Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-06-05 22:10:41
Praegune lugemine on selline raamat kui Breakfast at the Wolseley. Üks Londoni popim kohvik/restoran The Wolseley, äärmiselt suurejoonelises hoones Piccadilly'l. Raamat annab väga hästi edasi hoone ajalugu ja kogu koha stiili. Retseptid on ka.

Zap*

Krissu1990
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2008-06-10 00:33:31
Hiljuti sain kingituseks Leila Lindholmi "A Piece of Cake" kokaraamatu. Nagu pealkirigi ütleb, siis raamatust leiab erinevate küpsetiste/kookide/leibade retsepte. Raamat ise on rootsi keelne ja ma ei kujuta ette, kas seda on tõlgitud inglise keelde. Aga neile, kes vähegi rootsi keelt valdavad, soovitan soojalt. Leila stiil meenutab muide natuke Nigellat. Selline lihtne, vaba ja kodune.
Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2008-06-10 18:57:58
Moxuma:
Kõige viimane ost oli Salme Masso "Rahvaste toite", mille leidsin Nõmme turu täikalt :)
sellest täikajutust innustatuna uurisin ka rakvere laadal vanade raamatute letti ja ostsin vanu kokaraamatuid: masso&relve "supid ja ühepajatoidud" a&m.klais "kohupiimatoidud" petti "kartulitoite. kartul-meie teine leib" petti "munatoite" järvelin "kartuliraamat" niii meeldivad need vanad raamatud. kõiki toiduaineid tean ja kunagi ikka olen midagi neist söönud (on ettekujutus, kuidas peaks miski maitsema :p )

