Milline jõulupraad valida?

Milline praad valmistada pühadelauale? Nami-Nami soovitab!

Sealiha

Nami-Nami kõige populaarsem seapraad on ahjus küpsetatud sea kaelakarbonaad sinepi-meemarinaadis. Kui eelistad küpsetuskotis valminud liha, siis juhised leiad siit. Väiksem leibkond võib teha hoopis ahjukartuleid triibulihaga

Kiita on saanud ka glasuuritud seapraad,  ahjupotis küpsetatud sealiha, seapraad rosmariini ja küüslauguga. Ilse jagab väga isuäratava krõbeda kamaraga seakülje retsepti.

Küülik

Väiksemale perele sobib lauale hästi küülik. Proovi seda sinepist küülikupraadi , võlles hautatud küülikut kuivatatud kirssidega või lihtsat hautatud küülikut:

Linnuliha

Kui eelistad linnuliha, siis pidulikuks alternatiiviks on ahjupart. Proovi näiteks minimalistlikku ahjuparti õuntega, hapukapsaga täidetud ja majoneesikattega pardipraadi või hõrku ahjuparti vürtsika apelsinikastmega.  

Väga mõnus on aeglaselt röstitud meepart, aga ka hiina viievürtsiseguga maitsestatud pardikoivad või siis Britt Paju pardikoivad hapukapsaga.

Pardikoivaretsepte leiad veel siit. Kunagise toiduguru Salme Masso juhised jõulupardi või -hane valmistamiseks leiad siit, Nami-Nami hanepraeretsept on aga siin.

Loe veel:

Artikkel ilmus algselt 2015. a. detsembris.

Pille Petersoo
Pille Petersoo
postitatud 23.12.2018 23:58 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Kaie Loorits
postitatud 17.12.2017 19:48

Lindu- parti või hane plaanin. Ja eks seapraadi jõuab pikkade pühade ajal ka süüa.

Maalt ja hobusega
postitatud 08.01.2019 13:02

Aitäh vihjete eest!

Maalt ja hobusega
postitatud 08.01.2019 21:20

Aitäh soovituste eest!