JAAPANI KÖÖK & SUSHI: sushiriis, erinevad sushiliigid

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2011-11-07 23:17:37
Tiina:
Laurentzius:
Seal Lembergi raamatus on veel kirjas et sushiriisi ei tohiks üldse segada, ma alguses ei uskunud seda, et keeb ju põhja, aga tõesti olen nüüd mitu korda juba teinud nii et keetmise ajal kordagi kaant ei tõsta ja riisi ei sega ja riis ei kee põhja ega midagi:)
Minul küll on iga kord põhja keenud nii mis mühiseb. Elektripliit ei jahtu ju kohe maha, kui tuli alt ära keerata.
siis ma tõstaks poti lihtsalt pliidilt ära, kui oleks elektripliit. Ja sel hetkel kui tahaks kuumust alandada, siis vist paneks kõrval augu peale, mis ei ole tippkuum. Sest muidu läheb kindlasti põhja. Aga kaane tõstmise ja segamisega ei saa head tulemust. Seal pole vaadata midagi :D, tuleb usaldada. Ja oma pliidi jaoks siis ehk sobiv aeg välja timmida. Minul töötab see variant täpselt, millest üleval kirjutasin.
Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2011-11-08 07:01:36
Fre:
Minul on hoopis küsimus sushis kasutatava toore kala kohta. Paranoiattekitavalt palju on juttu sellest et poodides müüdava kala värskus pole kiita. Propaganda ohvrina proovisin korra osta mingit punast kala Nõmme turu Saaremaa kala putkast ja midagi nii jubeda mudamaitsega pole ammu saanud. Ühesõnaga - kust ostate sushi jaoks kala ja kuidas saada aru et see ikka värske on?
Tallinna lähedal on kaks (võibolla on rohkem ka) kohta kust saab täiesti elusa punase kala osta. Üks on Hüürus ja teine Jõgisool. Jõgisool on kaasa ostmine odavam:) ja sealt olen ka elusat tuura ostnud.

Ilse köögis

Aet008
Postitusi: 25
Kokaõpilane
2011-11-08 09:41:05
Mina olen kala ostnud Rimist. Alati nuusutan enne. Seni on õnneks läinud. Minul on ka elektripliit (9 kuumusastet)- teen nii: pesen riisi, kuni vesi selge, siis panen 30minutiks paisuma külma veega potti, siis kurnan ja panen uue puhta veega keema (kuumus 9 peale). Potikaas on mul klaasist seega näen ilusti, kui vesi hakkab keema tõusma ja siis panen kohe 3 peale ja podiseb seni, kuni vett enam ei ole. Põhja ei ole mul ühtegi korda kõrbenud õnneks, kuid kaant ma siis ei puutu üldse enne. Siis laotan suurele kandikule ja lisan maitseained (riisiäädika, soola, suhkru) ja mingi spetsiaalne puidust vahend on, millega siis nö hakin riisi, et ta jahtuks ja maitsestuks ühtlaselt. Olen muidu isetehtud riisiga rahul, aga maitse ei ole päris see.Tahaks maitsestamise täpselt enda järgi paika saada, nõuab veel harjutamist :)
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-11-08 14:40:17
Aet008:
Mina olen kala ostnud Rimist. Alati nuusutan enne. Seni on õnneks läinud.
Ma poleks küll arvanud, et Rimi kalaleti müüjad kala enne äraostmist üle nuusutada lasevad...?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Aet008
Postitusi: 25
Kokaõpilane
2011-11-08 15:39:48
Ega nina päris vastu ei pane, kuid olen tõesti alati enne kergelt nuusutanud ja ei ole ükski teenindaja seda keelanud teha :D Kui on alanud roiskumisprotsessid on ebameeldiv lõhn kohe tunda.
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2011-11-09 10:32:45
ma väga armastan sushit ja üldse igasugust toorest kala. Ja mul pole kunagi midagi juhtunud. Olen igast poest ostnud. Iial pole roiskunud kala saanud. Aga olen kohanud inimesi, kellel on foobia toore kala-liha suhtes ja sageli on neil ka toorest muna süüa raske. Ma arvan, et sellisel juhul võib vabalt kasutada suitsu kala ja tartari pole mõtet menüüsse võtta, sest ega toit ikka ei maitse kui surmahirm igat ampsu saadab :).
Lixey
Postitusi: 41
Kokaõpilane
2011-11-16 10:06:36
Kusjuures minu meelest pole absoluutselt vahet, kas kasutada sushi- või pudruriisi. Samuti ei ole ma mitte kunagi vaeva näinud riisi pesemisega. Kleepub küll ja väga hästi. Pigem olen truuks jäänud hoopis ühele kindlale riisikeetmisõpetusele: 1 osa riisi 1,5 osa vett. Lasen keema (ilma kaaneta), keedan 2 minutit, keeran kuumuse maha ja lasen seni podiseda kuni vesi otsas, kordagi riisi segamata. Siis võtan poti tulelt ja katan kaanega ning lasen riisil veel haududa. Umbes 3 klaasi keetmata riisi puhul segan kokku 1 dl riisiäädikat, 0,5 dl valget dessertveini, 2 tl soola ja 1 spl suhkrut, segan kuni suhkur sulanud ja maitsestan sellega. Eelistan jasmiiniga äädikat, kuna see palju mahedam.

Mmmmaitsev...

Lixey
Postitusi: 41
Kokaõpilane
2011-11-16 10:09:52
Ilsu:
Fre:
Minul on hoopis küsimus sushis kasutatava toore kala kohta. Paranoiattekitavalt palju on juttu sellest et poodides müüdava kala värskus pole kiita. Propaganda ohvrina proovisin korra osta mingit punast kala Nõmme turu Saaremaa kala putkast ja midagi nii jubeda mudamaitsega pole ammu saanud. Ühesõnaga - kust ostate sushi jaoks kala ja kuidas saada aru et see ikka värske on?
Tallinna lähedal on kaks (võibolla on rohkem ka) kohta kust saab täiesti elusa punase kala osta. Üks on Hüürus ja teine Jõgisool. Jõgisool on kaasa ostmine odavam:) ja sealt olen ka elusat tuura ostnud.
Keskturult saab ka värsket kala, nii et siputab veel kotis!

Mmmmaitsev...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-25 21:14:18
Piret tegi sushit: maki-sushid

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2012-05-05 17:33:03
Kas kellelgi on Toomas Lemberi Sushiraamatut käepärast, oleks sealt seda suishiäädika retsepti vaja, palju suhkrut ja soola läks poole liitri riisiäädika kohta. Olen maal ja unustasin raamatu koju :(

Vanapere köögikatsetused

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>