Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-06-27 15:04:35
Proua Simpson:
Ma vaatan, et nii siin teema alla kui foorumis üldse on see inglise keel ülekaalukas. Siit teemast leidsin vaid ühe saksakeelse raamatu. Panen siis omalt poolt ühe raamatukese kirja neile, kes tahaks sakslaste rikast küpsetuskultuuri avastada. Sain mõni kuu tagasi kingiks "Dr Oetker: Backen von A bis Z", mis on üsna mahukas (üle 400 lk), aga pole väga kallis (mõnes kohas müüakse vist isegi 3 euro eest). Retseptid (nagu pealkirjastki võib järeldada) tähestiku järjekorras, nii et neid on hea üles leida. Selle raamatu puhul on eriti hea, et iga retsepti juures on kirjas, millist kuumust erinevate ahjude juures valida ja kui kaua ahjus hoida. Väga kasulik.
kas see erineb väga palju sellest mis neil netis oma kodulehel üleval on? Ääremärkusena: neil on päris hea Dresdener Stolle retsept - siiani parim mis kodus tehtud on :)

kiilikese köögikatsetused

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-07-01 22:52:54
Sain täna kätte Jason Atherton'i Maze: The Cookbook. Toidud põhinevad Gordon Ramsay restorani Maze menüül, on lihtsamad toidud ja mõned raskemad ka sekka. Raamat ise on hästi kirjutatud, midagi selgusetuks ei jää ja rohkelt on ka fotosid. Vaid ca. 200 .- eest on see väga hea ost.

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-07-03 08:17:03
Zapxpxau:
Sain täna kätte Jason Atherton'i Maze. Toidud põhinevad Gordon Ramsay restorani Maze menüül, on lihtsamad toidud ja mõned raskemad ka sekka. Raamat ise on hästi kirjutatud, midagi selgusetuks ei jää ja rohkelt on ka fotosid. Vaid ca. 200 .- eest on see väga hea ost.
see siis väga hea hinnaga saadud, vaatasin amazon uk'st ja sealt mõnisada kallim tuleb
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-07-03 12:49:44
Kui selle tellisin, siis oli hinnaks 9 naela, mis on nii hea raamatu puhul päris hea hind. Lisaks sisule on korralikud kõvad kaaned, lehed ei ole haprad ja kõidetud on hästi. Ise soovitan jälgida New Releases ja Coming soon rubriike, tihti saab varem tellides raamatud poole soodsamalt.

Zap*

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-07-03 14:13:40
täna näitas miskine 16.95 naela hinnaks, samas see prantsuse kokakas mille ma 40 usdiga tellisin, oli täna 10 usdi.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-07-03 14:31:49
Mina sain eile kätte Amazonist tellitud Joanna Weinbergi raamatu How to Feed Your Friends With RELISH Hispaanias olles lappasin (vt siia) ja hakkas väga meeldima.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-07-03 15:13:35
Pille:
Oh jah. Alustame sellest, et niiehknii on mul olemas Amazon.com wishlist (27 kirjet) ja Amazon.co.uk wishlist (68 kirjet). Siin siis nimekiri teostest, mida ma enne Ximena külastamist ei teadnud, et ma nii hirmsasti peagi vajan :D Joanna Weinberg: How to Feed Your Friends with Relish (iga kolmas retsept oli ahvatlev) Anissa Helou: Mediterranean Street Food: Stories, Soups, Snacks, Sandwiches, Barbecues, Sweets, and More from Europe, North Africa, and the Middle East ja Savory Baking from the Mediterranean: Focaccias, Flatbreads, Rusks, Tarts, and Other Breads Rowley Leigh: No Place Like Home Lindsey Bareham: A Wolf in the Kitchen: Easy Food for Hungry People ja The Fish Store (selle autori teoseid mul juba on) Andrea Nguyen: Into the Vietnamese Kitchen: Treasured Foodways, Modern Flavours (ilmselgelt ühest vietnami kokaraamatust ühe eestlanna raamaturiiulis ei piisa :D ) Darina Allen: Ballymaloe Cookery Course (tema minia raamatuid on mul juba kaks) Nicolas Freeling The Kitchen Book/Cook Book (jutukas) Jeffrey Steingarten: It Must've Been Something I Ate: The Return of the Man Who Ate Everything (jutukas, selle raamatu hädavajalikkust ma muidugi kahtlustasin juba varem) Marcus Wareing: How to Cook the Perfect... (seda olin varem lapanud sõbranna Johanna juures, teadsin, et kuluks marjaks) Deborah Madison: Vegetarian Cooking for Everyone (tundus väga asjalik ja ülevaatlik "piibel", Ximena kiitis ka väga) Fuchsia Dunlop: The Revolutionary Chinese Cookbook (mul pole ühtegi korralikku hiina kokaraamatut kodus) Nii. Esialgu vist kõik..
lugesin su wishliste (no ei suutnud piisavalt raamatuid kokku saada) ja see alice watersi oma oli mul ka tellimuses sees. tundus suht huvitav.
Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-07-09 19:28:13
Kiilike:
Proua Simpson:
"Dr Oetker: Backen von A bis Z", mis on üsna mahukas (üle 400 lk) ...
kas see erineb väga palju sellest mis neil netis oma kodulehel üleval on? Ääremärkusena: neil on päris hea Dresdener Stolle retsept - siiani parim mis kodus tehtud on :)
Dr Oetkeri kodulehel on vist mitmeid erinevaid küpsetamisraamatuid, aga mina pidasin silmas seda siin: Dr Oetker: Backen von A bis Z Hind on kodulehel muidugi natuke krõbedam, aga 15 eurot pole selle mahu juures ka paha.
Triinp
Postitusi: 88
Kokaõpilane
2008-07-10 22:57:29
Ostsin Liz Franklini "Lihtsad leivad", tõtt-öelda lihtsalt sellepärast et odav oli praegu (64 kr). Olen ta läbi sirvinud ja päris mitmed keeksid (minu keel tõrgub selliste küpsetuspulbriga küpsetiste kohta "leib" ütlemast) tunduvad huvitavad ja täitsa proovimist väärt, eriti mõned soolased variandid.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-07-15 09:37:20
Vanemad kinkisid Maaliline Gurmee. Vaadates tundub ilus raamat, retseptidesse pole veel jõudnud süveneda.
<< 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 >>