Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2008-09-02 16:01:43
Kika:
mina avastasin, et ilmunud on selline raamat: Maru maitsev maailm. Aasta helelillas köögis. pole poodi veel vaatama jõudnud, kui arvan, et tegemist on päris toreda asjaga. Maru on maru ja ma olen ikka femme.ee-s tema köögitoimetustel silma peal hoidnud. nüüd on hea, et toimetamised raamatukaante vahel koos on! :) :)
Eelmine nädal avastasin minagi selle raamatu, kahjuks poes pole seda veel näinud. Ka mina olen Maru retseptide austaja.

www.kokkama.ee

Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-09-02 16:32:46
Ussicke:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/511OEfkjjbL._SS500_.jpg Selline sai majja muretsetud. Pigem nagu reisipildialbum koos retseptidega, ei ole ainult kokaraamat. Fotod on vägevad ja raamatu gabariidid samuti - ei usu, et mul enam tekib vajadust India köögi kokaraamatut osta, sellest eksemplarist jätkub mitmeks aastaks...
kust sa selle ostsid?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-02 16:44:08
Kika:
mina avastasin, et ilmunud on selline raamat: Maru maitsev maailm. Aasta helelillas köögis. pole poodi veel vaatama jõudnud,
Raamat ilmub 31.okt 2008, nii et hetkel saab lihtsalt ette tellida.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2008-09-11 14:26:15
Minu uusim kokaraamat on 1989 aastal soome keeles ilmunud Wieniläisiä leivonnaisia. Viimane kord raamatukogus kolades otsisin mõnda jäätiseraamatut aga lõpuks jäi näppu see raamat. Ühtede kaante vahel on koos ehtsate struudlite ja stritslite retseptid, lisaks muidugi Sacher ja Schneider kookide ja paljude muude küpsetiste retseptidele. Pildid ka juures. Ja nii mul tuligi tunne, et see raamat peaks mul päris enda omana olemas olema. Kolasin netis ja leidsin, et kogu Soome neti-anktikvariaatide kohta on täpselt üks raamat minu jaoks pakkumisel. Oleksin muidugi ingliskeelset originaali eelistanud (Patisserie of Vienna, 1988) aga selle hind oleks oluliselt kallim olnud. Igaljuhul täna potsatas raamat kohale... :D
Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2008-09-11 14:39:15
Ma saan täna postkontorist kätte poolteist nädalat tagasi amazonist tellitud Nigella Lawson'i Nigella Express :D Võib öelda, et õhtu on sisustatud lisaks juustu-kabatšokikotlettide tegemisele uue raamatu sirvimise ja uurimisega. Edit: kirjavead
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-09-11 19:19:24
Hetkel uusim kokaraamat on Alain Ducasse andekaima õpilase Jean-Fran?ois Pi?ge esimene raamat At the Crillon and at Home.

Zap*

Tripsakas
Postitusi: 123
Abikokk
2008-09-12 10:57:40
Ameerika kokandusklassikult "My Life in France" by Julia Child and Alex Prud'Homme.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-17 07:55:54
Tuttava soovitusel sai tellitud The New Regional Italian Cuisine. Täitsa hea ülevaatlik teos, iga regiooni ees on tutvustus piirkonnast, köögist ja veinidest, osad retseptid on samm-sammult juhendiga.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-09-18 21:34:48
Olles vaimustunud raamatust Chocolate Desserts by Pierre Hermé, tellisin Krisost Desserts by Pierre Hermé ja saingi täna kätte. Kahjuks on raamat mõnda aega trükist otsas ja saadaval ainult second hand. Esimese asjana peab kohe ütlema, et seal on kasutusel ainult cups ja spoons, gramme pole, aga noh saab üle. Retseptide mitmekesisus jääb ka Chocolate Desserts raamatule alla, ei ole jooke ega komme, küpsiseid oli ka vähe... Nüüd kaalun kas oleks mõttekam hakata otsima Patisserie of Pierre Hermé või kohe PH10? PH10 pidi üpris keerukas olema st mõeldud asjatundjatele ja professionaalidele. Aga Chocolate Desserts raamat on küll väga hea ja soovitan kõikidele šokolaadisõpradele :)

Zap*

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-09-19 10:13:16
Minu kõige uuem kokaraamat pärineb aastast 1955 :D Nimelt läksin ema käest küsima, kas tal on üle mõnd kokaraamatut, kus on sees lihtsad põhiretsepid ja selle peale võluti riiulist välja täiesti kasutamata "Tervislikust ja maitsvast toidust". Raamat näiteks algab eessõnaga, mis kujutab endast kiidulaulu NL majandusele, aga kui need esimesed 5 lehekülge üle keerata, algab kõige huvitavam nö kokanduspiibel, mida ma näinud olen. Raamatu võlu seisneb selles, et esiteks on tegemist ülevenemaailse raamatuga, mis igale riigile natuke kohandatud, mistõttu leiab sealt peale põhiretseptide ka rahvustoidud (Gruusia, Tadžiki, Armeenia jne). Samal põhjusel sisaldavad retseptid ka igasuguseid põnevaid toiduaineid. Illustratsioonid on värvilised (!) maalid toiduainetest ja roogadest, servades jooksevad igasugused kommentaarid. Minu lemmikrubriik leheservadel on "Vanadest retseptidest", kust näiteks võib lugeda 1700ndate aastate retsepti faasani küpsetamiseks! :D
<< 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>