Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-19 10:46:55
Blondie:
Minu kõige uuem kokaraamat pärineb aastast 1955 :D Nimelt läksin ema käest küsima, kas tal on üle mõnd kokaraamatut, kus on sees lihtsad põhiretsepid ja selle peale võluti riiulist välja täiesti kasutamata "Tervislikust ja maitsvast toidust".
See üks mu suuri lemmikuid juba aastakümneid, õhtuti mõnus lugeda :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triinp
Postitusi: 88
Kokaõpilane
2008-09-19 13:51:36
Blondie:
Minu kõige uuem kokaraamat pärineb aastast 1955 :D Nimelt läksin ema käest küsima, kas tal on üle mõnd kokaraamatut, kus on sees lihtsad põhiretsepid ja selle peale võluti riiulist välja täiesti kasutamata "Tervislikust ja maitsvast toidust".
Mul on ka see raamat olemas. Pole küll ühtegi retsepti sealt proovinud, aga niisama lugemiseks on täitsa lõbus. Kuidas ikka hurjutatakse, et pole ometi mõtet ise asju nullist teha ja kallist naisterahva tööjõudu kodus pliidi ees kulutada kui kaupluses on igasugu suurepäraseid valmisprodukte saada. :)
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-09-22 11:06:01
Ema sai vist aru, millist lõbu see 50ndate kokaraamat mulle pakkus ja kaevas kodust kuskilt kapist välja sellise raamatu: Keedu- ja majapidamise-juht : 25-a. juubeli väljaanne. [3. tr.] Tartu, 1926. Autor Adeline Tannbaum. Selline korralik eestiaegsete prouade piibel tundub olevat :D Kohati on toiduainete nimetused täitsa teisugused, pidin oma vanaemalt (s. 1921) näiteks küsima minema, et mis on korint ... selgus, et nii oli tema lapsepõlves nimetatud erikujulist rosinat, aga isegi tema ei suutnud enam meenutada, oli see tavalisest suurem või väiksem rosin. Mõlemast raamatust on varsti plaanis ühtteist proovida.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-09-22 11:26:32
Blondie:
Kohati on toiduainete nimetused täitsa teisugused, pidin oma vanaemalt (s. 1921) näiteks küsima minema, et mis on korint ... selgus, et nii oli tema lapsepõlves nimetatud erikujulist rosinat, aga isegi tema ei suutnud enam meenutada, oli see tavalisest suurem või väiksem rosin.
Alati on abiks Nami-nami kokandussõnastik: korint :D
Blondie:
Keedu- ja majapidamise-juht : 25-a. juubeli väljaanne. [3. tr.] Tartu, 1926. Autor Adeline Tannbaum. Selline korralik eestiaegsete prouade piibel tundub olevat :D
Mul seda "piiblit" ei ole, aga just reedel lappasime ühte Tannbaumi retseptiraamatukest. Esilehel ilutses ääretult range moega, kurguni kinni nööbitud, rangete prillidega ja uhke krunniga proua Tannbaumi foto. Tänapäeval hirmutaks vist paljud lugejad eemale :D :D :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ussicke
Postitusi: 170
Abikokk
2008-09-22 11:44:13
Kika:
Ussicke:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/511OEfkjjbL._SS500_.jpg Selline sai majja muretsetud. Pigem nagu reisipildialbum koos retseptidega, ei ole ainult kokaraamat. Fotod on vägevad ja raamatu gabariidid samuti - ei usu, et mul enam tekib vajadust India köögi kokaraamatut osta, sellest eksemplarist jätkub mitmeks aastaks...
kust sa selle ostsid?
Amazonist tellisin :) Sinna jäi veel ;)
Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2008-09-22 11:54:04
Pille:
[Esilehel ilutses ääretult range moega, kurguni kinni nööbitud, rangete prillidega ja uhke krunniga proua Tannbaumi foto. Tänapäeval hirmutaks vist paljud lugejad eemale :D :D :D
Oojaa, see kaunistab ka minu raamatut! Vaatasin seda ja mõtlesin, et tema tunnis (ta oli kooliõpetaja) ei julgeks vist iitsatadagi... --- Leidsin netist pildi ka :D
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-09-29 09:44:16
Minu uusim kokaraamat on Camellia Panjabi "50 imelist India karrit"-peale raamatuga lähemalt tutvumist,teatasin kodustele,et nyyd on kord nädalas kindlasti mingi karri.Kahel korral olen juba teinud,seega jäänud 48x =)

Zoozi tegemised

Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-09-29 09:53:31
Inspireerituna viimasest Prantsusmaa-reisist on mul nüüd selline raamat: Culinaria France
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-09-29 11:01:50
Kika:
Inspireerituna viimasest Prantsusmaa-reisist on mul nüüd selline raamat: Culinaria France
Oi, ma käin neid erinevaid Culinaria raamatuid juba aasta aega raamatupoes piilumas ja vesistamas. Oled rahul?

http://jucjaco.blogspot.com/

Kika
Postitusi: 220
Abikokk
2008-09-29 11:15:41
Juc:
Kika:
Inspireerituna viimasest Prantsusmaa-reisist on mul nüüd selline raamat: Culinaria France
Oi, ma käin neid erinevaid Culinaria raamatuid juba aasta aega raamatupoes piilumas ja vesistamas. Oled rahul?
jah, olen küll. mul on Culinaria Greece ka. (teisi tahaks ka :))
<< 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 >>