http://kardemon.blogspot.com

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2008-06-10 19:37:12
Minu värskeim ost on Tessa Kirose "Murakarabadest oliivisaludeni". Lõpmata ilus ja kuidagi mõnusalt vahemerelise õhkkonnaga raamat. Kui palju sealt retsepte järele proovida, on iseasi, aga seda on niisamagi hea sirvida.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-06-11 09:41:55
Ma nillisin ka terve kuu seda Kirose "Murakarabadest oliivisaludeni" ja nüüd lõpuks ostsin ikka ära. Tõesti hea hõnguga raamat, ma leidsin päris mitu retsepti mida lähiajal proovida tahaks; ja nii kenad mälestusekillud ja kirjeldused. Just selline tõmba-diivanile-kerra-ja-loe raamat :)
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-06-12 22:30:58
Frieda:
Minu värskeim ost on Tessa Kirose "Murakarabadest oliivisaludeni". Kui palju sealt retsepte järele proovida, on iseasi, aga seda on niisamagi hea sirvida.
Kusjuures on väga palju proovida! Mina olen sealt paari nädala jooksul 4-5 retsepti teinud ega ole pidanud kordagi pettuma. Väga hästi on leitud tasakaal - retseptid on huvitavad, aga paljud ka piisavalt lihtsad igapäevaseks kokkamiseks. Võib-olla on asi selles, et autoril on Soome juured ja maitse sellest tulenevalt meie omaga sarnane :) Kuid minu uus raamat on The Vegetarian Student Cookbook. Tahtsin raamatut, kust võtta ideid igapäevase (taime)toidu jaoks ja olen rahul. Eriti tore peatükk on pohmelli ravivatest segumahladest (nt. Hangover Express - pressi mahl 150 g brokkolist, 2 õunast ja 150 g spinatist, lisa jääkuubikuid). Ja kannatamatult ootan Peter Reinhart'i raamatut The Bread Baker's Apprentice: Mastering the Art of Extraordinary Bread.
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2008-06-12 22:44:36
Katre:
Minule meeldib, et üks ettevõte välismaalt raamatute tellimist pakub ning teeb ära kõik eeltöö. Tegemist väga soodsa ja turvalise variandiga, kus sinu krediitkaardi andmeid ei küsita, kui sa neid anda ei soovi, vaid maksta on võimalik ka sularahas või siis ülekandega.
Ma olin ka kuni hiljutise ajani Krisost tellija, aga nüüd olen Amazonile üle läinud. Mis teha - tuleb odavam ja raamatud jõuavad ka kiiremini kohale. Tõsi, Kriso puhul pole vaja krediitkaardi andmeid anda, aga kuna saab ju kasutada virtuaalset krediitkaarti, ei tohiks ka see mureks olla.
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-06-12 22:48:05
Liiseli:
Katre:
Minule meeldib, et üks ettevõte välismaalt raamatute tellimist pakub ning teeb ära kõik eeltöö. Tegemist väga soodsa ja turvalise variandiga, kus sinu krediitkaardi andmeid ei küsita, kui sa neid anda ei soovi, vaid maksta on võimalik ka sularahas või siis ülekandega.
Ma olin ka kuni hiljutise ajani Krisost tellija, aga nüüd olen Amazonile üle läinud. Mis teha - tuleb odavam ja raamatud jõuavad ka kiiremini kohale. Tõsi, Kriso puhul pole vaja krediitkaardi andmeid anda, aga kuna saab ju kasutada virtuaalset krediitkaarti, ei tohiks ka see mureks olla.
ja-jah krisoga juhtub ikka, et raamat saabub ca aasta peale tellimist, ja siis ma peale kätte saamist nuputan, et mis uid mul küll tol hetkel peal oli, kui ma just selle raamatu tellisin..
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-06-13 13:42:20
Põrnikas:
Liiseli:
Katre:
Minule meeldib, et üks ettevõte välismaalt raamatute tellimist pakub ning teeb ära kõik eeltöö. Tegemist väga soodsa ja turvalise variandiga, kus sinu krediitkaardi andmeid ei küsita, kui sa neid anda ei soovi, vaid maksta on võimalik ka sularahas või siis ülekandega.
Ma olin ka kuni hiljutise ajani Krisost tellija, aga nüüd olen Amazonile üle läinud. Mis teha - tuleb odavam ja raamatud jõuavad ka kiiremini kohale. Tõsi, Kriso puhul pole vaja krediitkaardi andmeid anda, aga kuna saab ju kasutada virtuaalset krediitkaarti, ei tohiks ka see mureks olla.
ja-jah krisoga juhtub ikka, et raamat saabub ca aasta peale tellimist, ja siis ma peale kätte saamist nuputan, et mis uid mul küll tol hetkel peal oli, kui ma just selle raamatu tellisin..
No-noh, pole see Krisostomus nii hull midagi, tegelikult ei ole mul neile ühtegi etteheidet (erinevalt amazonist), olen sealt tellinud 18 raamatut viimaste aastate jooksul, kõik tulid normaalse ajaga. Lisaks olen nende kaudu saanud mitu trükist otsa lõppenud raskesti leitavat raamatut ja olen väga tänulik, et nad viitsivad neid üldse otsida. Amazonile seevastu on küll paar etteheidet. Olen sealtki tellinud palju raamatuid ja kui enamasti on kõik ok, siis ühel juhul ootasin raamatut üle aasta (raamatuks siis Paris: 500 Photos), seejärel lihtsalt tühistasin tellimuse; tellides tuntud Itaalia kokaraamatu The Silver Spoon sain katki rebenenud kaanega raamatu. Arvestades, et raamatul on toekad kõvad kaaned, siis peab ikka tublisti rebima, et need poolenisti küljest saada. Oleksin võinud selle tagasi saata, aga otsustasin alles jätta, sest raamat oli sel hetkel praktiliselt trükist otsas. Tõmbasin raamatukilega ilusti kokku ja näeb siiani üsna kõbus välja. Hetkel on ka mingi värk, tegin märtsis ettetellimuse kolmele raamatule (st. kui need ei olnud veel ilmunud) ja ainult ühe neist olen saanud, teised kaks muudkui viibivad, praeguse info järgi ehk juuli lõpus, kuid paistab, et üks neist on vahepeal juba läbi müüdud (kuigi oli ette tellitud!) ja pean seda vist Krisost tellima hakkama. Eks tegijal juhtub mõndagi, kasutan mõlema firma teenuseid ka edaspidi, mõlemal omad head-vead.

Zap*

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-06-13 14:27:19
Zapxpxau:
No-noh, pole see Krisostomus nii hull midagi, tegelikult ei ole mul neile ühtegi etteheidet (erinevalt amazonist), olen sealt tellinud 18 raamatut viimaste aastate jooksul, kõik tulid normaalse ajaga. Lisaks olen nende kaudu saanud mitu trükist otsa lõppenud raskesti leitavat raamatut ja olen väga tänulik, et nad viitsivad neid üldse otsida.
ega mu märkus oligi rohkem naljaga pooleks. enamus asju olen krisost tõesti täitsa normaalse ajaga saanud, ning samuti häid kogemusi trükist otsa lõppenud raamatutega. no aga neid ca aasta aega oodatud raamatuid on ka mitmeid olnud..
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>