400-500 g (kodust) hakkliha
1 dl riivsaia või riivleiba
1.5-2 dl 10% rõõska koort või piima
1 väike riivitud või hakitud sibul
1 muna
1 tl soola
0.5 tl jahvatatud vürtspipart
Sega riivsai või -leib rõõsa koorega ja lase 5-10 minutit paisuda.
Sega hakkliha, muna, sool ja vürts, lisa riivsaiasegu ja sega ühtlaseks.
Niisuta käed külma veega ja vormi hakkmass lihapallikesteks ja laota küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Küpseta 200-kraadises ahjus 15-20 minutit, kuni lihapallid on kuldsed ja seest küpsenud.
Pildi tegi Nami-Nami toimetaja Kaare Sova.
Ühed parimad lihapallid, mida teinud olen! Rõõska koort ei olnud, tegin piimaga.
Olen pikka aega püüdnud leida head, seda õiget, lihapallivalemit. Olen otsinud kivi alt ja mägede tagant - ei kusagil! Nüüd olen ajarattaga pedaalinud tulevikku. Lihapallitulevik on täna siin ja praegu! Lihapallide Tesla, lihapallide Apple, lihapallide Hiina majandus. Kui ma oleksin toit, tahaksin olla täpselt nagu need lihapallid.
küll on kirglik ja hingest tulev kiidukõne lihapallikestele,oli plaanis täna pasta hakklihaga, aga tulevad hoopis lihapallikesed...
Kas keegi on seda "good deem" jahu asendanud ka mandlijahuga+
Ain, ma usun, et see töötaks küll, mandlijahu seob päris hästi.
Tegin ära. Vürtspipra maitset pole tunda (võiks siis kogust suurendada). Aga teine kord võiks uuesti küll teha. Ei saa aru, millest Ain räägib. Jahu pole siin mainitud.
Tegelt ma ikkagi ei teeks neid teist korda. Hea kohevusega, aga iseloomutud. Parem siis juba keftat või hakklihapalle karrikastmes teha.
Rootsi lihapallid
Vürtspipraga maitsestatud hakklihapallid sobivad nii kartulite, makaronide, riisi kui ka erinevate salatite lisandiks. Ja loomulikult ka suupisteks. Mul meeldib lihapalle ahjus küpsetada.