Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-29 12:59:27
Sain kingiks The Soul of a New Cuisine. See mu esimene aafrikateemaline kokakas ja tundub tore lugemine. Isegi toidud seal lihtsad. Boonuseks hää pildimaterjal.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-29 13:08:08
Mann:
Sain kingiks The Soul of a New Cuisine. See mu esimene aafrikateemaline kokakas ja tundub tore lugemine. Isegi toidud seal lihtsad. Boonuseks hää pildimaterjal.
Mulle meeldib see, kuidas Desmond Tutu on esimeseks autoriks märgitud :D See Marcus Samuelsson on üks rootsi kuumimaid kokandusnimesid, kuigi hetkel tegutseb vist New Yorgis..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-09-29 14:32:05
Samuelsson NY jah, Aquavit oli vist restorani nimi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-08 19:05:19
Minu kolm uusimat kokaraamatut on saadud kingiks ühe mu ingliskeelse toidublogi ameeriklasest lugeja käest, kes eelmisel nädalal Tallinnas oli. Nendeks on: Stefano Milioni "Columbus Menu: Italian Cuisine after the First Voyage of Christopher Columbus, 1492-1992" (Italian Trade Commission, N.Y., 1992) Dorothy Chapman "A Taste of Florida: Favorite recipes from Florida restaurants" (Tribune Publishing, 1993) Jonathan Norton Leonard "American Cooking: New England" (Time-Life Books, N.Y., 1970)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-10-18 23:26:44
minu õige uusimad kokaraamatud: Avoca Cafe Cookbook. Külastasin hiljuti Iirimaal käies seda kohvikut, ja tundsin, et kohe võiks mõni sellega seotud raamat kogus olla. KUna viimasel ajal tekkinud jälle teoreetilisem huvi leivaküpsetamise vastu tekitasin endale: Peter Reinhart's Wholegrain Breads: New Techniques, Extraordinary Flavor Richard Bertinet Crust: Bread to Get Your Teeth into Ja siis veel üks super ilus ja mõnusa meeleoluga, igati inspireeriv raamat: Michal Haines and Jacqui Blanchard Scent of the Monsoon Winds: Spice-infused Recipes from Around the World
Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2008-10-24 11:23:54
Mul on ka nüüd kodus Giorgio Locatelli "Made in Italy. Food & Stories" ja Harold McGee "On Food and Cooking. The Science and Lore of the Kitchen" Nüüd ma tean, kust Thredahlia oma tarkust ammutab :) On küll tark raamat, aga päris kõike ei saa absoluutse tõena võtta. Ameeriklane ikkagi :D Samas selgitab ilusti näiteks piimavahu ja vahukoore vahu keemiat. :) Rohkemat ei oska praegu kommenteerida, sest ma pole piimapeatükist kaugemale jõudnud. Locatelli raamat on tõeline "slow food" piibel. Nii ongi, et ühel õhtul loed, järgmisel õhtul keedad puljongit ja kolmandal õhtul saab risottot süüa. Igati "slow".
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-11-02 14:12:49
Hetkel uusim raamat Tartine, Elizabeth Prueitt & Chad Robertson. Ilus ja armas ja head juhised ka. Üks natuke kummaline asi, pärmi peab mõõtma milliliitrites :P

Zap*

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-11-05 15:07:39
Pole küll päris teemasse, aga täna sirvisin Apollos uusi kokaraamatuid. Põnevana tundus Keskaja kokaraamat, Räime raamat ja oli vist Kuldne šokolaadiraamat, see viimane oli küll igati uhke väljanägemisega. Nimedega võin puusse panna ja sisu kohta ei oska ka täpselt midagi öelda, kiire oli. Aga hinnad olid ka nö kallimad, kuid varsti jõulud ja minu arust igati sobilik kingitus kas endale või siis sõbrale... :)

Zoozi tegemised

Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-11-05 23:13:55
Kas kellelgi on juba olemas ja uuritud-puuritud Maru kokaraamat ja "50 India karrit"? Ma seda viimast sirvisin poes ja sõna otseses mõttes tundsin lõhna mõne pildi juures. OK, nälg oli kah üle keskmise, aga midagi nii isuäratavat ma pole pikemat aega üheski kokaraamatus näinud... tea, kas talv hakkab tulema või? Et paneb vürtsivärkide järele neelustama seespidise soojendamise nimel - ?
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-11-05 23:23:49
Ussicke:
Kas kellelgi on juba olemas ja uuritud-puuritud Maru kokaraamat ja "50 India karrit"? Ma seda viimast sirvisin poes ja sõna otseses mõttes tundsin lõhna mõne pildi juures. OK, nälg oli kah üle keskmise, aga midagi nii isuäratavat ma pole pikemat aega üheski kokaraamatus näinud... tea, kas talv hakkab tulema või? Et paneb vürtsivärkide järele neelustama seespidise soojendamise nimel - ?
Minul on "50 India karrit". Mees ostis mulle tingimusel, kui sõidan Viru keskuses eskalaatoriga 2korruselt 3le, see on see uus lõik, mis hiljuti pandi. Saamishimu sai hirmust võitu, kardan tohutult kõrgust :). Olen siis nüüd selle raamatu omanik. Raamat on hea. Siiani olen poodidest ka kõik maitseained leidnud. Soovitan!

Zoozi tegemised

<< 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>