Maitsvad hakkliharoad argiõhtuteks

Nüüd, kui pikk suvi on möödas ja lapsed taas lasteaeda-kooli on läinud, tasub meelde tuletada lihtsate argitoitude retsepte. Hakkliharoad on ses mõttes tänuväärsed, et meeldivad kõikidele lihasööjatele ning nende valmistamine võtab vähe aega. 

Nami-Nami soovitabki eestimaisest hakklihast lihtsasti valmivaid maitsvaid roogi. 

Supile!

Hakklihast saab maitsva supi! Proovi näiteks hakkliha-peedisuppi või hakkliha-tomatisuppi:

Proovi veel hakkliha-kapsasuppi või hakkliha-hapukapsasuppi, hakklihasuppi sulajuustu ja porruga või riisi-tomatisuppi hakklihaga.

Lihapallid, Karlssoni ja kõigi laste lemmikud!

Hakklihapallid on kindlasti just kõikide laste lemmikud. Proovi näiteks mahlakaid toorjuustuga lihapalle või eriti mõnusaid rõõsa koore ja vürtspipraga Rootsi lihapalle:

Hakk-kotletid, argiõhtute raudvara!

Lisaks kõige-kõige tavalisematele hakk-kotlettidele tasub proovida vene köögist pärit rohke sibulaga kaardiväekotlette või igasuvist hitti, suvikõrvitsa-hakklihakotlette:

Nami-Nami soovitab veel lihtsaid hakk-kotlette, soolapeki ja küüslauguga Poltaava kotlette, Anatoli seene-hakklihakotlette ja taanlaste armastatud frikadeller-kotlette.

Populaarsed ja soodsad hautised

Kindlasti tasub valmistada populaarseid klassikuid - hakkliha-värskekapsahautist ning tatraputru hakklihaga:

Toitvad pajaroad hakklihaga on näiteks Jamie Oliveri stiilis Chili con Carne ning valgete ubade ja hakklihaga ühepajatoit:

Hakklihakaste sobib alati!

Kastmetest on alati kindla peale minek kodune hakklihakaste, ent proovida võib ka peedilisandiga hakklihakastet:

Hakklihakastmetest ei saa nimetamata jätta veel Ragù alla Bolognese't, laisa koka köögivilja-hakklihakastet, tavalist hakklihastrooganovi ja šampinjonidega hakklihastrooganovi.

Artiklit toetab Rakvere LK:

Nami-Nami retseptikogu®
postitatud 30.09.2016 14:24 LISA KOMMENTAAR

Kommentaarid


Helgi Tõnnemaa
postitatud 29.09.2016 18:56

Tuleb "šnitti" võtta ja proovida, kõik paistab lihtne ja mõnus olevat!

KatrinMgi
postitatud 31.01.2017 17:43

Kuna hakkliha on kõige taskukohasem viis "kasvavat sõjaväge" lihaga toita, siis on meil ka pidevalt menüüs 101 erinevat hakklihatoitu. Lisaks eelnevale valikule veel pikkpoisid erinevate lisanditega. Peediga hakklihakaste oli mulle totaalne üllatus ja läheb 100% ära proovimisele. meil on hakklihakastme kohustuslik kõrvaltegelane tavaliselt marineeritud peet või peedisalat ja, olgem ausad, salat segatakse taldrikul tihti kastmega kokku :)

mari
posted on 26.09.2018 15:54

Hakklihakaste sobib hästi kartulipudruga.

Mare
postitatud 31.10.2018 14:47

Meil kindlasti ka karjuse pirukas. See hea moodus kartulipudru jääke kasutada. Kindlasti lisa sinna hakklihale ohtrasti kõiksugu köögivilju.