Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-08-15 09:48:56
Tellisin endale paar päeva tagasi Vegetarian Planet: 350 Big-Flavor Recipes for Out-of-This-World Food Every Day kokaraamatu. Sõbrannal (ameeriklane) on see raamat olnud juba ca 10 aastat ning tal see "ribadeks kokatud". Piilusin ise ka ja tõesti sisaldab häid retsepte.
Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2008-08-15 11:25:24
Täpik:
Sepamaa talu köök sai tegelikult kingituseks rootsi kolleegile ostetud, nüüd ei tea, kas raatsin ära anda. Üks šokolaadikook vastab täpselt mu külmkapi sisule, tuleb vist koogitada ja teine ekseplar veel hankida.... http://www.apollo.ee/images/books/r22/sepamaa.jpg
Laenutasin seda raamatut ja tekkis ka tunne, et ei raatsigi ära viia, sest kuidagi kogu aeg oli ikka tarvis šnitti võtta või enne magamaminekut hea jälle sirvida ;) Väga meeldib too raamat.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-08-15 22:38:28
Minu uusim raamat on Thomas Kelleri The French Laundry Cookbook. Peale Bouchon'i ostmist, lugemist ja proovimist oli see raamat kindlalt minu edetabeli top kümnes, kuid lükkasin selle ostmist pidevalt edasi, aga nüüd otsustasin, et ostan ära muidu saab veel trükist otsa. Kulus kaks päeva, et see läbi lugeda. Retseptid on mahukad ja aeganõudvad, aga olen kindel, et ka head; aga kõige rohkem hindan neid Kelleri õpetussõnu ja juhiseid kuidas erinevate toorainetega õigesti ümber käia, peale lugemist valdas mind selline tunne, et võiks kohe hommemaid kuskile sous chefiks minna :D Sensational!

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-20 07:10:50
Saabusid tellitud River Cafe raamatud. The River Cafe Cook Book River Cafe Two Easy Kuna usaldusväärne allikas neid soovitas, siis olen väga rahul ostuga. Viimane "easy" raamat on tõeliste lihtsate kombinatsioonide allikas ja esimeses raamatus on kodune itaalia köök kenasti välja toodud. Kodus mehele raamatuid näidates tuli välja, et nende restoran River Cafe oli 1990 alul üks ta meelis söömispaikadest. Üks sõber tõi kingituseks Cadbury's Purple Reign, kuid kahjuks see mul erilisi vaimustushüüdeid ei tekitanud. Liialt infot brändi kohta, mis ei kuulu mu lemmikute hulka.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-08-22 09:39:06
Mina ostsin Tiina käest eile Tamar Lomidze raamatu Georgian Cuisine. Lappasin ka - mõned päris põnevad retseptid seal sees. Tõlge on muidugi omapärane ;), aga küll ma aru saan. Lisaks sain kirjastuselt Varrak paariks nädalaks laenuks Tessa Kirose uue raamatu Piri Piri Starfish: Portugal Found. Ilus raamat on!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-08-25 10:37:45
Veronika:
Tellisin endale paar päeva tagasi Vegetarian Planet: 350 Big-Flavor Recipes for Out-of-This-World Food Every Day kokaraamatu. Sõbrannal (ameeriklane) on see raamat olnud juba ca 10 aastat ning tal see "ribadeks kokatud". Piilusin ise ka ja tõesti sisaldab häid retsepte.
Täna sain selle raamatu kätte... Tööl ei taha enam üldse olla :D
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2008-08-28 22:36:30
2 uut raamatut: Cretan Cuisine - The Best Traditional Recipes for Health and Longevity - huvitav on lugeda Kreeta köögist ja põhilisematest toiduainetest. Soolased road on põnevad (eriti juusturikkad) Magusad road aga valmistasid kerge pettumuse. Valdav enamus retseptidest on fritüüritud taignas juurviljad või halvaa, kuhu lisatud veel mett, pähkleid šokolaadi ja muud sellist kraami. Eesti Rahvusköök - nii kodumaine ja maalähedane raamat, kiidan

www.kokkama.ee

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-08-29 07:51:33
Kuna Tessa Kiros visuaalses mõttes on üks lemmikuid, siis sain eile kätte uue Piri Piri Starfish: Portugal Found raamatu. Pille juures sirivisin viimati Ottolenghi: The Cookbook'i ja see tekitas suure isu. Ja maiuspalaks sain klassiku: Mastering the Art of French Cooking. Selle üle on mul kõikse parem meel. Pikalt tahtsin seda saada ja olin lootust kaotamas, kuna tegu vana raamatuga. Aga üks armas sõber kinkis oma ema eksemplari.
Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-08-29 21:15:22
Selline sai majja muretsetud. Pigem nagu reisipildialbum koos retseptidega, ei ole ainult kokaraamat. Fotod on vägevad ja raamatu gabariidid samuti - ei usu, et mul enam tekib vajadust India köögi kokaraamatut osta, sellest eksemplarist jätkub mitmeks aastaks...
Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-09-02 15:28:06
mina avastasin, et ilmunud on selline raamat: Maru maitsev maailm. Aasta helelillas köögis. pole poodi veel vaatama jõudnud, kui arvan, et tegemist on päris toreda asjaga. Maru on maru ja ma olen ikka femme.ee-s tema köögitoimetustel silma peal hoidnud. nüüd on hea, et toimetamised raamatukaante vahel koos on! :) :)
<< 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 >>