Kas te käite turul?

Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2008-04-27 21:13:18
Suvel/sügisel satun pidevalt Nõmme turule. Ostmas käin muidugi kohalikku juur- ja puuvilja, ja marju. Muu kraami koha pealt on Nõmme turg kahjuks "lahja".
Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-04-27 21:40:39
Kui Eestis käin siis käin ka turul (vähemalt üritan jõuda), kohalike turgudega ma läbi ei saa, mulle vastuvõetamatu neid asju, mida eluaeg kilodes olen ostnud (seened, maasikad ja muud marjad, kartulid) hakata nüüd liitrites ostma. Poes lubatakse mul ka siin harjumuspärastes ühikutes osta.
Vike
Postitusi: 246
Abikokk
2008-04-28 13:16:30
Mina satun turule just marjaperioodil, sest igasuguste maavanaemade jms puudusel muretsen endale marjad jääkappi just sealt. Muidu ma väga ka ei satu, sest ma tavaliselt ei oska sinna minna kindla teadmisega, et just seda teist ja kolmandat sealt saan (nii et poe puhul on planeerimine lihtsam)
Ann
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2008-04-29 15:48:35
Mina ei käi. Tavaliselt kõik põllult, keldrist ja kasvuhoonest.
Inx
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2008-04-29 16:15:59
Üldjoontes võib öelda, et ei käi. See ei tähenda, et ei taha. Raplas arvestatavat turgu pole. Kui ükskord sinna naiivselt läksin, siis avastasin pettumusega, et peale mõttetute hilpude pole sealt osta midagi :( Tallinn jääb hetkel turutamiseks ebamugavalt kaugele. Ei, ei, ma käin Tallinnas tihti, aga kuna mul alati väike väänik kaasas, siis temaga pole ma veel turgu kammima läinud. Ehk sel suvel. Olen Keskturult käinud ostmas just marju-jõhvikaid konkreetselt. Muidu aga....munad toob enamasti ämm Kehtna kanalast. Hiidmunad on võrreldes poemunadega :D Suvisel ajal saan juurikad ja kartulid ka ämma käest. Sõstraid ohjeldamatult saan sealtsamast. Kuna äiapapa peab lihaveiseid, saan sealt vahest liha ja hakkliha. Sealses maakohas teeb keegi kodust kohupiima-õnnestub vahest endalegi saada ja on tõeliselt mõnus.
Katrin
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2008-05-07 09:41:01
Turud on lahedad kohad. Kuna olen elanud esimesed 20 aastat Tartus siis käisin väga tihti turul. Väga meeldib Tartu kinnine turg (pruun maja kaubamaja kõrval) ja ka turg, mis on bussijaama taga, see on vist siis lahtine turg. Tartus vähemalt iga nädal käisin turul. Nüüd elan Tallinnas 5 aastat ja käin palju vähem turul, sest siin on nii koledad turud. Kui esimest korda sattusin Balti jaama turgu, olin täitsa ehmunud ja šokis. Suvel käin ikkagi vähemalt nädalas korra Balti jaama turul aga ainult koos elukaaslasega, sest jubedalt kardan üksi sinna minna. Balti jaama turul on üks vene rahvusest vana mees, kelle käest ostan tihti tilli, sibulat, peterselli, värske-hapu kurki ja purgi sisse tehtud küüslauku. Kui ta kaalub minu valitud asju ja pakib kokku, siis ta kogu aeg kordab: ilus, ilus, ilus... vene aksendiga. Meie jaoks ta ongi Ilusilus. ;) Keskturul olen ühe korra käinud. Nõmme turule satun suvel u üle nädala. Oleks Tallinnas ka sellised Turud nagu Tartus. Aga ma arvan, et siin palju räägitud Maardu turul käin ka varsti ära. Ilusat turutamist teile!
Anu
Postitusi: 373
Abikokk
2008-05-07 22:26:52
Tartu kinnine turg on tõesti hea. Seal saab paar korda nädalas käidud. Tallinnas elades käisin Keskturul, peamiselt marju ja maitseaineid ostmas.
Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2008-05-09 18:42:07
mulle kõige lähemal asub rakvere turg. kui sinna kanti satun meeldib küll kodumaiseid juurikaid osta, muud seal eriti ei müüdagi

Hexy asjatab

Katrin
Postitusi: 7
Kokaõpilane
2008-05-15 11:16:48
Käisin eile (kolmapäeval kell 12.00) siis seal Maardu turul. Ei olnud seal midagi mis siin blogis kirjeldatud. Paar putkat oli lahti, lihavalik oli väiksem kui minu kõrvalmaja keldripoes. Pulstunud ja räämas kassid jooksid seal ringi ja mängisid omavahel. Küsisin ühest putkast, et mis päevadel siin kõige rohkem kaupa on, vastati et iga päev on nii vähe inimesi ja valik on kogu aeg selline. Jama
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-06-14 11:52:11
Tänases Postimehes on kaks artiklit turulkäigu kohta, ehk pakuvad kellelegi huvi: Arvamus: Turukauba maine Värsked eestimaised viljad alles ootavad turule jõudmist

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>