Raamatud toidugurmaanidele

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-08-08 21:22:36
Zapxpxau:
Bourdainilt on kohe ilmumas uus raamat "Medium Raw", järg raamatule "Kitchen Confidential". Ma ehmatasin isegi natuke kui kaanepilti nägin, nägu ei olnud nagu eriti tema moodi - vanemaks ja paksemaks läinud! :D Tea kas see eesti keelde ka pannakse? Mingit inside infot?
ma lugesin seda - nagu lahjuks jäi? või kuidas?

Da Vahtra Residence

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-12-26 22:52:44
Õhtulehe raamatublogi tutvustab Prue Leithi raamatut „Serveeritud skandaal", mis räägib välisministri ja koka "armuloost" või siis kokandusest, poliitikast ja keerulistest suhetest. Arvustaja arvates on raamatus liiga palju kokandust, mistõttu ta võiks ju namikatele hästi lugemiseks passida :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-27 10:23:48
Lõpetasin just Ruth Reichli "Garlic & Sapphires" lugemise, võin välja laenata. Kas kellelgi on riiulis "Comfort me with apples" või "Tender at the bone", mida laenata saaks?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2010-12-27 10:49:26
Pille:
Lõpetasin just Ruth Reichli "Garlic & Sapphires" lugemise, võin välja laenata. Kas kellelgi on riiulis "Comfort me with apples" või "Tender at the bone", mida laenata saaks?
"Comfort me with apples" on täitsa raamatukogus olemas, kui mujalt ei saa.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-27 11:04:49
Anu:
Pille:
Lõpetasin just Ruth Reichli "Garlic & Sapphires" lugemise, võin välja laenata. Kas kellelgi on riiulis "Comfort me with apples" või "Tender at the bone", mida laenata saaks?
"Comfort me with apples" on täitsa raamatukogus olemas, kui mujalt ei saa.
Anuke, mis raamatukogust jutt käib? ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2010-12-27 11:32:20
Oih, ma mõtlesin, et kirjutasin. Keskraamatukogus. Tallinna omas.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-03-05 17:46:47
Simon Majumdari "Minu maailma maitsed" on ühe mehe kulinaarse ümberilmareisi muljed. Aasta jooksul käis ta kolmekümnes riigis, kus proovis kohalikku toitu koos kohalike inimestega. Mina olen selle raamatu suhtes pigem kriitiline, kuid siiski usun, et toiduhuvilised võiksid seda lugeda, ehk avardab natuke ilmavaadet ja vahel on ikka lõbus ka. Pikemalt siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-07-18 21:13:44
Pille:
Frieda:
Andreas Staikos "Kulinaarsed armusuhted" - ühtaegu retseptiraamat ja omamoodi armastusromaan. Ei ole kreeka köögi asjatundja, aga retseptid tundusid üsna autentsed. Toite kirjeldatakse väljenditega nagu 'mosaiik kastrulis' ja 'kartulid kui suudlused'. Kas ei pane suud vett jooksma? :
Ei oska selle suu vesistamise kohta midagi kosta :) Aga olles minevikus kreeklastega veidi lähemalt kokku puutunud, kõlab see muidugi üdini kreekalikult. Küll oli sel eesti piigal raskusi mõistmisega, miks KÕIKE peab läbi ülepaisutatud metafooride rääkima :D :D
Lugesin ka Andreas Staikose "Kulinaarsid armusuhteid". Kerge ja õhuline suvelugemine, kõik retseptid on lisatud, nii võib raamatu ka kokaraamatute riiulisse asetada, kui armunud meeste hingevalude ja naise keha ülistuste lugemine erilist pinget ei paku. Retsepte on päris palju, ühkski kirjeldatud roog ei ole ilma täpse retseptita. Pikemalt kirjutasin siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-08-05 12:22:46
Tean, et tegu ei ole toiduraamatuga, aga kuna namis on nii mõnigi Prantsusmaa huviline, siis märgiksin ära oma viimase lugemiselamuse. Tõelistele frankofiilidele, mitte kerge meelelahutuse otsijaile, soovitan raamatut "Prantsusmaa avastamine, ajalooline teejuht". Tegu on fakti- ja informatsioonirikka, kohati ka raskema lugemisega, aga seal leidub väga palju huvitavat. Näiteks praegusel ajal kindlasti šokeerivana tunduvad "inglimeistrid", kes leebelt öeldes korraldasid väga hiljaks jäänud "aborte", või ehk kujutate ette eesleid, kelle mitmed sadulakorvid on pungil imikuid täis, kes kõik on veinist purjus. Muidugi enamik neist ei jõudnud kunagi sihtkohta ja visati tee äärde. Samas justkui muinasjutumaailmast pärit olevad Poitou Marais sooelanikud, kes päevad läbi liikusid ringi nelja ja poole meetristel teivastel, nagu liikuvad vaatetornid. Elu Alpi mägedes oli nii sünge, et levis kõnekäänd "õnnelik nagu laip" ja inimesed tahtsid meelsasti surra, nii kui jäid natukenegi haigeks vms. Adrenaliinihulludel soovitaks proovida Schlitteuride kombel gravitatsiooni abil "kuivamaa kelguga" mäest alla kihutamist, rohkem kui kahe tonnine palgikoorem selja taga, piduriks vaid jalatallad.

Zap*

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-12-15 22:19:25
Lugesin Julie Powelli "Julie ja Juliat". Ei saaks öelda, et raamat mulle erilise elamuse oleks jätnud. Teisalt kergeks ajaviiteks käis küll. Film oli parem. Toidutegemine on vist nii ebaseksikas valdkond, et toidust rääkivates raamatutes peab lisaks toidule ka kuhjaga seksi sees olema. Vandesõnu ka. Muidu äkki ei müü? Toitu oligi selles raamatus vähevõitu ja armastust toidu vastu ka. Pikemalt kirjutasin siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>