Kas te käite turul?

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2008-12-05 10:53:23
turul käin hea meelega...Tartus siis... aga kahjuks tuleb aeg-ajalt ikka pettuda sügiseti näiteks lahtisel turul üritavad päris paljud müüjad ikka tüssata-näiteks puuvilju ostes (mõned ei luba ise valida), kodus siis avastad, et kusagilt on kotti lipsanud ka paar juba söögikõlbmatut eksemplari... ja siseturul on näiteks vahest keeruline kui tahad midagi natuke osta-ma teen süüa kahele no ja ei taha osta 3kg liha korraga-aga tädi pole nõus sealt küljest tükikest lõikama...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2008-12-05 13:54:16
Riinyke:
Mina ei käi turul, kuna kodu on sellisest kaubandusasutusest pisut kaugel ja suurte turukottidega pikka maad koju kõndida ma ei armasta. Poeskäik peaks üldse meestetöö olema :)
Mulle ka se meestetöö mõte päris hästi meeldib, Mullu suvel, kui rohkem aega oli, käisin küll Nõmme turul ja ainus, millal meeskaaslasest puudust tundsin, oli turuväravas, kui avastasin, et kotte pean ISE autoni tarima. Nüüd olen turuvärgi lahendanud paari tuttava liha- vms. müüjaga, kellega täpselt enne telefonitsi kokku lepin, millise kauba kokku paneb ja siis mees toidu järele. Poenimekiri ka kaasa. Aga kui on vaja spetsiifilisemaid asju n. maitseaineid, mida harva juurde on vaja ja igal pool ei ole, ei saa meespere peale alati loota. Maal elades on veel tore, et külas on piima-Ulvi, kohupiima-Tõnu, maasika-Mari (päriselt ka) ja veel mõned koloriitsed kujud. Nende ülesleidmine võttis küll veidi aega, kuna nad endid eriti ei afiśeeeri. Ja tziiki need Tartu turumüüjad peavad siis küll priskelt elama, kui nii tähtsad on. Viimati olen Nõmmel lausa imestanud, kui viisakalt pensionärile ka lausa 200 g lihatükist lõigatakse.
Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2008-12-10 16:00:08
Turul mulle käia meeldib. Aga pole väga turgu, kus käia. Türi turg ei vääri seda nime, kuna see koosneb suvel ja sügisel paarist tädist ja ühest kartulimüügionust. Aga suvel ja sügisel ma nende paari tädi juures ikka käin, kui maalt vanaema juurest just pole tulnud ja värske kraam otsa hakkab saama. Porgandit, kapsast, tomatit, paprikat jne ikka nende käest saab. Ja suvel loomulikult maasikaid. No ja turuplatsil asub meil ka kalapood, kuhu kord nädalas ikka tuleb sisse kiigata, et kas midagi on ka osta või mitte.
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-04-01 16:02:37
Tartu avaturul müüakse praegu väga hästi säilinud Eesti õunu Polli aiandist - Kati, Rubiin, Lobo, Cortland. Hind ka väga mõistlik - 15 krooni kilo.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-04-01 23:01:13
Nipitiri:
Tartu avaturul müüakse praegu väga hästi säilinud Eesti õunu Polli aiandist - Kati, Rubiin, Lobo, Cortland. Hind ka väga mõistlik - 15 krooni kilo.
Soovitan neid õunu soojalt, otse Pollist sai lausa 10 eek kilo, lisaks nende enda tehtud õunamahla (juhul kui keegi sinnakanti sattub).
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-04-02 08:31:03
Mina soovitan ka soojalt, eriti Rubiini, aga neil peavad küll mingid imelised säilitustingimused olema - toatemperatuuril need õunad enam kaua vastu ei pea.
Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2009-04-20 14:15:47
Tihedamad turul käijad ehk oskavad öelda, et kas Tallinna Keskturule on juba karulauku ka müügile ilmunud?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-20 14:30:12
Marink:
Tihedamad turul käijad ehk oskavad öelda, et kas Tallinna Keskturule on juba karulauku ka müügile ilmunud?
Eelmisel nädalavahetusel veel polnud. AGA eile korjasin mina oma salajasest metsatukast väikese peotäie tillukesi karulauku. Taamal oli tädi suuuuure kilekotiga neid lehti korjamas, arvata on, et müümiseks...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2009-04-20 14:37:07
Marink:
Tihedamad turul käijad ehk oskavad öelda, et kas Tallinna Keskturule on juba karulauku ka müügile ilmunud?
Mina käisin laupäeval ja oli karulauku saada väga mitmest letist.

Kätrini kokkamispäevik

Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2009-04-20 14:37:23
Pille, tänan vastuse eest! Eks sean siis sammud lähipäevil turu poole :)
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>