Kas te käite turul?

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-04-20 15:17:46
Tartu avaturul pole kahjuks veel midagi rohelist, ainult Polli aiandi õunad jätkuvas headuses.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-20 16:07:12
K2trin:
Marink:
Tihedamad turul käijad ehk oskavad öelda, et kas Tallinna Keskturule on juba karulauku ka müügile ilmunud?
Mina käisin laupäeval ja oli karulauku saada väga mitmest letist.
mmm. No ju ma käisin liiga hilja ja oli juba ära müüdud :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Marink
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2009-04-20 16:13:02
Tänud ka sulle Kätrin vastamast, tuleb siis hommikupoole minna.
Trlp
Postitusi: 195
Abikokk
2009-04-21 22:25:37
Hei...karulauguga seoses -- ma olen Thredahlia juttudest aru saanud, et karulauku ei tohi Eestis müügiks üldse korjata? Et omaks tarbeks võib (ja väga hea, meil maal ajatagune rohetab praegu karulaugust...), aga müüa ei või? Turul käimisest - mulle meeldib turul käia kas varahommikul kui asju alles sätitakse või siis päris enne kinnipanekut, kui lihalettide müüjad võidu paremaid pakkumisi teevad. Turumeeleolu on siis kuidagi vabam ja sõbralikum, ei ole tunglemist, mõnus. Meil on turule minnes tavaliselt üks kahest põhjusest - kas koerale kontide ostmine või Peipsi kandi sibul. Mulle meeldib teha koerale nädalavahetusel valmis väike potitäis kondipuljongit või natuke keedusüdant - ei tundu aus toita looma ainult koerakrõbinatega kui sa ise sööd iga päev erinevat rooga. Ja Peipsi sibulaid kulub meil umbes sama palju kui leiba. Meie põhiturg on keskturg ja mu turutretid sinna on suvel ja talvel täiesti erinevad. Praegu hakkab kätte jõudma rattaga turul käimise aeg, mis on kõige mõnusam. Suuremad asjad mahuvad seljakotti ja salatid, maitsetaimed ja õrnemad asjad saab panna korvi, kust need siis elegantselt välja turritavad. Tõsi, üle äärekivi sõites võib nii salatist ilma jääda. Talvel käime me turul autoga ja kuigi alguses on vaja ainult konte või sibulaid, on lõpuks kottides juustu, shampinjone, lambahakkliha, baklažaani, erinevaid kartulisorte, tavalist hapukapsast ja punast hapukapsast küüslauguga. Puhas ahnus! Ainus asi, millest ma külma südamega mööda jalutan on küüslauk, sest kellel vähegi kannatab (meil õnneks kannatab) tuleb seda Eestis ise kasvatada. Turu küüslauguhinnad on naeruväärsed, arvestades kui lihtne seda taime kasvatada on. Mulle ei meeldi õigupoolest keskturg. Liiga palju träni, liiga palju alttõmbamisi ja viimasel ajal on lõbus jägida, kuidas taluturu poole peal küsitakse täiesti tavaliste baklažaanide eest poole kallimat kilohinda kui teisel pool maja. Sellepärast ma ootangi, et Uue-Maailma seltsimaja õuel hakatakse suve poole ehk jälle pühapäeviti taluturgu pidama. Sealt saab piima ja muud pühapäeva õhtuti, hoolimata sellest, et me pole rangelt võttes uuemaailmlased, vaid naaberagulist. Jutud käivad, et Rotermanni kvartali linnaväljakule plaanitakse suveks gurmeeturgu. Ootame-vaatame!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-22 07:32:21
Trlp:
Hei...karulauguga seoses -- ma olen Thredahlia juttudest aru saanud, et karulauku ei tohi Eestis müügiks üldse korjata? Et omaks tarbeks võib (ja väga hea, meil maal ajatagune rohetab praegu karulaugust...), aga müüa ei või?
Trlp, kui Sa kultiveeritud karulauku (st enda peenra pealt korjatud) müüd, siis on kõik OK. Vabast loodusest korjatud lehti ei tohi tõesti müüa - loe täpsemalt siit. Mina korjan enda tarbeks metsa alt kimbukaupa. Ma küll kahtlen, et need keskturutädid oma peenramaalt karulauku korjavad - eriti arvestades seda, et metsa all oli mullu ikka mitmete ruutmeetrite ulatuses "lageraiet" tehtud ja metsa all liikus suurte kilekottidega mamsleid :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-04-22 09:29:04
samas kui see karulauk kord aias vohama hakkab, siis on temast võimatu lahti saada. ma kunagi mitmeid aastaid tagasi tõin sõbra aiast endale tutsaku ja siis sai õite pea pool peenramaad seda täis.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-04-24 14:16:52
Nipitiri:
Tartu avaturul pole kahjuks veel midagi rohelist, ainult Polli aiandi õunad jätkuvas headuses.
Kas neid on seal endiselt saadaval? Pollist kohapealt enam ei pidavat saama ja meil nüüd alles viimased 2 õuna. Aga muidu sel aastal hooajalisuse juhtimise supertulemus - kodumaiseid õunu sõime peaaegu maikuuni välja. Kui neid Tartu turul veel oleks siis ma saadaks Tartus elava venna ostma. Hea oleks kui saaks ka mingi täpse kirjelduse et kust neid leida (kui on üldse). Tänud....
Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-04-24 14:36:54
Fre:
Nipitiri:
Tartu avaturul pole kahjuks veel midagi rohelist, ainult Polli aiandi õunad jätkuvas headuses.
Kas neid on seal endiselt saadaval? Pollist kohapealt enam ei pidavat saama ja meil nüüd alles viimased 2 õuna. Aga muidu sel aastal hooajalisuse juhtimise supertulemus - kodumaiseid õunu sõime peaaegu maikuuni välja. Kui neid Tartu turul veel oleks siis ma saadaks Tartus elava venna ostma. Hea oleks kui saaks ka mingi täpse kirjelduse et kust neid leida (kui on üldse). Tänud....
Eile veel oli - Lobo, Kadri, Cortland. Avaturul umbes keskmises vahes, müüjaks habemega härrasmees. Äratuntav selle järgi, et ainuke lett, mis üleni kuhjas õunu täis.
Kklatu
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2009-04-26 14:41:37
Meie pere käib turul harva, nii kolm-neli korda aastas, kuigi Nõmme turg on kodule päris lähedal. Aga nüüd leppisime emaga kokku, et hakkame käima tihedamini, sest turult leiab palju värsket kraami. Pealegi, Nõmme turg sai endale uue ilme ja ma arvan, et kaup on ka nüüd palju parem (turg avatakse 16.mail) sest et korraldati konkurss turukohtadele :):):)
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-04-26 19:59:12
Mul on jälle Nõmme turu kauaaegse külastajana kerge hirm, et hinnad, mis ennegi olid Tallinna turgude kalleimad, tõusevad veelgi ja sellest oleks kahju. Samas aga see vana lihamaja oli suvekuudel päris kole ja kalamaja kole aastaringselt. Paraku on kuluaarijuttudest kuulda, et paljud vanad olijad ei saanud tänu konkursile enam müügiplatse, seega on tuttavatest nägudest osa kadunud. Loodetavasti ei tähenda ümberehitus, mida oli hädasti vaja, et turg muutub sarnaseks suvalise kaubanduskeskusega ja paar memmekest, keda tean juba lapsepõlvest, saavad ikka seal välilettidel kauplema.
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>