täpsemalt öeldes, lugemist ootavate raamatute pingeritta kuhugi vahepeale :D

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-11 18:16:28
Mul ka nüüd Anthony Bourdaini "Avameelselt köögist" läbi. Nõustun igati Marjuga, et huvitav raamat oli. Vaid mõned märksõnad: Toit on seks. Toit on valu. Margariin EI OLE toiduaine. Pann peab olema raske. Mina teie asemel ei telliks kunagi esmaspäeviti kala ja pühapäeviti hilist hommikusööki. Nii et tahad saada peakokaks? Ikka tõesti, tõesti, tõesti tahad? Tere tulemast minu maailma! Väga värvikas kirjeldus ühe koka liikumisest tippu. Läbi narkootikumide, alkoholi, loobumiste; üldsegi mitte kena ja glamuurne elu. Mina ei tea, kas restoraniköökide köögipool (:)) on tõesti selline, nagu Bourdain kirjeldab, aga kui on, siis ma saan aru küll, miks ainult tõeliselt tahtejõulised ja pühendunud tippu jõuavad. Ja miks nende seas nii vähe naisi on.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-11 18:24:58
Tiina:
Mul ka nüüd Anthony Bourdaini "Avameelselt köögist" läbi. Nõustun igati Marjuga, et huvitav raamat oli. Vaid mõned märksõnad: Toit on seks. Toit on valu. Margariin EI OLE toiduaine. Pann peab olema raske. Mina teie asemel ei telliks kunagi esmaspäeviti kala ja pühapäeviti hilist hommikusööki. Nii et tahad saada peakokaks? Ikka tõesti, tõesti, tõesti tahad? Tere tulemast minu maailma! Väga värvikas kirjeldus ühe koka liikumisest tippu. Läbi narkootikumide, alkoholi, loobumiste; üldsegi mitte kena ja glamuurne elu. Mina ei tea, kas restoraniköökide köögipool (:)) on tõesti selline, nagu Bourdain kirjeldab, aga kui on, siis ma saan aru küll, miks ainult tõeliselt tahtejõulised ja pühendunud tippu jõuavad. Ja miks nende seas nii vähe naisi on.
Oli küll hea ja lustakas lugemine (lugesin inglise keeles, kuna "Koka rännakute" eestikeelne raamat sisaldas minu jaoks liiga palju ärritavaid tõlkevigu, aga see selleks). Raamat mulle meeldis, aga samas ärritas mind see kohutav macho-attitude, mis igat peatükki iseloomustas, see ülevoolav testosteroon. Kogu aeg oli mingi seks ja narko ja räme ropendamine :P Aga tagantjärele pean tunnistama, et see valmistas mind üsna hästi ette tegelikus restoraniköögis valitsevale testosterone-high õhkkonnale :D :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-11 18:47:18
Pille:
Aga tagantjärele pean tunnistama, et see valmistas mind üsna hästi ette tegelikus restoraniköögis valitsevale testosterone-high õhkkonnale :D :D :D
Ah et ongi päriselus ka nii? Ma natuke kahtlustasin, et ta polegi kõike omast peast väljamõelnud :D Aga vigade koha pealt pean ütlema, et polnud ka see tõlge suurem asi.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-04-25 18:00:54
Kitchen Confidential läbi. Päris tõetruu pilt. Eriti meeldisid väikeste urgaste kirjeldused. Ja sealsete kokkade kirjeldusega tuli taas meelde Korcula saare metsiku ranna suvaline vanamees, kes kutsus meid enda "konobasse" sööma. Hommikul oli värske kala merest tõmmanud, seda meile pakkus, juurde salat, vein. Vana ise oli pehmelt öelda vindine, kuid üks ehedamaid söögielamusi üle pika aja.
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-06-12 22:59:26
Joanne Harrise "Chocolat" on üks äärmiselt nauditav raamat. Ütleks lausa, et üks minu lemmikraamatuid (ehk siis selline, mida tahan ikka ja jälle üle lugeda). Kirjeldused sokolaaditrühvite valmistamisest ajavad iga kord suu vett jooksma. Raamatu põhjal tehtud film on vaatamata headele näitlejatele üpris pinnapealne ja lame (eriti raamatuga võrreldes), aga ehk on mõned inimesed filmi tõttu pärast ka raamatu lugeda võtnud.
Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-06-27 11:10:26
Pille:
* Jussi Talvi "Gastronoomia ajalugu"
Hakkasin seda raamatut suure "isuga" lugema, aga pean ütlema, et ei lähe sugugi nii libedalt. Kas keegi on seda soome keeles lugenud? ehk on parem kui tõlge? Olen praegu poole peal, aga algusosa ei veena mind eriti.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-06-27 11:21:41
Proua Simpson:
Pille:
* Jussi Talvi "Gastronoomia ajalugu"
Hakkasin seda raamatut suure "isuga" lugema, aga pean ütlema, et ei lähe sugugi nii libedalt. Kas keegi on seda soome keeles lugenud? ehk on parem kui tõlge? Olen praegu poole peal, aga algusosa ei veena mind eriti.
Minul seisab riiulis ja ootab aega. Lihtsalt pole veel jõudnud. Kristjan luges läbi ja oli VÄGA kriitiline, just tõlke (ja osaliselt ka sisu) poole pealt...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>