JAAPANI KÖÖK & SUSHI: sushiriis, erinevad sushiliigid

Sweedie
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2010-09-28 11:00:12
Chloe:
Kuidas on lood eestis müüdava lõhe- ja forellifileega? Minu tuttavad söövad väga julgelt toorelt poest kalaletist ostetud lõhet maki ja nigiri sushidena. Kas meie kaubanduses müüdav lõhe on üldse vastavalt hoitud ja töödeldud, et teda võiks nii süüa? Olen lugenud, et eelnevalt peab sushi lõhe olema u 15 h külmutatud -35 kraadi juures, et hävitada parasiite. Kas keegi asjateadja inimene oskaks seda teemat kommenteerida? Olen suur sushi fänn, kuid Eestis ei ole julgenud veel toorest lõhet süüa.
Tuunikala kohta nii palju: Küsisin ja uurisin-puurisin Rimist järgi ja ka Tartu ühe sushikoha peakokalt ning selgus, et Rimis müüdavat värsket tuunikala külmutatakse nii piisavalt (???), et ta seisab jahutatult rohkem kui 24h ja pole tervisele ohtlik. Igatahes tuunikala (kilohinnaga üle 600eek), sai sealt prooviks ostetud tükike ja pean tunnistama et oli ülihõrk. Nüüd aeg-ajalt käin peale luuramas, et saaks seda niisamagi süüa. Lõhe kohta pidi sama jutt käima.

Minu hõrgutised: http://retseptikatel.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-05 19:50:09
Ma nüüd tõmban kõikide tõelise jaapani sushi fännide viha enda peale, aga lisasin nami-namisse Kalifornia rullide ja Philadelphia rullide ja Caterpillar rulli retseptid. Need on muidugi Ameerika ja mitte Jaapani sushid, aga ehk keegi igatses retsepti :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Bumpsik
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2010-11-08 10:53:34
Oleme koos sõbrannaga alustamas oma ettevõtmist, mis aitaks laiendada Jaapanipäraste toiduainete jms kättesaadavust Eestis. Saad kaasa aidata kahe naise pikaajalise unistuse täitumisele, kui vastad küsimustele, mis aitaks meil paremini mõista oma sihtrühma. Küsimused asuvad siin: http://www.surveymonkey.com/s/BRDS3HF Suured tänud ette kõikkidele vastajatele!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-11 10:57:33
Sushist on juttu ka ajakirja Oma Maitse 2010. a. märtsinumbris: "Sushi-võrgustiku ideegeneraator". (artikli keskmes on sushi-keti SILK peakokk Aleksei Popov).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-02-07 15:14:10
Valmistasime ühele pidulauale mõned sushilised, kõik retseptid Toomas Lemberi raamatust "Sushi riisist rullini". Suitsuforelli nigiri Porgandi- kukeseene gunkan sushi Kreveti- kurgi korvikesed

Maitse asi

h_s
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2011-02-11 15:13:23
Jaanikaant:
Valmistasime ühele pidulauale mõned sushilised, kõik retseptid Toomas Lemberi raamatust "Sushi riisist rullini".
Kas see Toomas Lemberi raamat on ka hea? Olen just otsinud retsepte, mis kasutaksid kodumaist toorainet sushilaadsete suupistete tegemisel. Siin postituses toodud tunduvad täpselt seda olevat. Mida sealt raamatust veel leida võib?
Katariina13
Postitusi: 10
Kokaõpilane
2011-05-03 11:11:00
Nüüd on Tupperwarel uudis Sushi-sõpradele. Komplekti hind on 16 EUR. Vaata lisatud tootetutvustusfilmi: http://www.youtube.com/watch?v=0O4fIDAQfAg Kui on huvi, kirjuta mulle :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-17 13:55:47
Silja uurib:
Silja:
Olen avastanud enda jaoks sushi ning põnevusega ootaksin karme keelde-käske sushi tegemisel. Siin foorumis kusagil teemas keegi mainis, et koolitusel näiteks öeldi, et sushiriisi ei tohi külmkappi panna. Et siis pole soovitav ka sushit ennast külma panna? No igasugu nippe ootaks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Silja
Postitusi: 324
Abikokk
2011-08-17 14:03:07
Olen avastanud enda jaoks sushi ning põnevusega ootaksin karme keelde-käske sushi tegemisel. Siin foorumis kusagil teemas keegi mainis, et koolitusel näiteks öeldi, et sushiriisi ei tohi külmkappi panna. Et siis pole soovitav ka sushit ennast külma panna? No igasugu nippe ootaks.

Lavendlimesi.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2011-08-18 11:42:01
Lisan siia ühe viite meie blogisse, tegime intervjuu Tallinnas jaapani restorani pidava inimesega. Lugemiseks kliki siia.

http://www.perenaine.ee/

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>