Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-06-13 14:35:15
Kui keegi arvab, et ma Ameerikast naasesin ilma kokaraamatuteta, siis ta eksib. Samuti ostsin suuuuuuure virna sealseid toiduajakirju, et end Ameerikamaa trendidega kurssi viia :) Aga raamatutest on mul nüüd olemas Heidi Swansoni väga huvitav Super Natural Cooking: Five Delicious Ways to Incorporate Whole and Natural Ingredients, samuti briti koka Simon Rimmeri The Accidental Vegetarian: Delicious Food Without Meat. Bloomingtonis kohtasin sealset toidublogijat Christine Barbouri, kes kinkis mulle Indiana Cooks!: Great Restaurant Recipes for the Home Kitchen. Ja taas kirjutasin märkmikusse mitu raamatut, mida mul plaanis tulevikus osta on..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-06-16 16:12:57
ostsin eelmisel nädalal kirose raamatu ära -- see on tõeline must have! :D nüüd piilun the silver spooni. praegu veel meel natuke tõrgub, aga ega ma vist pääse :P
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-06-16 20:58:58
Tellisin Amazonist Tasting Tuscany ja lugesin läbi kah. Selline valik tulenes minu peatsest Toskaanareisist. See on kirjeldus Toskaana eri osade köögist, huvitavatest söögikohtades, millest igaühe peakokk on mõne enda retsepti ka trükki andnud. Teen paar katsetust enne minekut ära, eks siis näis, kas kohalik on parem (usun küll!) või mitte. Mulle meeldis toskaanalaste ütlus (usun, et tegelikult terve Itaalia oma), et "on hea, kui teed süüa nagu su ema, aga veel parem kui nii, nagu su vanaema!" :)

http://jucjaco.blogspot.com/

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-06-16 23:59:48
minu viimaste päevade lugemine on olnud Daphne Lambert Little Red Gooseberries: Organic Recipes from Penrhos. Järjekordne mahe- ja taimetoiduteemaline kokaraamat mu elamises. Väga mõnus mu meelest, kuigi katsetamiseni pole veel jõudnud.
Metsvaarikas
Postitusi: 121
Abikokk
2008-06-17 07:43:21
Heivi Petersoni Ahjusoojad saiad-leivad seisab mu voodi kõrval mitmendat päeva. Ootan puhkust või pikemat kodusviibimise võimalust, et võiks leivategemise järgi proovida.
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-06-21 00:45:22
seoses vihmaste ilmadega avastasin kodust järsku Martin Hansoni Supidieedi, mis ostmisjärgselt kuidagi märkamatult riiulisse ära kadus. Raamat igati kena ja tore. Sissejuhatav osa, kus ta 'supiajalugu' üritab kirjutada mulle ei istunud (oleks ta oma teadmisi kuidagi vabamas vormis jaganud, siis oleks päris tore, aga praegusel hektel jääb sisu vormilistele ambitsioonidele alla). Aga retseptide osa mulle vägagi meeldib, või õigemini: lugeda on väga mõnus, süüa tehes on natuke keeruline näpuga järge ajada. Aga suppe tegin ka. Mõni päev tagasi tegin kuldset porgandisuppi ja täna banaanipüreesuppi lillkapsa ja suhkrukanaga. Toredad mõlemad.
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-06-23 18:18:43
Namaste kokaraamatu saime reisil olles kingiks. Ja on täitsa tore raamat, hästi head lihtsad retseptid.
Proua Simpson
Postitusi: 177
Abikokk
2008-06-27 11:28:45
Ma vaatan, et nii siin teema alla kui foorumis üldse on see inglise keel ülekaalukas. Siit teemast leidsin vaid ühe saksakeelse raamatu. Panen siis omalt poolt ühe raamatukese kirja neile, kes tahaks sakslaste rikast küpsetuskultuuri avastada. Sain mõni kuu tagasi kingiks "Dr Oetker: Backen von A bis Z", mis on üsna mahukas (üle 400 lk), aga pole väga kallis (mõnes kohas müüakse vist isegi 3 euro eest). Retseptid (nagu pealkirjastki võib järeldada) tähestiku järjekorras, nii et neid on hea üles leida. Selle raamatu puhul on eriti hea, et iga retsepti juures on kirjas, millist kuumust erinevate ahjude juures valida ja kui kaua ahjus hoida. Väga kasulik.
Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-06-27 13:47:40
Minu tänane suurepärane ost on Locatelli "Made in Italy". Täiesti super raamat!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-06-27 13:48:45
Pulavik:
Minu tänane suurepärane ost on Locatelli "Made in Italy". Täiesti super raamat!
Mina tellisin eile endale Amazon.co.uk'st suuuuuuuuure portsu raamatuid, sh Locatelli oma :) Eile pandi pakk juba teele ka, nii et nüüd ma siin kannatamatult ootan..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 >>