Imikute toitmine (sh baby-led weaning ehk näputoitumine)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-09-16 17:15:44

Mina ei oska nõu anda, mul sõi viimane laps kaks aastat ja pealegi iga öösel 3-4 korda :) Eelmised kaks samamoodi :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2015-09-18 00:26:04

Eks sel ole mitu põhjust - haigus, harjumus, nälg (öine söötmine ju suurendab piimatoodangut), hambad, aga ka läheduse vajadus. Mina igatahes naudin seda aega täiega :).

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2015-09-18 09:06:27

Seost päevase söömisega pole mina ka kummagi lapsega näinud. Mõlemad on üle aasta öösel mitmeid kordi rinnal olnud, periooditi paarist korrast pea kümne korrani ilmselt, olenevalt haigustest, arenguperioodidest, hammaste tulekust jne. See kõikumine on täiesti loomulik iseenesest ja samuti on "nii suure lapse" öine söömine igati loomulik asi. Isevõõrduv laps enamasti loobubki just päevastest kordadest enne ja öistest ning enne und viimastena. Emana on öist imetamist lihtsam taluda, et mitte öelda, et üldse mitte tähele panna, lapsega koos magades, nagu seda tehakse traditsioonilistes kultuurides, kus pikk imetmine on norm. 

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Siilu
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2015-09-28 13:16:56

Aitäh vastuste eest. Kuna mul enda tuttavate seas näputoitujaid ei ole, siis on igasugune kogemuste jagamine toeks. See kirjeldatud söögiralli sai läbi väga äkki ja üsna ootamatul põhjusel. Nimelt kui augustis ilm soojaks läks, hakkas laps magama ainult õhukese truksikuga. Ilmad jahtusid aga laps tundus öösiti ikka väga tuline. Kuna varem oli ta meil pigem selline jahedama kehatemperatuuriga, siis jätsin püksid jalga panemata. Igaks juhuks proovisin siis viimase variandina, et äkki tal ikkagi on öösel jahe. Nii oligi, uni läks rahulikumaks ja söögikordi ka öösel vähem. Käed ja jalad jälle jahedamad. Ei tundu eriti loogiline, aga nii lihtne lahendus oligi :). 

Thredahlia nõuanne, et kaisus magades on öist söötmist lihtsam taluda, on proovitud. Õigem oleks öelda, et sai vahepeal vastupidist katsetatud. Uni oli rahutum nii minul kui lapsel. Kaisus magamine mõjub meile mõlemalt hästi. 

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-05-20 10:08:13

Merilin refereeris Nami-Nami lugejate jaoks veidi välisajakirjandust: NÄPUTOIDUL IMIKUTE TOITUMINE ERINEB PÜREETOIDUL IMIKUTE OMAST (18.5.2016)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-09-15 17:37:04

Nii tore video: https://www.facebook.com/FatherlyHQ/videos/1055811537805321/?hc_ref=NEWSFEED (Tegelikult hoopis ühe söögitooli reklaam, aga puhas näputoitumise promo sealjuures :))

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2016-12-02 23:25:36

ETV Terevisioonis oli relevantne saatelõik: Lapse toitumine ja kõne areng on omavahel tihedalt seotud

Ma olen ise päris mitmes kohas rõhutanud seda, et BLW/näputoitumine ja kõne areng on seotud, kuna BLW põhimõtete järgi toitumine arendab "lõuamuskleid". Videos räägib logopeed ja müofunktsionaalne terapeut Liis Linde küll traditsioonilisest toitumisest (püreed - tükikestega püreed - suured tükid), aga mõte jääb samaks.  

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 >