Raamatud toidugurmaanidele

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-11-17 19:33:05
Nämmu:
Mullegi meeldis Bourdain´i "Koka rännakud" nagu ka "Avameelselt köögist". Frances Mayesi "Aasta maaimas" jäi minu jaoks igavaks. Hispaania osa oli üsna okei. Viimati sai loetud Simon Majumdar´i "Minu maailma maitsed". Samuti kiidan. Meeldisid eriti selgitused mõnede toitude, roogade juures ( võõrkeelsed nimed). Bourdain´i lugedes natuke häiris suur posu minu jaoks arusaamatuid sõnu. Pole vot kokandusmaailmaga nii hästi kursis ja suur gurmaan ning prantsuse keelt ei valda. Aga sain kõvasti targemaks.:P
Mayes'i "Aasta maailmas" jäi mul üldse pooleli, võrreldes tema Itaalia raamatutega oli see ikka liiga kuiv.

Zap*

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-12-01 19:07:31
Natuke off-topic, aga samas Peter Mayle on väga armastatud autor ka siin. Ehk keegi vaatas eile TV3 pealt filmi "Hea Aasta" ? Vändatud Peter Mayle samanimelise romaani järgi. Ja vägagi ameerikalikult oli kogu raamatu sisu segamini keeratud ning asjad kõik hoopis teistmoodi. Crowe oli ka liiga vana selle rolli jaoks... Aga kes pole veel jõudnud, siis soovitan see raamat läbi lugeda. Oluliselt parem kui film.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-12-01 21:24:33
Zapxpxau:
Natuke off-topic, aga samas Peter Mayle on väga armastatud autor ka siin. Ehk keegi vaatas eile TV3 pealt filmi "Hea Aasta" ? Vändatud Peter Mayle samanimelise romaani järgi. Ja vägagi ameerikalikult oli kogu raamatu sisu segamini keeratud ning asjad kõik hoopis teistmoodi. Crowe oli ka liiga vana selle rolli jaoks... Aga kes pole veel jõudnud, siis soovitan see raamat läbi lugeda. Oluliselt parem kui film.
Mina isegi nägin eile filmi, kuigi algusest jäi ca 20 minutit nägemata. Üsna kena vaatamine oli, aga nõus, et raamat oli ikka väga erinev. Mulle oli raamatust just pigem see Coin Perdu veiniga seotud salatsemine meelde, kuidas veini müüki kirjeldati jms. Filmis oli see osa kõik puudu praktiliselt, samas oli armastust ja romantikat täiega :D Crowe'i vanuse peale ma eile ei mõelnudki, aga jah, Fanny oli oluliselt paremini säilinud, kui Max ja väga kummaline tundus, kuidas naabrinaine pea omavanust meesterahvast tagumikust näpistas pidevalt (no oli harjunud nii tegema, kui Max veel väike poiss oli, aga noh...) :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-12-02 10:03:14
Pille:
Zapxpxau:
Natuke off-topic, aga samas Peter Mayle on väga armastatud autor ka siin. Ehk keegi vaatas eile TV3 pealt filmi "Hea Aasta" ? Vändatud Peter Mayle samanimelise romaani järgi. Ja vägagi ameerikalikult oli kogu raamatu sisu segamini keeratud ning asjad kõik hoopis teistmoodi. Crowe oli ka liiga vana selle rolli jaoks... Aga kes pole veel jõudnud, siis soovitan see raamat läbi lugeda. Oluliselt parem kui film.
Mina isegi nägin eile filmi, kuigi algusest jäi ca 20 minutit nägemata. Üsna kena vaatamine oli, aga nõus, et raamat oli ikka väga erinev. Mulle oli raamatust just pigem see Coin Perdu veiniga seotud salatsemine meelde, kuidas veini müüki kirjeldati jms. Filmis oli see osa kõik puudu praktiliselt, samas oli armastust ja romantikat täiega :D Crowe'i vanuse peale ma eile ei mõelnudki, aga jah, Fanny oli oluliselt paremini säilinud, kui Max ja väga kummaline tundus, kuidas naabrinaine pea omavanust meesterahvast tagumikust näpistas pidevalt (no oli harjunud nii tegema, kui Max veel väike poiss oli, aga noh...) :D
igaljuhul on raamat parem kui film. Ja Pille viimase lausega nõus :D Aga võib-olla see oligi mõeldud niimoodi, naabrinaisega seotud mitmemõttelisi episoode oli filmis veelgi, näiteks muusika saatel puusi hööritades koristav Ludivine, kes tantsu/koristamise käigus kutsub väga intiimselt Maxi õhtusöögile.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-12-02 10:19:39
Mariliis:
igaljuhul on raamat parem kui film. Ja Pille viimase lausega nõus :D Aga võib-olla see oligi mõeldud niimoodi, naabrinaisega seotud mitmemõttelisi episoode oli filmis veelgi, näiteks muusika saatel puusi hööritades koristav Ludivine, kes tantsu/koristamise käigus kutsub väga intiimselt Maxi õhtusöögile.
Mulle kohutavalt meeldis film. Ja, kujutage ette, ma pole raamatut lugenud veel. Nii et kui ma Eestisse jõuan, siis loen läbi, ju saan siis eriti suure elamuse :). Crowe mulle meeldis seal filmis, minu meelest mängisid nad selle sädeme oma vahel päris hästi välja.

