Kalender

SEPTEMBER

Eesti meistrivõistlused veiseliha grillimises

02/09/2017 | 10:00

Juba 2. septembril toimuvad Viimsi taluturul VEISELIHA GRILLIMISE EESTI MEISTRIVÕISTLUSED. Lisaks tutvustatakse kõike, mis rohumaaveise Eestis kasvatamise ja tarbimisega seotud on.

Uksed avavad pop-up veiselihapood ja Ants Uustalu juhatatav grillirestoran, mis pakuvad nii kohapeal nautimiseks kui kaasaostmiseks rohumaaveise parimaid palasid.

Kohal on Vaiko Eplik ja tema kitarr :)

Tule sina ka! Üritus on kõikile tasuta

Loe lähemalt siit.

Pulgakoogi koolitus Tallinnas, Gemossis

02/09/2017 | 11:00

02.09.2017 toimub Gemossis (Tartu mnt 87E, Tallinn) kell 11-15.30 pulgakoogi õpituba. Pulgakoogid on laste ja noorte suured lemmikud aga järjest populaarsemad ka kõikidel teistel pidudel.

Loe lähemalt siit.

Filmi "Mida tervist!"/"What the Health" esilinastus Eestis

06/09/2017 | 18:00

Eesti Vegan Selts ja Kumu dokumentaal esitlevad: filmi "Mida tervist!" / "What the Health" esilinastus Eestis

Rež Kip Andersen, Keegan Kuhn, USA 2017, 97 min
Inglise keeles, eestikeelsete subtiitritega

"Mida tervist!" on omamoodi jätkufilm auhinnatud "Cowspiracy" dokumentaalfilmi loojatelt. Režissöör Kip Andersen intervjueerib arste ja toitumisteadlasi, et teada saada, kuidas on võimalik vältida ja isegi paranemisele pöörata mitmeid tõsiseid kroonilisi haigusi. Kartmatu Kip uurib ka, miks USA rahvuslikud terviseorganisatsioonid ei kavatsegi ise kõigest sellest rääkida.

Filmile järgneb arutelu, et muuhulgas välja selgitada filmi nii positiivsed kui ka negatiivsed küljed. Tasuta sissepääs.

Filmi koduleht ja treiler: https://vimeo.com/ondemand/whatthehealth/203617202

Loe lähemalt siit.

Lõuna-Eesti Toidukonverents

08/09/2017 | 09:45

Esmakordselt toimub sel aastal Eesti toidu kuu puhul Lõuna-Eesti Toidukonverents, mis on mõeldud väikstele ja suurematele toidutootjatele, -pakkujatele, kes soovivad laiendada oma silmaringi kuulates huvitavaid ettekandeid oma ala asjatundjatelt, kohtuda ja ideid vahetada teiste Lõuna-Eesti tegijatega.

Konverentsi seekordne alampealkiri on HEA SISU PAREMASSE VORMI!

Toimumisaeg: 08. September 2017, kl.9.45-16.30
Toimumiskoht: Apollo kino, Tartu Lõunakeskus
Konverentsil osalemise tasu 16 EUR, mille eest kaetakse osaliselt konverentsi korraldusega soetud kulusid.

Loe lähemalt siit.

Balti Jaama Turu Ööturg

08/09/2017 | 19:00

Esmakordselt Balti Jaama Turul - ÖÖTURG!

Õhtud on veel soojad ja sumedad, kuid puhkus on veel kaugel ning seetõttu on hea tulla esimese pika töönädala lõpus Balti Jaama Turu ÖÖTURULE!

Mõnus õhtu kuni keskkööni täis muusikalisi etteasteid, maitsvat toitu, töötubasid ja loenguid, demoköögis ühiskokkamist, häid pakkumisi turukaubale ja palju muid vahvaid üllatusi.

Soovid tulla ÖÖTURULE kauplema? Ootame ÖÖTURULE kauplema foodtruck'e ja tänavatoitlustajaid, käsitöölisi ja eesti disaini loojaid. Huvilistel palume ühendust võtta infopunkt@astri.ee.

Rohkem infot esinejate ja programmi kohta lisame ürituse seinale jooksvalt lähiajal.

Loe lähemalt siit.

NOPi Sügisene Gurmeeturg

09/09/2017 | 10:00

Pärast suve tuleb taas sügis ning traditsiooniliselt lõpetab suvise ja alustab sügisese hooaja (mis on rohkem linnane ja linnasõprade-kodusem) NOPi Sügisene Gurmeeturg.

Septembri teine laupäev, kui esimene linnajõudmise rutt möödas, pliiatsid ja pinalid on nendele, kes neid vajavad, muretsetud ning aeg korraks hinge tõmmata ja nautida rutiini magusat mõnu, on paras aeg taas kokku tulla NOPi aeda. Sel aastal siis 9.septembril, et kohata mitmetes kümnetes sõpru, ägedaid ja uusi tegijaid Eestimaa mitmest paigust, täita turukorv nädalajagu maitsva kraamiga ja mekkida kõht täis sügisest inspiratsiooni saanud toitudest - jookidest.

Järjekorras juba kaheksas, aga alati erinev, nende tulijate ja tegijate nägu, kes sel korral kohal.

Loe lähemalt siit.

Kuressaare Tänavapiknik

09/09/2017 | 18:00

Kuressaare Tänavapiknik on Saaremaa suvelõpu üks oodatumaid üritusi. Sume suveõhtu Kuressaare peatänaval, head söögid-joogid, meeldiv seltskond ja tuhanded piknikulised moodustavad kokku kustumatu elamuse. Piknik ühendab kõiki saarlasi, muhulasi ja meie külalisi!

Loe lähemalt siit.

Fire Dinner

10/09/2017 | 15:00

Fire Dinner feat. Elizabeth Haigh (UK), Neil Rankin (UK), Orm Oja (NOA Chef’s Hall) & Tõnis Siigur (NOA Chef’s Hall / Siigur Restaurants)

SAUCE forum pre-event will take place this year at NOA restaurant. Two award-winning chefs and the masters of fire cooking, Elizabeth Haigh (UK) and Neil Rankin (UK), are pairing up with Estonia’s top team Orm Oja & Tõnis Siigur to cook up a fantastic meal on the beautiful shores of NOA Restaurant.

The audience will have the opportunity to sample their fire inspired menu along with special drinks and entertainment.

Sunday 10th September at 4pm. Doors open at 3pm.
NOA Restaurant, Ranna tee 3, 12111 Tallinn
65 EUR (incl. 6-course meal & welcome drink)

Free seating so come and grab your table early.

Musical entertainment throughout the event by DJ Sander Mölder. Tickets can only be purchased via Piletilevi.

Loe edasi siit.

Kuva kõiki