http://jucjaco.blogspot.com/

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-04-08 11:46:19
Võtsin lõpuks kätte ja lugesin läbi Vincent Schiavelli "Palju ilusaid asju". On teine pea kaks aastat riiulil seisnud, sest olin natuke kõhkvel, Ameerika autor, tea kas vastab harjunud ootustele. Aga raamat oli meeldiv, ei olnud üldse tunda toda Ameerikalikku suhtumist, mida vahel filmides näha võib. Retsepte on peatükkide vahel ohtralt. Jutt jooksis hästi ja tekkis väga hea ettekujutus tollest Sitsiilia piirkonnast. Nii mõnigi toidukirjeldus ajas isu peale.

Zap*

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-04-16 12:16:30
Zapxpxau:
Võtsin lõpuks kätte ja lugesin läbi Vincent Schiavelli "Palju ilusaid asju". On teine pea kaks aastat riiulil seisnud, sest olin natuke kõhkvel, Ameerika autor, tea kas vastab harjunud ootustele. Aga raamat oli meeldiv, ei olnud üldse tunda toda Ameerikalikku suhtumist, mida vahel filmides näha võib. Retsepte on peatükkide vahel ohtralt. Jutt jooksis hästi ja tekkis väga hea ettekujutus tollest Sitsiilia piirkonnast. Nii mõnigi toidukirjeldus ajas isu peale.
oi see oli nii nunnu raamat. lisaks oli meil kunagi daamidega Tigus hell hetk, kui selgus, et ärra nüüdseks juba teises ilmas on...

Da Vahtra Residence

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-04-16 12:17:37
Mari-Liis:
Pille:
Zapxpxau:
Natuke off-topic, aga samas Peter Mayle on väga armastatud autor ka siin. Ehk keegi vaatas eile TV3 pealt filmi "Hea Aasta" ? Vändatud Peter Mayle samanimelise romaani järgi. Ja vägagi ameerikalikult oli kogu raamatu sisu segamini keeratud ning asjad kõik hoopis teistmoodi. Crowe oli ka liiga vana selle rolli jaoks... Aga kes pole veel jõudnud, siis soovitan see raamat läbi lugeda. Oluliselt parem kui film.
Mina isegi nägin eile filmi, kuigi algusest jäi ca 20 minutit nägemata. Üsna kena vaatamine oli, aga nõus, et raamat oli ikka väga erinev. Mulle oli raamatust just pigem see Coin Perdu veiniga seotud salatsemine meelde, kuidas veini müüki kirjeldati jms. Filmis oli see osa kõik puudu praktiliselt, samas oli armastust ja romantikat täiega :D Crowe'i vanuse peale ma eile ei mõelnudki, aga jah, Fanny oli oluliselt paremini säilinud, kui Max ja väga kummaline tundus, kuidas naabrinaine pea omavanust meesterahvast tagumikust näpistas pidevalt (no oli harjunud nii tegema, kui Max veel väike poiss oli, aga noh...) :D
igaljuhul on raamat parem kui film. Ja Pille viimase lausega nõus :D Aga võib-olla see oligi mõeldud niimoodi, naabrinaisega seotud mitmemõttelisi episoode oli filmis veelgi, näiteks muusika saatel puusi hööritades koristav Ludivine, kes tantsu/koristamise käigus kutsub väga intiimselt Maxi õhtusöögile.
on jah raamat parem kui film. ma kohe poleks viitsinud seda lugedagi, kui Kristel poleks mulle öelnud, et asi nii.

Da Vahtra Residence

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-06-06 17:54:02
Bourdainilt on kohe ilmumas uus raamat "Medium Raw", järg raamatule "Kitchen Confidential". Ma ehmatasin isegi natuke kui kaanepilti nägin, nägu ei olnud nagu eriti tema moodi - vanemaks ja paksemaks läinud! :D Tea kas see eesti keelde ka pannakse? Mingit inside infot?

Zap*

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-08-07 21:59:16
Kaks kappi peavad majas olema: raamatukapp ja külmkapp! Wimberg on kirjutanud kena ülistuslaulu eesti köögile "Eesti köökk". Kõigepealt on lühipoeem, milles ülistatakse eesti kööki selle kõige lihtsamal kujul ja seejärel 12 valitud retsepti Wimbergi ema ja vanaema köögist. Sellised eriti lihtsad - kartulipuder, klimbisupp, kaerahelbepätsid, leivasupp jne. Veidi pikemalt kirjutasin siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>